folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Turkish Citizen Database’Den Sonraki En Büyük Veri VurgunuTurkish Citizen Database’Den Sonraki En Büyük Veri Vurgunu

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  garga
  garga's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2002
  Erkek
  nessaj bunu yazdı
  frekaze bunu yazdı
  d3lete bunu yazdı

  Bu işin arkasındaki teknik bilgi nedir nasıl oldu nasıl yaptılar acaba

  hepsi burada sistemler sıfırdan yazılması + güvenlik açıklarını kapatamaması(si. değiller) adamlar en ufacık bilmediğin bir kodtan direk sunucuya giriyorlar tahminim bu mallarda direk sunucu odaklı db yaptılar ve şifreleme yapmadılar yani ellerinde her zaman hazırda vardı ben sanal kart kullandım karttan çekim olursa direk hepsiburadaya dava açacağım kartlarımı benden izinsiz tuttuğundan dolayı. bunlardan sonra sıra paytr gelecek.

  5 yada 8 yıl önce emin değilim o zamanlar deniz bank patlattılar kimseye fark ettirmediler çalıştığım kurumda bir anda gece 02.00 sularında ne kadar limit varsa herkesden abd bir yerde toplu çekim oldu sabah herkes beni arıyor sonuç soğuk su iç dedim. Parayı aldılar ama parayı 6 ay sonra aldılar kısacası bankarda ayrı bir olay parayı öde diyor sonra paranı işletiyor. Ödemezsen faiz koyuyor kısacası her türlü çakıyorlar.

  Türkiyede e Ticaret sitelerin %99.1 açık vardır. 

  o işler öyle basit değil pci dss diye bir şey var, o sayıda kredi kartını dışardan denetim almadan saklayamazsın, o denetim de kartları söylediğin şekilde saklanmasına müsaade etmez. atıyorum cvv saklamak kesinlikle yasaktır, saklarsan denetimden geçemezsin.

  Anahtar kelime: PCI DSS

  Kanun gecen memleketlerde, bunlarin anasini bile dikerler hepsiburada trendyol falan kalmaz ortada... Eger encrypt etmeden kartlari tutuyorlarsa. Ve bunuda devamli denetleyen kurumlar var. Gelip bildigin senin koduna dbne herbokuna bakip check eder...

  Bunlar ne bok yiyor tabi belli degil, kontrol eden varmi belli degil...


  anca gidersin...
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kentaki
  Kentaki's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Ekim/2016
  Erkek

  Yakında themeforest full database'i nulled'e düşer desenize. Türk kartlarıyla alıp alıp paylaşırlar


  What are you doing???
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  CanKirca
  CanKirca's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Nisan/2009
  Erkek

  Hepsiburada'nın hızlı alışveriş profili olayında hiçbir kart bilgisi girmeden, 3d-secure şifresi bile almadan ödeme gerçekleşiyor..


  Twitter: @CanKirca
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Cosmic
  Cosmic's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek

  Kart bilgilerinin databaseden çalınması değil de, js skimmer kullanılarak direk kart bilgisi girildiği anda loglandığını duydum.


  Bittik biz bittik
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sürpriz komutan
  qoqo
  qoqo's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Mayıs/2007
  Erkek
  RitmFarbRacourci bunu yazdı
  qoqo bunu yazdı
  mkyb bunu yazdı

  Hiç sorma tansiyon yüksek çıktı muayanede kardiyologa yönlendirdiler. Eğer kardiyolog ilaç yazarsa 1 sene ertelenecek. Önümüzdeki sene düzelmezse ,çürük raporu alacağım. 

  Geçmiş olsun 24 saat holter bağladılar mı?

  Kilo varsa ondan kaynaklanıyor da olabilir.

  Günde 3demlik çay mı içilir?  

  Sıcak Su içsen yine canlanırsın. ^^`

  "…

  Holter EKG 24–48 saat süreyle üzerinizde taşıdığınız ve EKG kaydı yapabilen bir alet'tir.

  Normal EKG çekildiğinde sadece birkaç ,saniyelik ritim durumu değerlendirilir. Çoğu ritim bozukluğu bu nedenle EKG ile yakalanamaz. Bu nedenle eğer ,çarpıntı şikayeti olan bir kişide ,ritim bozukluğundan şüpheleniliyorsa kalbin daha ,uzun süre ritminin izlenebildiği Holter EKG den yararlanılır.

  Ne Zaman Kullanılır?

  Holter monitörleri başlıca 2 amaç için kullanılır:

  Kalp ritmini ve ritimdeki anormallikleri belirlemek

  Kalp kasının yeterince ,kanlanmadığı dönemleri belirlemek (iskemi)

  Holter monitörü günlük aktiviteleriniz sırasında kalp ritminizi kayıt eder. Holter aynı zamanda aşağıdaki durumlarda da kullanılabilir:

  • Göğüs ağrısının değerlendirilmesinde

  • Kalp pili takılmış hastaların değerlendirilmesinde

  • İlaçların etkisini belirlemede

  Sersemlik, Çarpıntı, Nefes darlığı, Bayılma, Göğüs ağrısı gibi şikayetler çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilir. Holter monitorizasyonu yakınmaların ,kalpten kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamaya yarar.

  Çok hızlı veya Çok yavaş kalp ritimleri ,baş dönmesi ve bayılma yapabilir fakat şikayetler kısa süreli olduğu için çekilen EKG’de belirlene'meyebilir. Holter monitorizasyonu ile çarpıntının kalbin hangi ,bölümünden çıktığı ile ilgili önemli bilgi elde edilir ve tedavi ona göre yönlendirilir. 

  Kalp damarlarının Daralmasına bağlı, kalbin iyi kanlanmadığı durumlarda Holter’deki kayıtlarda değişiklik olur ve inceleme sırasında bunlar değerlendirilir. Kalp krizi sonrası ,yüksek riskli hastalar veya ani ölüm riski altındaki hastalar belirlenebilir

  "

  Holter ekg ile tansiyon holteri farklı. Bahsettiğim tansiyon holteri.


  Bu zamanlar; kendimizi ait hissettiğimiz yıllarda olmadığımızı farkettiğimiz zamanlar. Keşke 80 sene önce doğup, 20 sene önce ölseydik.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  network
  network's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2005
  Erkek

  sızıntının kaynağı hepsiburada değil, günler evvel kamuoyuna durum ilk yansıdığı vakit (zira donanımhaber forumları kartlarında şüpheli işlem hareketlerini bildiren ve hepsinin ortak noktası aynı mecradan alışveriş etmiş olmak & kart bilgilerini öntanımlı olarak kaydetmek olan kişiler mevcut) kullanıcılarına e-posta gönderip inkar eden mecra.

  Yani Trendyol ... 

   


  I Love Software , Software is a life...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DadasAdam
  DadasAdam's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ocak/2013
  Erkek

  Treendyol'dan ürün almıştım bana sormadan kart bilgilerimi kaydetti. Menüden ayarlardan silme seçeneğini bulamadım en sağlam nasıl sildiririm ? Müşteri hizmetleri tamam silicez diyip silmiyor bundan adım gibi eminim. Mahkeme yoluna gitsek gerçekten silinir mi ?


  Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bilirkişi
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek


  Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KaptaN
  KaptaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Ağustos/2005
  Erkek
  mkyb bunu yazdı

  tamam inandım.

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bilirkişi
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Toptan 500.000 dolara satılıyormuş. 

  Bilgilerin, 28 Ekim ile 27 Kasım tarihleri arasında toplandığı da belirtiliyor.

  Dimitri Şestakov, rapor ettikleri hırsızlığın, Kara Cuma (Black Friday) alışveriş etkinlikleri ile ilişkisi olmadığını düşündüklerini de söyledi.

  https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-50746265

  1 dolara telefon numarası ve email bilgisiyle teklide satılıyormuş. Herifler sizin kart billgier darkweb'e düştü ayık olun diye uyarmış bizimkiler Kara cuma geliyor müşterileri ürkütüp alışverişten vazgeçirmeyelim diye seslerini çıkarmamışlar.


  Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 8966 Toplam Mesaj: 55
trendyol kredi kartı hepsiburada veri hırsızlığı