folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Turkcell Superbox Sorunu

Turkcell Superbox Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

super box 10 mb aldım tr fiber den iyidir diye 2 gündür amk beni deli etti sürekli kopuyor bunun bir ayarı VS varmı forumlar da millet menbundu baya bu zımbırtı dan

nereodi tarafından 05/Ara/19 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

ZTE marka modem verdilerse geçmiş olsun. Çok sıkıntılı bir modem. Sana önerim bir tane Vınn USB modem alıyorsun 20 liraya ikinci elden. Sonra Airties veya Huawei'nin 3G USB modem destekli routerları var. Onlardan alıp veriyorsun çoşkuyu. Superbox ile verilen sim kart 4G modunda başka cihazlarda çalışmıyor ama 3G modunda çalışıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bizim patrona da almıştık, böyle kesiliyordu dediğin gibi. Çağırdık aleti değiştirdik, sorun bitti.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

ZTE marka modem verdilerse geçmiş olsun. Çok sıkıntılı bir modem. Sana önerim bir tane Vınn USB modem alıyorsun 20 liraya ikinci elden. Sonra Airties veya Huawei'nin 3G USB modem destekli routerları var. Onlardan alıp veriyorsun çoşkuyu. Superbox ile verilen sim kart 4G modunda başka cihazlarda çalışmıyor ama 3G modunda çalışıyor.

hocam şimdi baktım zte markası , hocam ben paraya kıyıp bu siktiğimin aletini aldım şimdi bu çözümü ben niye arıyorum vallahi ayar oldum turkcelle , müşteri hizmetlerine kapatacam dedim 400 küsür lira bilmemne çıkar dedi bu parayı vermeme yolu varmıdır :)

cuneyd bunu yazdı

Bizim patrona da almıştık, böyle kesiliyordu dediğin gibi. Çağırdık aleti değiştirdik, sorun bitti.

hocam aradım da hiç o taraflı olmadılar bana camın önüne koyun dedi 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

r0bMDz.jpg (732×368)

şuan durum bu çocuk çizgi film izlerken youtube donuyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Superonline'da bu sıkıntı var fiber kullanıyorum hız hep olması gerektiği yerde önceden 50mbs kadardı paket 45-50 arası olurdu şimdi 35 mbit hız testinde 35 mbit çıkıyor ama telefonla video izleyemiyoruz..

Kendine İyi Bak ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Huawei modeme geç düzelir , ara de kronik arızalı bu modem ya modemi değiştirin yada tüketici hakem heyetine gidip şikayetçi olucam de zorla biraz arkadaşlarım da kullanıyor onlarda Huawei model var problem olmuyor vs de.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Superbox'ta Turkcell baz istasyonlarını hız sınırlandırması için yazılımla zorluyor. Normalde hızın gayet iyi ama arkaplanda sistem senin netini sınırlandırıp baz istasyonun yoğunluğa düşmemesini sağlıyor.

Turkcell Superbox'ta aboneye sağlam yaslıyor zira şöyle bir madde var :

''Kampanyaya katılan müşterilerimize ilk ay 500 GB faydası tanımlanacaktır. Müşterilerimize tanımlanan ilk ay 500 GB ek internet faydası yeni tesis hat alarak pakete sahip olan müşterilerimiz için geçerlidir. Kampanya süresi dolmadan kampanyadan ayrılan abonelere erken iptal bedeli yansıtılacaktır. Abonelerin kampanya boyunca aldıkları ek internet faydasının aylık bedeli abonelerin kampanyadan faydalandıkları süre boyunca aldıkları toplam indirim bedeliyle birlikte yansıtılır. Cayma halinde ilk ay 500 GB paket fiyatı 449TL’dir. ''

Yani bu şu demek. Biz sana kağıt üstüne 500 GB kota veriyoruz ve haşırt diye 450 lirayı iteliyoruz. İptal edersen taahhüt bozma cezasının yanında 450 lirayıda alırız demek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

superbox daki ping öldürecek beni, başka internet yok burada.. iş için farklı lokasyonlardayım geçen sene bir dönem fiber olan yerde netspeed kullanmıştım efsaneydi 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErQun
    ErQun's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

r0bMDz.jpg (732×368)

şuan durum bu çocuk çizgi film izlerken youtube donuyor

ping'in yüksek geldi. arkaşların dediği gibi zte modem sıkıntılı birkaç kişiden duyduğum ve tecrübe ettiğim(mesela uzun uğraşlara rağmen port açtım çalışmamıştı). aynı noktada turkcell hatlı cep telefonun var ise mobil veride hız testi alıp süperbox'ın verileri ile karşılatırman. ama benim gibi huawei B618s-22d modeli kullanan bir arkadaşım var ilk çıktığında almıştı. zaman zaman hız testin de ortalama 10-11mb down/11-12 up almakta.ilginçti upload'ı her zaman yüksek çıkıyordu. ben de ise ilk başlarda sıkıntı yaşamıştım programlarla indirme hızlı idi fakat sayfa tepkileri yavaştı. sonrasında dns ping testlerinde 213.74.1.1-213.74.0.1 dnslerini pclere ve mobile(wifisine) manuel olarak giriş yaparak ping problemini de halletim.sayfa geçişleri vs de gözle görülür iyileşme oldu. speed test sayfasında hız ve ping de son durum altta. bu arada ben süperbox almadan önce lokasyon kaynaklı ttnet 6down/0,2up internetim vardı.

ErQun tarafından 05/Ara/19 01:09 tarihinde düzenlenmiştir

Bazen ne kadar az bakarsan, o kadar çok görürsün!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

iş yerinde huawei modemi var. o bile ara ara kopuyor. sokam böyle 4.5 gye aq

Toplam Hit: 12159 Toplam Mesaj: 20
tu