Turkcell Numara Taşımada Yeni Dönem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell mobil uygulamasına numara taşıma özelliği gelmiş. Artık kimliğinizi taratıp numaranızı taşıyabiliyorsunuz. Başvuru onaylanınca sim kartı kurye kapınıza kadar getiriyor ve telefona takınca aktif oluyor.

Turkcell zaten devlet faturaya ek telefon satışına yeni düzenlemeler getirince bayağıdır bayileri aradan çıkarıp onların maliyetlerinden kurtulmak istiyordu. Ben zaten numara taşıma harici bayiye gittiğimi hatırlamıyorum. Fatura ödemesi zaten otomatik talimatta. Kontör yüklemek istesen artık Şok, Bim vs marketlerde bile rahatça yüklenebiliyor. Bayilerin bir numarası kalmadı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

türksel sim kartın yanında bonnie rotteni hediye gönderse yine kullanmam.

ama bu virüs benim gibi üşengeç insanların çok işini gördü.

resmen dünyada büyük değişimler oldu.

neredeyse herşeyi otrduğun yerden yapıyorsun mk.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Numara taşıma yaptırıyor ama faturasızdan faturalıya geçmek için bayiye gidin diyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Numara taşıma yaptırıyor ama faturasızdan faturalıya geçmek için bayiye gidin diyor

Faturalıda taahhüt alıyorlar ya orada kanunen imza vermek zorunlu. Mesela Vodafone ve Telekom telefonla geçiriyor ama taahhütün kanunen bir geçerliliği yok. Tüketici hakem heyetine gitseniz sizi haklı bulurlar.

Turkcell kanuna uyuyor yani.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Faturalıda taahhüt alıyorlar ya orada kanunen imza vermek zorunlu. Mesela Vodafone ve Telekom telefonla geçiriyor ama taahhütün kanunen bir geçerliliği yok. Tüketici hakem heyetine gitseniz sizi haklı bulurlar.

Turkcell kanuna uyuyor yani.

Aslına uygulama içine imza yeri koyup oradan attırabilirler belki. 

Bazı kargo firmaları öyle imza alıyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zaten Turkcell bayileri iPad'e iPad kalemiyle imza attırıyor. Onu hayata geçirmek isteler bile her telefonun dokunmatik algılaması aynı kalitede değil. İmzada tutarsızlıklar olacaktır. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

türksel sim kartın yanında bonnie rotteni hediye gönderse yine kullanmam.

Orası öyle. Ayakçılık tabir edilen getir-götür işi yapan firmalar köşeyi döndü. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Babamın hattı benim üzerimde ve bimcell kullanıyor. Hattı devredelim diyoruz TT bayiine sordum. Hem faturalı hatta geçiriyorlar hem de 80tl devir ücreti istiyorlar.

TT sitesine baktığımda yalnızca ÖİV ödenir, başka para ödenmez diyor.

Bu işin bir kolay/pratik yolu yok mu? Memleketin başında devlet olmayınca herkes birbirini dudukleme peşinde.

Bayiler bir boka yarayacak olunca da zikmeden bırakmıyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venedikli
    venedikli's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Babamın hattı benim üzerimde ve bimcell kullanıyor. Hattı devredelim diyoruz TT bayiine sordum. Hem faturalı hatta geçiriyorlar hem de 80tl devir ücreti istiyorlar.

Bu işin bir kolay/pratik yolu yok mu? Memleketin başında devlet olmayınca herkes birbirini dudukleme peşinde.

Yıllarca kullanmışsın, numarayı bırakmak istemiyosun diyip seve seve vereceksin o parayı demeye getiriyorlar.

Numara kaygısı olmayan zaten uğraşmıyor gidiyor yeni numara alıyor.

BTK nın belirlemiş olduğu bir ücret var her yıl güncelliyorlar. Lakin o ücrete uyan kimse yok.

https://www.btk.gov.tr/uploads/pages/mobil-elektronik-haberlesme-hizmetlerine-iliskin-son-kullanici-tarifeleri/mobil-elektronik-haberlesme-hizmetleri-azami-ucret-tarifesi-2020-04.pdf

BTK'ya şikayet edilse çözülebilir aslında. 

Kimse uğraşmıyor, lanet olsun diyip veriyor.

venedikli tarafından 16/Nis/20 01:55 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Turkcell de sadece devletin aldığı vergi kadar ödeme alınıyor faturalı ise 12 taksitte ödüyor kontorlü ise tek seferde telekom niye öyle bişi yapmış anlamadım gerçi devir vergisi de aslında hukuksuz yani kanunen hukuklu ama devlet zaten alınırken vergisi ödenmiş bir üründen tekrar para alıyor bu şuna benziyor

sen 0 bmw alıyorsun alırken zaten aracın 3 katı vergi ödüyorsun

sonra 2.el o aracı satarken alan kişi bir daha ötv ödüyor yani çok saçma

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

. hocam daha elimizdeki teknolojiyi tamamen kullanmıyoruz

esim teknolojisine tamamen geçtiğinizde ve operatörlere edevletten onay verebildiğimizde dakikalar içinde sim kart değiştirmedem operatör değiştirebileceğiz.

cep telefonları bazistasyonlarından şarj olacak yani çekiyorsa bir yandan da dolacak

kargoları kuryeler değil dronlar getirecek.

sanırım dünyada robot teknolojileri yerine dron teknolojileri nin bu kadar gelişebilme sebebi ticarileştirilebiliyor olması şirletler sürekli para kazandığı için arge yatırımını arttırabiliyor 

Toplam Hit: 1694 Toplam Mesaj: 16
turkcell