Turkcell Taşınabilir Modemler Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. 150-200 gb kotalı, taşınabilir ve hızlı bir internete ihtiyacım var. Turkcell Super Box cihazını araştırdım. Müşteri hizmetleri belirttiğiniz yere Super Box sinyali verilemiyor dedi. 

Ben telefondaki 4 veya 4.5G mobil internet bağlantısını mobil veri paylaşımı ile bilgisayara bağlayıp bilgisayarda işimi görüyorum. Acaba Super Box cihazı alsam en azından cep telefonundaki 4.5g hızında internet kullanabilir miyim?

Veya bu konuda ne gibi cihazlar önerirsiniz? En azından 1-2 ay kontrat yapmayıp deneme yapmak istiyorum. Hız tatmin ederse kontrat yaparım. 

Teşekkürler. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hepsinde kontrat zorunluluğu var. Turkcell hizmet veremiyoruz diyorsa Vodafone'a bakabilirsin. 150 GB 100 TL.

Yada en temizi 170 liraya full sınırsız paket al. Arama vs her şey sınırsız.

https://www.tahribat.com/forum/vodafone-her-seyin-sinirsiz-oldugu-tarife-244668

https://www.tahribat.com/forum/vodafone-redbox-15-megabit-170--246748

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kanka 150 200 gigabyte ı bilmem ama, 10-20 gb bandında türksel kullanabilirsin, bolca bedava veriyo. mesela bana 3 haftadır haftalık 10 gb veriyo, kaymak gibi yemin ederim.

eğer kontrat gereği modem alma zorunluluğun yoksa bence modemi siktiret, git bitane 4g li android tel + powerbank al, hotspot yap. başka işler için de kullanırsın.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Vodafone çekmiyor arkadaşlar maalesef. Saddce Turkcell tercih edeceğim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hocam bize de turkcell baz istasyonu yok orada çekmez dediler türkcell yerel şubeleriyle uğraşma hiç internetten form doldur yerinde gelip deniyorlar çekmezse zaten takmıyorlar ille turkcell isterim dersen, bizde turkcell box var bildiğim adsl hızında çalışıyor hiç bir sıkıntı yaşamadık bugüne kadar yalnız o aletler yıldırımı çekiyormuş uyardılar takarken gökgürültülü havalarda fişini çekmeniz yararınıza olur dediler 

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

merhaba hocam. bende var aktif olarak kullanıyorum. https://www.ciceksepeti.com/turkcell-4-5g-vinn-wifi-mw40v-modem-kc6178967

bu modemden. 4.5 g veremiyorsa sebebi şudur. stabil 4.5 g baglantısı yoktur. yani bir 3 g bir 4.5 g baglanıyor cihaz farklı baz istasyonuna kafayı yiyor. bende sadece 3 g moduna aldım idare eder modda takılıyorum. 100 tl ikinci elleri 15 kişi baglanabilir. 

normal bir hat al bagla gitsin.. denersin en azından . 

Dur be kadınnnn....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

yalnız o aletler yıldırımı çekiyormuş uyardılar takarken gökgürültülü havalarda fişini çekmeniz yararınıza olur dediler 

bak burası çok ilginç

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

kanka 150 200 gigabyte ı bilmem ama, 10-20 gb bandında türksel kullanabilirsin, bolca bedava veriyo. mesela bana 3 haftadır haftalık 10 gb veriyo, kaymak gibi yemin ederim.

eğer kontrat gereği modem alma zorunluluğun yoksa bence modemi siktiret, git bitane 4g li android tel + powerbank al, hotspot yap. başka işler için de kullanırsın.

Şu 10 gb bedava olayı nedir hocam? Superbox kullanıyorum ben de, varsa kullanalım :)

@balik_ hocam ben de şu anda bi arkadaşımın evinde misafirim. Dün gece kendi modemimi yanıma alarak geldim. O arkadaş superbox başvurusu yapmıştı geçen hafta, sana dediklerini söylemişler ona da. O evde superbox'tan verim alamazsın vs diye. Şu anda cayır cayır çalışıyor onu söyleyebilirim en azından. İşine yarar belki bu bilgi.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    JPriest bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Şu 10 gb bedava olayı nedir hocam? Superbox kullanıyorum ben de, varsa kullanalım :)

@balik_ hocam ben de şu anda bi arkadaşımın evinde misafirim. Dün gece kendi modemimi yanıma alarak geldim. O arkadaş superbox başvurusu yapmıştı geçen hafta, sana dediklerini söylemişler ona da. O evde superbox'tan verim alamazsın vs diye. Şu anda cayır cayır çalışıyor onu söyleyebilirim en azından. İşine yarar belki bu bilgi.

salla kazan var Turkcell uygulamasinda, girip salliyosun hediye veriyo xd

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

turkcell superonline superbox kullaniyorum.. modemi o kadar igrenc ki yan odadan cekmiyor.. sinyal seviyesi durdugu yerde bile degiskenlik gosteriyor.. hic memnun degilim, taahhut biter bitmez kapatacagim. fikri cok guzel ama uygulamada siciyor.. tavsiye etmem (Bolu da yasiyorum burayla ilgili bir problem olabilir, buyuk sehirde sinyaller daha guclu olabilir emin degilim)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Teşekkür ederim hocam bu gün bir cihaz almayı düşünüyorum nasip olursa. 

Toplam Hit: 1791 Toplam Mesaj: 18
i̇nternet turkcell super box vınn