folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Turkish Citizen Database’Den Sonraki En Büyük Veri Vurgunu

Turkish Citizen Database’Den Sonraki En Büyük Veri Vurgunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Geçenlerde HepsiBurada, Trendyol vb. alışveriş sitelerinde kayıtlı kullanıcı kart bilgilerinin çalındığına dair WhatsApp gruplarından birinde bir duyum okumuş ama üstünde durmamıştım. 

BBC haberine denk gelip okuduktan sonra olduğuna dair kanaatim daha da kuvvetlendi.

Sanırım HepsiBurada, Trendyol ve bankalar haberi/duyumu örtbas etmek istemekte. Yalanlama geldiğini okudum. 

Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-50746265

TiThousand tarafından 12/Ara/19 09:17 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hepsiburada.com patlatıldı. Hem siteye giriş mail ve şifre hemde kredi kartı no çalmışlar. 

Bu şifre ve kart numaraları Trendyol'da denemeye başladılar olay Trendyol'da kaldı.

Bu kara Cumanın olduğu gün zaten Hepsiburada mail adreslerine şifrenizi sıfırlayın diye mail attı. 

Bundan yıllar önce bir mürid burada Hepsiburada kredi kartı numaralarını saklıyor hack yerse geçmiş olsun tarzı bir yorum yapmıştı onu hatırladım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Kartlarınızı mail order a kapatın, normal kartı internet ve telefon alışverişine kapatın, sanal kart kullanın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

açıkçası güzel silktiler , hiç acımıyorum bu sitelere ,dünyanın parasını kazanıyorlar ama gidip amcaoğluna güvenlik testi yaptırıyorlar , hem neden kart bilgileirni depolamışlar normalde yasak değilmi? bence herkes dava açmalı bunlara . 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Kartlarınızı mail order a kapatın, normal kartı internet ve telefon alışverişine kapatın, sanal kart kullanın.

Mail order'e kapatma konusunda detaylı bilgi alabilir miyim?

İşlem ve işlem limit kısıtlaması gibi şeyler duydumda 3D secure, kod doğrulama dışında benim kredi kartımı kullanılarak manuel işlem yapılmasın diye bi ayar yok bildiğim kadarıyla.

Kaldıki CVC numarasını da çalmışlar. Tek güvencemiz mobil onay kaldı sanırım.

@mkyb

Yahu sen askere gitmemiş miydin?

TiThousand tarafından 12/Ara/19 09:12 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hiç sorma tansiyon yüksek çıktı muayanede kardiyologa yönlendirdiler. Eğer kardiyolog ilaç yazarsa 1 sene ertelenecek. Önümüzdeki sene düzelmezse çürük raporu alacağım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hiç sorma tansiyon yüksek çıktı muayanede kardiyologa yönlendirdiler. Eğer kardiyolog ilaç yazarsa 1 sene ertelenecek. Önümüzdeki sene düzelmezse çürük raporu alacağım. 

Geçmiş olsun. 

Belki yapmak istersin, belki istemezsin. 
    Bu yüzden gönlünce olsun diyeyim :)

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Valla amazon ve trend yol 

Enpara dan

Ne sms ne başka bişey  öde tıkladığım sn  parayı çekiyor.  

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bir kaç yerde kredi kartım kayıttı hatta google dan ödeme yaparken de kartım kayıtlı alış veriş yapılsa sıkıntısını benmi çekerim bankamı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

Adamlar hesaplari satiyor ;)))

Trendyolun ozellikle.

https://www.google.com/search?q=siberdeyiz+trendyol&oq=siberdeyiz+trendyol&aqs=chrome..69i57.13581j0j7&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mo

Mahallenin Tavuk Hırsizı
Toplam Hit: 10282 Toplam Mesaj: 55
trendyol kredi kartı hepsiburada veri hırsızlığı