Turkcell Taşınabilir Modemler Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı

turkcell superonline superbox kullaniyorum.. modemi o kadar igrenc ki yan odadan cekmiyor.. sinyal seviyesi durdugu yerde bile degiskenlik gosteriyor.. hic memnun degilim, taahhut biter bitmez kapatacagim. fikri cok guzel ama uygulamada siciyor.. tavsiye etmem (Bolu da yasiyorum burayla ilgili bir problem olabilir, buyuk sehirde sinyaller daha guclu olabilir emin degilim)

Peki Turkcell hattan almış olduğunuz 4.5g mobil internet hızı nasıl? Mobil internet çekmiyor ise super box cihazı da çekmez diye düşünüyorum.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı
    hackingo bunu yazdı

turkcell superonline superbox kullaniyorum.. modemi o kadar igrenc ki yan odadan cekmiyor.. sinyal seviyesi durdugu yerde bile degiskenlik gosteriyor.. hic memnun degilim, taahhut biter bitmez kapatacagim. fikri cok guzel ama uygulamada siciyor.. tavsiye etmem (Bolu da yasiyorum burayla ilgili bir problem olabilir, buyuk sehirde sinyaller daha guclu olabilir emin degilim)

Peki Turkcell hattan almış olduğunuz 4.5g mobil internet hızı nasıl? Mobil internet çekmiyor ise super box cihazı da çekmez diye düşünüyorum.

bu cihazların hızları mobil cihazlar ile neredeyse yakın seviyede , baz istasyonu ile bölgedeki çekim gücü iyi ise yan oda olayı başka bir dağıtıcı ile çözülür.

fakat biz hiç bir şekilde alt yapı olmayan bir yer için bağlattık depo ya kamera zorunlu olduğu için 6mbps download 6 mbps upload hızı veriyor oda bize yetiyor 4 kamera için.

superbox öncelikle hiç bir altyapı olmayan veya altyapı kötü olan bölgeler için olan ürün.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Superboxların çekimini telefonlar ile kıyaslamayın. Turkcell anlık internet tüketiminize ve baz istasyonuna bağlı abonelerin anlık kullanımına göre internet hızınızla sürekli oynuyor. 

Yani arkaplanda sizin bant genişliğinizi kısıyor ve siz bunu ispat edemiyorsunuz. Şikayet ediyorsunuz bizde bir sorun gözükmüyor deyip çıkıyorlar kenara.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Superboxların çekimini telefonlar ile kıyaslamayın. Turkcell anlık internet tüketiminize ve baz istasyonuna bağlı abonelerin anlık kullanımına göre internet hızınızla sürekli oynuyor. 

Yani arkaplanda sizin bant genişliğinizi kısıyor ve siz bunu ispat edemiyorsunuz. Şikayet ediyorsunuz bizde bir sorun gözükmüyor deyip çıkıyorlar kenara.

1 haftadir wifi yok turkcell 4g kullaniyorum. arada baya kopuyo 5-10 dakkaligina , bu yuzden mi acaba

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu gün Turkcell Turbo Vınn isimli şu cihazı aldım: 

https://m.turkcell.com.tr/cihazlar/vinn-ailesi/4-5g-turbo-vinn-wifi-mw70vk

Hız testleri yapıp sonucu paylaşacağım. 

balik_ tarafından 22/Eki/20 00:04 tarihinde düzenlenmiştir

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasiftt
    yasiftt's avatar
    Erkek

baz istasyonları doldugu ıcın superboxlar pert olmaya basladı artık. cok gırmeyın derım superboxa. asırı sıkayet olmaya basladı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    balik_ bunu yazdı
    hackingo bunu yazdı

bu cihazların hızları mobil cihazlar ile neredeyse yakın seviyede , baz istasyonu ile bölgedeki çekim gücü iyi ise yan oda olayı başka bir dağıtıcı ile çözülür.

fakat biz hiç bir şekilde alt yapı olmayan bir yer için bağlattık depo ya kamera zorunlu olduğu için 6mbps download 6 mbps upload hızı veriyor oda bize yetiyor 4 kamera için.

superbox öncelikle hiç bir altyapı olmayan veya altyapı kötü olan bölgeler için olan ürün.

Hem babamda hem iş yerinde var. İkisinin modemleri de farklı (iş yeri daha sonra aldı). Bildiğim kadarıyla (resmi bir şey olmasa da) turkcell superbox'a baz istasyonunda öncelik veriyor. Hatta arkadaş turkcell, telefonla konuşamadık fakat superbox 20+ mbps internet dağıtıyordu.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1766 Toplam Mesaj: 18
i̇nternet turkcell super box vınn