folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Türk Telekom Ve Vodafone Artık Ortak Baz İstasyonu Kullanacak

Türk Telekom Ve Vodafone Artık Ortak Baz İstasyonu Kullanacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Hocam konu dışı ama birşey sorucam

Evi taşıdım internet alt yapısı yok diyor , bu konuyla ilgili ne yapabiliriz . Turkcell superonlineı aradım adamlar biz birşey yapamayız diyorlar

Açık kapıya yazabilirsin hocam :

https://www.tahribat.com/forum/bimer-ve-cimere-alternatif--acik-kapi-ve-kamu-de-236126

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

telekom kendi fiber altyapısını da ortak kullanıma açsa da rahatlasa bi internet dicem de yapmazlar işine gelmiyor çok müşteri kaybedicek.

imza.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

Ben aria zamanından beri ciddi bir sorun yaşamadım valla.

kalitesiz malitesiz iş yapıyor her şekilde. Umarım dahada iyi olur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

muğlada dağ başında bile turkcell in fiber kablolarının geçtiği yerleri görebilirsiniz asfalt eğer yenilenmediyse

fakat bu fiberlerin çoğu bazistasyonlarona girmektedir

tt ve vodafone un hiç bir aktivitesi örnek tt beleş hat dağıtsa bile turkcell i etkilemez.

aynı işlek caddede yanyana ttnet vodafone turkcell var

biz (turkcell) ayda 200 faturalı bilmem kaç kontorlu hat açarken vodafone 60-70 tane anca satıyor

biz akşam 10 lara kadar çalışırken vodafone aynı caddese 6-7 de kapatıyor neden ? bize onların ikisinin toplamından fazla müşteri giriyor da ondan.

3 yıldır rekor büyüme gösteriyor diğerleri zarar edip ttnet batarken

Turkcell yüzde 17,5 büyüme ile 2018’e güçlü başlangıç yaptı

Tüm zamanların rekorunu kırdı: Geçtiğimiz Mart ayında 3 yıllık yeni hedeflerini duyuran Turkcell’de 2018 ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Turkcell grup bazında 4 milyar 762 milyon TL ile tüm zamanların en yüksek üç aylık gelirini elde ederken, 2 milyar 22 milyon TL FAVÖK’e ulaşarak yine bir rekora daha imza attı. Yılın ilk çeyreğinde net kâr ise 501 milyon TL’ye ulaştı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell’in bu kadar büyümesine bir sebepte Cem Uzan. 1998’de rekabeti ihlal ettiği için 1999 yılına kadar Telsim’in yeni hat satması ve altyapı yatırımı yapması yasaklanmıştı. Turkcell o 1 senede yürüdü. Dükkanlara Turkcell tanıtımcısı yollayıp Telsim çekmiyor algısı oluşturdu. 

Sonradan çıkan Aria ve Aycell ise 1800 frekansı yüzünden kapalı mekanlarda çekmiyordu. İtalyanlar baktılar batacaklar Aycell’e sattılar tüm haklarını. Sonrasında Avea oldu işte. Avea ise Gsm 900 frekansını kullanma hakkı elde edince tüm markalarını Türk Telekom adında topladı. Zira insanlar hala Avea çekmez diye biliyor. 

Fiber konusunda Turkcell sadece kendi baz istasyonlarını destekliyor. Şahıs interneti için bir şey yok. Anca büyük sitelere veriyorlar ondada teminat istiyorlar. 

Türk Telekom devlete geçmediği sürece yüksek hızlı internet bizim için hayal. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Şimdi arkadaşım 1800 900 frekansı demissin de 4.5 g ihalesinde o işler bitmedimi her operator her frekanslar yayın hakkı satın aldı ama en çok turkcell satın aldı yani adam iyi çeksin diye iyi paralar harcadı bişi yapamazlar ona 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

Şimdi arkadaşım 1800 900 frekansı demissin de 4.5 g ihalesinde o işler bitmedimi her operator her frekanslar yayın hakkı satın aldı ama en çok turkcell satın aldı yani adam iyi çeksin diye iyi paralar harcadı bişi yapamazlar ona 

Onu eskiyi anlatmak için yazdım. Turkcell her yerde çekiyor algısının insanların kafasında nasıl oluştuğunu anlatmak için yazdım. 4.5G ihalesinde Turkcell en iyi çeksin diye para harcamadı. En yüksek hızı verebilmek için para harcadı. Yoksa ona bakarsan en geniş kapsama Vodafone'da. Peki Vodafone 4.5G hızlı mı ? Değil. Turkcell'in en büyük olayı çekmeyen yerlere hemen direk uyduyla iletişim kurulabilen istasyonlar kurması. Büyük firma oldukları için üçün beşin hesabını yapmıyorlar. Vodafone ve Telekom yatırım yaparken parasını kaç senede çıkarır diye matematik hesaplıyor.

Zaten şehir içinde 3 operatörde aynı. Şehir dışına çıkınca anlaşılıyor kimin ne olduğu. Özellikle kırsalda Telekom yok gibi bir şey.

Ayrıca 4.5G'yi bu kotalar ile hep gereksiz buldum halada gereksiz buluyorum. 3G'dede kota bitecek diye korka korka kullanıyorduk şuanda da aynı. Sadece telefonda üst tarafta 4.5G veya LTE yazıyor o kadar.

mkyb tarafından 29/May/18 21:25 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    xxjokerxx bunu yazdı

Onu eskiyi anlatmak için yazdım. Turkcell her yerde çekiyor algısının insanların kafasında nasıl oluştuğunu anlatmak için yazdım. 4.5G ihalesinde Turkcell en iyi çeksin diye para harcamadı. En yüksek hızı verebilmek için para harcadı. Yoksa ona bakarsan en geniş kapsama Vodafone'da. Peki Vodafone 4.5G hızlı mı ? Değil. Turkcell'in en büyük olayı çekmeyen yerlere hemen direk uyduyla iletişim kurulabilen istasyonlar kurması. Büyük firma oldukları için üçün beşin hesabını yapmıyorlar. Vodafone ve Telekom yatırım yaparken parasını kaç senede çıkarır diye matematik hesaplıyor.

Zaten şehir içinde 3 operatörde aynı. Şehir dışına çıkınca anlaşılıyor kimin ne olduğu. Özellikle kırsalda Telekom yok gibi bir şey.

Ayrıca 4.5G'yi bu kotalar ile hep gereksiz buldum halada gereksiz buluyorum. 3G'dede kota bitecek diye korka korka kullanıyorduk şuanda da aynı. Sadece telefonda üst tarafta 4.5G veya LTE yazıyor o kadar.

hız konusunda hiç alakası yok hocam.

bugun mobil internette siteleri donmadan takılmadan yüklemesini beklemeden açabiliyorsan instegramda fotolar şak şak diye açılıyorsa bu 4.5g sayesinde.

yine ihtiyacım halinde evden çıkmak üzereyken bir filmi anında indirebiliyorsam buda 4.5g sayesinde.

kotaların artması gereklimi ? evet gerekli 

ama hızın da artması önemli. 

şöyle örnek vereyim sana uçaklar bedava olsaydı ama saatte 50 ile gitseydi bi boka yararmıydı ? hayır. 

yani kota önemli fakat hızda önemli bunlar birbirinden bağımsız olmamalı.

bugun turknet kullanıcılarının hepsi akn siz internet kullanıyor ve daha yüksek hız istiyorlar. 

demekki sadece kotasız olmak yetmiyormuş.     

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@panxer

Uçaklar hep 50 ile gitmesin güzel bir örnek. Peki bende sana bir örnek sunuyorum. Bir Ferrari düşün. Kan kırmızısı. Gıcır. Ama deposunda 5 liralık benzin var. Bir gaza dokunmanla araba benzini bitiriyor. İşte kotada o 5 liralık benzin. 3G'de Turkcell ile 20 megabitleri gördüm. Mobil için gayet yeterli bir hız. Sonuçta telefon bu. Oturup Steam'den oyun indirip, Torrentten film çekmeyeceğim. İnternet sitelerini açarken takılma 128 kbps sınırsız Pttcell internette bile olmuyordu.

Operatörler 1 megabit hız versin ama sınırsız versin. Bir videoyu açarken kota gidecek diye vicdan azabı çektirmesinler. O yüzden 4.5G'de görülen 80-90 megabitler benim için ego tatmin aracından başka bir şey değil.

mkyb tarafından 29/May/18 22:21 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

ya şimdi bunlar her sene %99 kapsama oranı reklamı yapmıyorlar mıydı ? Bir devlet kurumu da şunları denetlesin arkadaş. Reklamları filan yani. 

Toplam Hit: 3895 Toplam Mesaj: 27
vodafone türk telekom