folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türk Yapımı Evrim Videosu

Türk Yapımı Evrim Videosu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zasox
    zasox's avatar
    Erkek

Evet Türkiye'de bilimle uğraşmak zor bir hale geldi .(Yobazlar)

ve bu tarz videolar ,bilimle ilginen insanı görünce ve bunu savunanları görmek mutluluk verici.

Sizinde bu konu hakkında ne düşündüğünüzü merak ettim.

https://www.youtube.com/watch?v=I7sb1YjPcx0

Mod not. Konuları doğru kategorilere açmaya özen gösterelim, konudaki video sadece evrimden bahsetmeyip dinin bilimselliğini de irdelediği ve bu açıdan konunun kapsamı değişeceği için doğru kategori Derin Konulardır. Güzel güzel tartışalım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bu çocuk değişik bir çocuk.

adam eğitim bilim diyor tamam süper.

ama bazı bazı konularda o kadar yobaz takılıyorki anlaması imkansız. Yada çok fazla genelleme yaparak konuşmasınıad sevmiyorum.

Fakat ve fakat. Adam işini çok güzel yapıyor. Bir çizgisi var ve bunu kesinlikle bozmadı.

Bu yapımların hepsini yine izledim ve çok başarılı.

Dişe dokunur birşeyler yapıyor. Bizim gibi sikko salak bilgi videoları çekip hit kasmak gibi derdi yok.

Bu yüzdende desteklenmesi gerekir

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

ben yeni görüyorum bakayım.

sağol hocam

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

efe aydal reis  yaaa Adamın dibidir.

Ek olarak: Epilepsi (SARA) hastalığım doğuştan.  Ve Küçüklüğümde annemin beni cinci  hocaya götürüp muska yazdırdığını biliyorum ortaokuldayken 6. sınıftafalan takıyodum. Bide adana/ kadirlide bi piç vardı ona gitmiştik oda küllü su içirmişti. 

Bilimsel kafa yapım geliştikçe mevzuları çakmıştım. 

Nvidia tarafından 03/Eyl/16 17:39 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çok keyifli bir anlatım olmuş, huzur ve irfan geldi direk aklıma bu herifi görünce ama onun tam tezat olacak şekilde, çok açıklayıcı ve destekleyici bir anlatım yapmış.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

gayet başarılı bir anlatım olmuş Türkiye'de bu konular hakkında konuşmak büyük sıkıntı ve arkadaşda büyük bir cesaret var.Yakında Harun Yahya adamı yalanlar kedicikler ile :)

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bir gün kendisine hoca diyen bir adama bunu gösterdim evet doğru yanlış yok dedi, sustum kaldım kitlendim cevap veremedim,

https://galeri5.uludagsozluk.com/2/islam_88100.jpg

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Modlardan ricam gelip burada bilip bilmeden saçmalayacak olanların yorumlarını silmeleridir.

Konuyla alakalı olarak her seferinde paylaşırım bir daha paylaşayım. Çağrı Mert Bakırcı'nın "Evrim Kuramı ve Mekanizmalar" isimli kitabı Türkçe ve bir Türk tarafından yazılmış olan biçilmiş kaftandır.

http://www.evrenselbasim.com/tanim.asp?sid=YWV5Y7I3AK2K78MQUNG0

Ayrıca (baskısı vs. yok hatta bulması bile çok zor ama) "Maymundan Mı Geldik?" isimli kitap da muhteşemdir. Ali Demirsoy hocanın kitapları esasen ders kitabı niteliğindedir ancak buradaki makalelerini okuduğunuz zaman üslubundan etkilenmemeniz elde değil.

Keza:

"Dünyanın En Güzel Tarihi" başka yerlerde hikâyesi olarak da geçer, tavsiyedir.
    http://www.dr.com.tr/Kitap/Dunyanin-En-Guzel-Tarihi/Hubert-Reeves/Bilim/Populer-Bilim/urunno=0000000132945

"Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens" kesinlikle okunmalıdır.
    http://www.dr.com.tr/Kitap/Hayvanlardan-Tanrilara-Sapiens/Yuval-Noah-Harari/Arastirma-Tarih/Tarih/Dunya-Tarihi/urunno=0000000633872

Bir de daha genel olarak fikirleri toplamak açısından "Tüfek, Mikrop ve Çelik" okunmalıdır.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/tufek-mikrop-ve-celik-ciltsiz/49443.html

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozdemyr
    ozdemyr's avatar
    Erkek

Bilim adına değil ateizm propagandası adına hazırlanmış bir video. Biyolojik bir konu olan evrimin kabulü, felsefi ve ontolojik/metafizik bir kavram olan "tanrı"nın reddini gerektirirmişçesine bir hava çizmeye çalışmış. Karşısına da yaverini oturtmuş "din" adına saçma sapan konuşturmuş ki din iyice "cahil" işi olsun.

Olayı sürekli dini bir noktaya taşıyıp sonra da "ilk canlının nereden geldiği evrimi ilgilendirmez" gibi kaçamak laflar.

Youtuber olarak değerlendirirsek tabiki video çok iyi, ortalamanın çok üstünde. Ama felsefi, teolojik ya da bilimsel açıdan değerli değil. Şunu hatırlattı

ozdemyr tarafından 03/Eyl/16 20:58 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ozdemyr bunu yazdı

Bilim adına değil ateizm propagandası adına hazırlanmış bir video. Biyolojik bir konu olan evrimin kabulü, felsefi ve ontolojik/metafizik bir kavram olan "tanrı"nın reddini gerektirirmişçesine bir hava çizmeye çalışmış. Karşısına da yaverini oturtmuş "din" adına saçma sapan konuşturmuş ki din iyice "cahil" işi olsun.

Olayı sürekli dini bir noktaya taşıyıp sonra da "ilk canlının nereden geldiği evrimi ilgilendirmez" gibi kaçamak laflar.

Youtuber olarak değerlendirirsek tabiki video çok iyi, ortalamanın çok üstünde. Ama felsefi, teolojik ya da bilimsel açıdan değerli değil. Şunu hatırlattı

Konu dine karşı propaganda değil, dindar insanların evrime bakış açıları ve heryerde evrimi bir komedi malzemesi haline getirmeleri yüzünden.

Ayrıca, bu şekilde koskoca bilimsel bir konuyu, komedi malzemesi yapıp internet ortamında bilgisiz olan genç çocukları yanlış yönlendirmeleri yüzünden.

Sokağa çıkıp sor bakalım; evrim nedir diye ? Maymundan geldik diye basit cümleler duyacaksındır. Çünkü bu şekilde bir algı yaratıldı, müslüman kesim tarafından.

Bu sebeplerden ötürü, bu algıyı değiştirmeye çalışılıyor ve müslümanların evrim hakkında söylediklerine yanıt veriyor arkadaş. 

İlk canlının nereden geldiği evrimi ilgilendirmez: 

Evet, evrimi ilgilendiren konu CANLILARIN EVRİMİ. Nereden geldikleri, nereye gittikleri değil.

Ayrıca ilk canlının nereden geldiğini şöyle açıklıyor:

İnsanlar bilmedikleri yerlere tüm zaman boyunca Tanrıyı yerleştirdiler. 

Mevcut bilim ilerledikçe, bu sorulara yanıt geldikçe Tanrı kavramı küçülecek ve daha da öteye gidecek.

Şu anda bilim bunu keşfetmedi ama çeşitli teoriler mevcut.

Yanıtlar geldikçe Kur-an dan kavramlar bulup "bak burada yazıyor" deniliyor.

Peki madem herşey var Kur-an' da o zaman herşeyi neden söylemiyor insanlar ? 

Bilim Big Bang' i buluyor, sonra deniliyor ki Kur-an da yazıyordu bu. Şu şu ayette falan.

Edit : Annem 6 yaşından beri Kur-an' ı hatim eder. Dedem, dayılarım ömrü boyunca imamlık yaptılar. Ama annem daha 2 sene önce köpeğimizin rüyasında hareketler yaptığını gördüğünde, nutku tutulmuştu. Aaa onlar da rüya görüyor demişti. Yani demeye çalıştığım, sadece Kur-an ile yetişen insanın bilgi seviyesi bu noktalarda oluyor. Bu yüzden Kur-an yol gösterici olamıyor ne yazık ki, sadece iyi bir ahlak ve iyi bir insan olma konusunda bizlere yardımcı oluyor. Fakat kendimden örneklendirmek gerekirse; Kur-an sız da dinsiz de iyi bir insan olabileneceğini gördüm. Yani dine ihtiyaç duymamı gerektirecek bir konu kalmadı. Cennet/Cehennem kavramlarının amacı, insanları iyi bir birey yapmaksa eğer, diyorum ki eğitim ile de bu verilebilir. Burada benim için dinlerde kalan tek şey, Tanrıya tapınma olgusu. Ben de bu kadar egoist bir tanrının var olabileceğini reddediyorum. Çünkü tezatlık mevcut.

ozgunlu tarafından 03/Eyl/16 21:35 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abd kaçmasa zikeceklerdi bunu .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2591 Toplam Mesaj: 17
evrim yobazlar türkiye de bilim kırmızı hap efe aydal