folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye Avrupa Birliği Üyesi Olabilecek Mi?Türkiye Avrupa Birliği Üyesi Olabilecek Mi?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AllahinOglu
  AllahinOglu's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek

  son zamanlarda baş müzakereci schengen ülkeleriyle vizelerin kaldırılması ile ilgili çalışmalar yaptıklarını söylüyor

  bu tam üyelik anlamına gelmiyor

  benim görüşüm türkiyenin nüfusu nedeniyle hiçbir zaman avrupa birliği üye ülkesi olamayacağı yönde

  çünkü romanya ve bulgaristanın üye olmasıyla birlikte romanlar çingeneler almanyayı istila etmeye başladılar gerçe belalarını buluyorlar ama

  türkiyeninde böyle bir istila yapacağı korkusuyla türkiyeyi asla avrupa birliği üye devleti yapmayacaklar diye düşünüyorum

  ve müslüman olmasıyla alakalı olmadığını düşünüyorum varsa bile çok küçük bir ihtimal

  siz ihtimal veriyor musunuz türkiyenin avrupa birliği üyesi olacağına?

  özellikle uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği okuyan arkadaşlar varsa ne düşünüyorlar?

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Huerfanos
  Huerfanos's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2012
  Erkek

  bi gorusme yapiliyor ayni gunde haber baslangic jenerikleri ab bayraklariyla donatiliyor.. igrenc ve biz ezigiz diye bafiran bir goruntu cikiyor ortaya. velhasil sen bu adamlarin gotunu yalamaya devam ettikce alinsan dahi fasulyeden uye olursun.


  Anarsistherif...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  u235
  u235's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2008
  Erkek

  Zamanında ne kadar yontulmamış adam varsa zaten Almanyaya gidip bizi yeterince küçük düşürdü Almanyada.Umarım AB  üyesi falan olamayızda bütün başı boşlar Avrupaya dolmaz.


  Türkiyede anamuhalefetin muhalefet etme görevi ve sorumluluğu vardır. İktidarın memlekete ve halka verdiği zararların ikinci sorumlusu direkt olarak muhalefettir. Ülkeye yapılan vatana ihanet suçuna sessiz kalmak ya da etkisiz muhalefet yapmak ise muhalefeti vatan haini konumuna düşürür.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DestinatioN
  DestinatioN's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mart/2007
  Erkek

  Dini dili istilayı boşver, ekonomik açıdan bakarsan neden alsınlar? Faydaları ne

  Gümrük birliğide var zaten imzalamış olmuş bitmiş, başka ne olabilirki bizi almaları için sebep. Aklına birşey gelen varsa aydınlatırsa sevinirim.


  destination@tahribat.com
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AllahinOglu
  AllahinOglu's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek
  u235 bunu yazdı

  Zamanında ne kadar yontulmamış adam varsa zaten Almanyaya gidip bizi yeterince küçük düşürdü Almanyada.Umarım AB  üyesi falan olamayızda bütün başı boşlar Avrupaya dolmaz.

  batıda doğan türk olan insanlardan çekinmiyorlardır eğitimli olduğu için

  fakat doğudaki vatandaşlar bence avrupa ülkeleri için tehdit oluşturuyordur büyük ihtimalle

  belkide sadece istanbulu avrupa birliğine alabilirler

  ama türkiye avrupa birliği üyesi olmalı o zaman böyle demokrasi sorunları yaşanmaz şuan olduğu gibi...

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AllahinOglu
  AllahinOglu's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek
  DestinatioN bunu yazdı

  Dini dili istilayı boşver, ekonomik açıdan bakarsan neden alsınlar? Faydaları ne

  Gümrük birliğide var zaten imzalamış olmuş bitmiş, başka ne olabilirki bizi almaları için sebep. Aklına birşey gelen varsa aydınlatırsa sevinirim.

  öyle değil işte hoca

  onlara bir faydası olmaz belki ama yurt dışına ihracat yapan çok iş adamı fabrika var

  vergiler çok fazla eğer avrupa birliği üyesi olunursa bu vergi olaylarınada düzenleme getirileceğini düşünüyorum

  + euro para birimini kullanmak bence türkiyeye boyut atlatır bana göre

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ayro
  Ayro's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ağustos/2005
  Erkek

  Abicim objektif olun. Herşeyi bir kenara bırakıp objektif olun.

  Türkiye'de İzmir, Eskişehir, Sinop, Antalya vs.. gibi demokrat en fazla 8-10 şehir var.

  Geri kalan 75 şehir ?

  --

  Şöyle düşünelim ; Türkiye'de ateist biri, hristiyan biri, alevi biri başbakan olabilir mi ? 

  Yasal olarak olabilir. Onu sormuyorum. İnsanlar seçer mi ? Hiç sanmam. Erdoğan'a oy verenlerin bir çoğu müslüman diye verdi. 

  İnsan hakları, özgürlük gibi kavramlara bakarsak zaten sıçtık.

  --

  Öte yandan Almanya'ya, Fransa'ya, İngiltere'ye bakıyorum. Bazı konularda bizden ders almaları gerekir. 

  İngiltere IRA'ya,
  Amerika'a El-Kaide'ye,
  İspanya Katalanlara,
  İsrail Filistinlilere ;

  Türklerin Kürtlere ve PKK'ya davrandığı gibi davranmaz. Emin olun davranmaz. 

  ------------------

  Yani Türkiye'nin bazı konuları çok güçlü. Şu an Taksim Gezi Parkı direnişine bakarsanız en yakın örneği Şili Eğitim Ayaklanması ve Wall Street eylemleri var. FAkat hiçbiri bu kadar organize değil. 

  Ve şiddetsiz çözüyoruz. Milyonlarca insan sokakta (sdece Taksim'de 2 milyon kişi vardı geçen pazar) ve şiddetsiz. [siyasete çekmeyin]

  Yani bizden öğrenecekleri çok şey var. FAkat bizde onlardan insanlık öğrenmemiz laızm. Gezi Parkı'nda olan değil. Orada insanlık gördüm. Fakat ülke olarak daha çok şey öğrenmemiz gerekiyor.

  Ben Avrupa olsaydım, Türkiye'yi bu haliyle hiç almazdım.

  Türkiye'den bir sürü genç transfer ederdim. Zehir gibiler. Devşirmeye çalışırdım bir anlamda. Fakat Türkiye'yi komple almazdım. İmkanı yok.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DestinatioN
  DestinatioN's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mart/2007
  Erkek

  Hocam dediğinden birşey anlamadım hangi vergilerden bahsediyorsun

  Gümrük vergileri, kotalar zaten gb liği ile kaldırıldı ( sanayi ve işlenmiş tarım ürünlerinde )

  http://www.abgs.gov.tr/index.php?p=46234


  destination@tahribat.com
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  volkan
  volkan's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Mart/2007
  Erkek

  sonumuz yunanistan gibimi olsun avrupa birliği çöktü neyin peşindesiniz

  ayrıca dinini değiştirip papaya bağlanmadığın sürece çökmüş birliğe almazlar :)

  Avrupa Birliği ülkelerinin patır patır çökmeye başladığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, “kaynakları tükenen, nüfusu yaşlanan ve para basamayan Avrupa Birliği dağılacak. Bu dağılma AB için bir kaderdir” diye konuştu.

  Ortak para birimi Euro’ya geçiş tek devlet olma hayali kuran Avrupa birliğinin sonunu getiriyor. Gayri Safi Milli Hâsılasının karşılığı olarak kendi milli parasını basamayan birlik ülkeleri, ardı ardına büyük bir sıkıntıya girdi. Buna birde küresel ekonomik kriz eklenince ülkeler tek tek iflas noktasına geldi. İzlanda’nın ardından şimdi de Yunanistan, İspanya, Portekiz ve İrlanda çok ağır bir ekonomik krizle karşı karşıya. Üstelik yakında bu listeye birçok ülkenin daha ekleneceği belirtiliyor. Durum bu kadar ciddi olunca da Amerika’dan Asya’ya tüm ekonomistler ve analistler AB çöküyor mu sorusunu tartışmaya başladı. Avrupa birliği ülkelerinin içinde bulunduğu bu durum Meltem TV’de yayınlanan Prof. Dr. Haydar Baş’ın konuk olarak katıldığı “Ekoanaliz” programında masaya yatırıldı. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Ekoanaliz programında Avrupa’nın içinde bulunduğu çıkmazla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. “Ortak para birimine geçiş Avrupa Birliği ülkelerini bitirdi” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, “AB çöküşe mahkûmdur tezini” tekrarladı.

  Avrupa patır patır dökülüyor

  Avrupa’nın yer altı kaynaklarının tükendiğini söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Avrupa patır patır dökülmeye başladı” diye konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: “Şimdi bendeniz Avrupa’ya baktığım zaman Avrupa’nın yer altı kaynaklarını ve nüfusunu bitirdiğini çok net görüyorum. Aynı zamanda Avrupa’da gençlik diye bir şey kalmadı. Bir coğrafyası var. Var olan topraklarında da bazı ülkelerin tarıma müsait bazılarını ise değil. Batı dünyasında insanlar ya patrondur veya işçidir. Bu ikinin arasında bir sınıf batıda yoktur. Eğer şirketler batarsa işçiler açıkta kalacak. Şu anda Avrupa patır patır dökülmeye başladı. Bankaları da çökmeye başladı. Böyle bir birliğin ila nihaye devam etmesi hiç mümkün değildir. Küresel kriz baş gösterdiği zaman dört Avrupa ülkesini liderleri bir araya geldiler. Almanya Başbakan’ı Sayın Merkel bu toplantıda “Herkes kendi başının çaresine baksın. Her koyun kendi bacağından asılır” dedi. Avrupa Birliği dağılacak. Bu dağılma AB için bir kaderdir. Yıllar önce ‘ekonomik şartları oluşturmadan gerçekleştirilen bu şekildeki birliktelik Avrupa’nın yıkılışına sebep olacaktır’ demiştik. Öngördüğümüz şekilde de gerçekleşti.”

  Çöken Avrupa Birliği’nin elinde Türkiye oyuncak

  Ekoanaliz programındaki açıklamalarında Avrupa Birliği’ne üye ülkeleri iflas noktasına getiren nedenleri sıralayan Prof. Dr. Haydar Baş, AKP hükümeti Türkiye’yi, çöküşe mahkum Avrupa Birliği’nin elinde oyuncak etti” dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: “Avrupa Birliği dağılıyor. Bizim iktidarlarımız ise Avrupa Birliği’nden gelen talimatlara göre ülkeyi idare ediyorlar. Ekonomi kurallarını ortaya koyuyorlar, sosyal projeleri kanun olarak, hüküm olarak takdim ediyorlar. Şimdi siz Avrupa’yı düşüneceğinize kendinizi düşünün.”

  AB süratle çöküyor

  Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ekoanaliz programında dile getirdiği “Avrupa Birliği çöküşe mahkûmdur” görüşünü aslında yıllardır seslendiriyor. 19 aralık 2004 tarihinde Ankara’da tertip edilen Bağımsız Türkiye Partisi İkinci Olağan Kongresi’nde bir konuşma yapan Prof. Dr. Haydar Baş, “Avrupa Birliği süratle çöküşe gidiyor” demiş ve bunun sebeplerini şöyle sıralamıştı: “Ben ilim adamı olarak konuşuyorum. Avrupa Birliği süratle çöküşe gidiyor. Bunun birinci sebebi Avrupa yer altı kaynaklarını bitirmiştir. İkincisi, Avrupa’nın nüfusu ihtiyarlamıştır. Üçüncüsü ve en önemlisi birliğe geçtikten sonra Avrupa, emisyonunu genişletme kabiliyetini kaybetmiştir. Bundan sonra Avrupa her geçen gün daha büyük bir para darlığına girecek. Şu an Türkiye’nin yaşadığı kaderi Avrupa ülkeleri tek tek daha fazlasını yaşayacak.”

  12.02.2010 

  volkan tarafından 14/Haz/13 19:33 tarihinde düzenlenmiştir

  onekine?
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  u235
  u235's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2008
  Erkek
  zumsuk bunu yazdı

  Abicim objektif olun. Herşeyi bir kenara bırakıp objektif olun.

  Türkiye'de İzmir, Eskişehir, Sinop, Antalya vs.. gibi demokrat en fazla 8-10 şehir var.

  Geri kalan 75 şehir ?

  --

  Şöyle düşünelim ; Türkiye'de ateist biri, hristiyan biri, alevi biri başbakan olabilir mi ? 

  Yasal olarak olabilir. Onu sormuyorum. İnsanlar seçer mi ? Hiç sanmam. Erdoğan'a oy verenlerin bir çoğu müslüman diye verdi. 

  İnsan hakları, özgürlük gibi kavramlara bakarsak zaten sıçtık.

  --

  Öte yandan Almanya'ya, Fransa'ya, İngiltere'ye bakıyorum. Bazı konularda bizden ders almaları gerekir. 

  İngiltere IRA'ya,
  Amerika'a El-Kaide'ye,
  İspanya Katalanlara,
  İsrail Filistinlilere ;

  Türklerin Kürtlere ve PKK'ya davrandığı gibi davranmaz. Emin olun davranmaz. 

  ------------------

  Yani Türkiye'nin bazı konuları çok güçlü. Şu an Taksim Gezi Parkı direnişine bakarsanız en yakın örneği Şili Eğitim Ayaklanması ve Wall Street eylemleri var. FAkat hiçbiri bu kadar organize değil. 

  Ve şiddetsiz çözüyoruz. Milyonlarca insan sokakta (sdece Taksim'de 2 milyon kişi vardı geçen pazar) ve şiddetsiz. [siyasete çekmeyin]

  Yani bizden öğrenecekleri çok şey var. FAkat bizde onlardan insanlık öğrenmemiz laızm. Gezi Parkı'nda olan değil. Orada insanlık gördüm. Fakat ülke olarak daha çok şey öğrenmemiz gerekiyor.

  Ben Avrupa olsaydım, Türkiye'yi bu haliyle hiç almazdım.

  Türkiye'den bir sürü genç transfer ederdim. Zehir gibiler. Devşirmeye çalışırdım bir anlamda. Fakat Türkiye'yi komple almazdım. İmkanı yok.

  Şu kısım dünyanın en saçma yorumu.

  İmzam sana gelsin.

  u235 tarafından 14/Haz/13 19:36 tarihinde düzenlenmiştir

  Türkiyede anamuhalefetin muhalefet etme görevi ve sorumluluğu vardır. İktidarın memlekete ve halka verdiği zararların ikinci sorumlusu direkt olarak muhalefettir. Ülkeye yapılan vatana ihanet suçuna sessiz kalmak ya da etkisiz muhalefet yapmak ise muhalefeti vatan haini konumuna düşürür.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DarkFall
  DarkFall's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Eylül/2007
  Erkek
  zumsuk bunu yazdı

  Abicim objektif olun. Herşeyi bir kenara bırakıp objektif olun.

  Türkiye'de İzmir, Eskişehir, Sinop, Antalya vs.. gibi demokrat en fazla 8-10 şehir var.

  Geri kalan 75 şehir ?

  --

  Şöyle düşünelim ; Türkiye'de ateist biri, hristiyan biri, alevi biri başbakan olabilir mi ? 

  Yasal olarak olabilir. Onu sormuyorum. İnsanlar seçer mi ? Hiç sanmam. Erdoğan'a oy verenlerin bir çoğu müslüman diye verdi. 

  İnsan hakları, özgürlük gibi kavramlara bakarsak zaten sıçtık.

  --

  Öte yandan Almanya'ya, Fransa'ya, İngiltere'ye bakıyorum. Bazı konularda bizden ders almaları gerekir. 

  İngiltere IRA'ya,
  Amerika'a El-Kaide'ye,
  İspanya Katalanlara,
  İsrail Filistinlilere ;

  Türklerin Kürtlere ve PKK'ya davrandığı gibi davranmaz. Emin olun davranmaz. 

  ------------------

  Yani Türkiye'nin bazı konuları çok güçlü. Şu an Taksim Gezi Parkı direnişine bakarsanız en yakın örneği Şili Eğitim Ayaklanması ve Wall Street eylemleri var. FAkat hiçbiri bu kadar organize değil. 

  Ve şiddetsiz çözüyoruz. Milyonlarca insan sokakta (sdece Taksim'de 2 milyon kişi vardı geçen pazar) ve şiddetsiz. [siyasete çekmeyin]

  Yani bizden öğrenecekleri çok şey var. FAkat bizde onlardan insanlık öğrenmemiz laızm. Gezi Parkı'nda olan değil. Orada insanlık gördüm. Fakat ülke olarak daha çok şey öğrenmemiz gerekiyor.

  Ben Avrupa olsaydım, Türkiye'yi bu haliyle hiç almazdım.

  Türkiye'den bir sürü genç transfer ederdim. Zehir gibiler. Devşirmeye çalışırdım bir anlamda. Fakat Türkiye'yi komple almazdım. İmkanı yok.

  yazdiklarina katiliyorum, ozellikle son son cumleler gercekten dogru, eger bende avrupa olsaydim gercekten kendini yetistirmis kisilere bu imkani tanirdim, ben suan amsterdamdayim erasmusta, avrupaninda cogu yerine gittim, yine gelmek isterim, yine gezmek, insanligi gormek isterim. buradaki rahatligi, insanlarin calisma ortami, saati, mantikli konusmalarini ozleyecegim.

Toplam Hit: 3203 Toplam Mesaj: 43