folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiye Savaşlar , İsraildeki Kelleler Falan.

Türkiye Savaşlar , İsraildeki Kelleler Falan.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    şimdi millet sabah akşam forum da yazılanları okuom yani şu derin konulardakilerden bahsediorum şu mesajlarla karşılaşıorum " BİZ TÜRKÜZ ATALARIMIZ ŞÖLEYDİ KESTİ BİÇTİ YENİLMEDİ BİZ BİMLEMLEYİN KANINDAN GELİOS " vs vs vs yalnız bu günlere gelebilmek için her ülke savaştı ki her ülkenin galibiyetleri çok çokki şu an ayakta durabiliolar hı neymiş sadece türkiye savaş kazanmamış:D hah geldim israil filistin olayına şimdi oda şöle bi olay hani diyodunuz ya biz zamanında kestik biçtik savaş a girdik kazandık mahfattik bu seferde israil savaşa girdi ve kazandı ha adamlar çoluk çocuk kadın demeden katledio orası ilgilendirmez acımıolar ki acımak zayıflıktır iide yapıolar bide şu var müslüman kardeşlerimiz die filistin tarafı tutuluo ben demiorum israil i tutun yada kimseyi tutamayın umrumda deil ben kimseyi tutmam banane ama iki tarafta hristiyan olsa çoluk çocuk kesme hakkı vericekmi ha bunları diyen adamlara bakılırsa şimdi dio müslüman kardeşlerimiz onnar bizim yani müslüman oldukları içinmi onlara acıorus vs yoksa çocukların kellelerini kestikleri içinmi acıorus ama en başta sölediğim gibi tek savaş kazanan biz deiliz millet her ülke kazandı tabiki tarih derslerinde elin ülkelerinin kazandığı savaşları annatmazlar bizim kazandıklarımızı annatırlar yada biz hiçmi kaybetmedik kaybettiğimiz savaşların kaçı tarih derslerinde çıktı açıkcası kaybettikmi bilmiorum çünki bahsetmediler onnardan hiç:D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosKurt
    BosKurt's avatar
    Erkek
    nickimyok bunu yazdı:

şimdi millet sabah akşam forum da yazılanları okuom yani şu derin konulardakilerden bahsediorum şu mesajlarla karşılaşıorum " BİZ TÜRKÜZ ATALARIMIZ ŞÖLEYDİ KESTİ BİÇTİ YENİLMEDİ BİZ BİMLEMLEYİN KANINDAN GELİOS " vs vs vs yalnız bu günlere gelebilmek için her ülke savaştı ki her ülkenin galibiyetleri çok çokki şu an ayakta durabiliolar hı neymiş sadece türkiye savaş kazanmamış:D hah geldim israil filistin olayına şimdi oda şöle bi olay hani diyodunuz ya biz zamanında kestik biçtik savaş a girdik kazandık mahfattik bu seferde israil savaşa girdi ve kazandı ha adamlar çoluk çocuk kadın demeden katledio orası ilgilendirmez acımıolar ki acımak zayıflıktır iide yapıolar bide şu var müslüman kardeşlerimiz die filistin tarafı tutuluo ben demiorum israil i tutun yada kimseyi tutamayın umrumda deil ben kimseyi tutmam banane ama iki tarafta hristiyan olsa çoluk çocuk kesme hakkı vericekmi ha bunları diyen adamlara bakılırsa şimdi dio müslüman kardeşlerimiz onnar bizim yani müslüman oldukları içinmi onlara acıorus vs yoksa çocukların kellelerini kestikleri içinmi acıorus ama en başta sölediğim gibi tek savaş kazanan biz deiliz millet her ülke kazandı tabiki tarih derslerinde elin ülkelerinin kazandığı savaşları annatmazlar bizim kazandıklarımızı annatırlar yada biz hiçmi kaybetmedik kaybettiğimiz savaşların kaçı tarih derslerinde çıktı açıkcası kaybettikmi bilmiorum çünki bahsetmediler onnardan hiç:D

Ya tamam doğru konuşuyonda.Biz tarihte gelmiş geçmiş en köklü bir devletin(Osmanlı Devleti)torunlarıyız.Yaklaşık 700 yıl ayakta kalmış bir devlet.Hangi devlet bu kadar uzun süre ayakta kalmış.İsrail-filistin davasına gelince haklısın.Ne diyim güzel konuşmuşşsun.

Adam gibi imza koy birdaha üye olursan. - decameron -
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kesikkafa
    kesikkafa's avatar
    Erkek

nickimyok bunu yazdı:

....tabiki tarih derslerinde elin ülkelerinin kazandığı savaşları annatmazlar bizim kazandıklarımızı annatırlar yada biz hiçmi kaybetmedik kaybettiğimiz savaşların kaçı tarih derslerinde çıktı açıkcası kaybettikmi bilmiorum çünki bahsetmediler onnardan hiç:D

olay burda bitiyo aga insanların anlatılanlara inanması

zaten tarih yalan ve tarihçiler yalancı... devletler (bütün devletler) itaatkar nesil yetiştirmek için cocuklarını gençlerini böyle zaferler anlatıyorlar ki büyünce savaşsın vatanına hizmet etsin. bence  tarihi tek yönlü anlatmanın esas amacı budur.

Sizce bu bir vedamıydı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    İsrail askerlerinin filistinli halka yaptığı acımasızlık görüntüleri.Ayrıca amerikanın ıraklı kardeşlere yaptıkları ve can düşmanımız a.q. Aponun yaptıkları.!!! diye bir konu açtım iyikide açtım millet görsün olanları .Ya onlar bizim kardeşimiz olsun olmasın bu vahşet görüntülerinin olmaması gerekli burada mütabıkmıyız.Benim bu görüntüleri yaymamdaki amaç bizim bu halimiz kimsenin umurunda demesinler mağdur olan bizler filistin ırak lı halk.Ya illaki savaşlarda böyle şeyler oluyor amma birşey varki siyonistler ,emperyalistler bunlar ve bunların yaptıkları şeyler (kafa kesmek,adam oldurmek gibi) bana ve benim düşüncemde olan kardeşlerin zoruna gidenler bunlardır.Parası ve gücü var diye milleti  oldurmeye ne hakkı var.Osmanlı devletinde böyle şeyler yıktu hatta fatih masum halkın korunacağını kendisi bizzat bir beyanname ile bildirmiştir varmı tarihte islamiyet dışında olan devletlerde.Şimdi avrupa insan hakları diyor ne insan hakları be Osmanlının binde biri  kadar insan haklarına saygı yok.Aslında soleyeceğim çok şey var amma bir insan kendi düşünüp bunları yoramıyorsa daha bişi solememe gerek yok sanırım.Ya .Bi konu başlığını iyice inceleyin.  Sanki sadece israilin yaptıklarından bahsetmişim gibi davarnmayın yoksa israile zarar veren şeyler sizleredemi zarar veriyor?Yani vermiyorsada bile bende ole bir izlenim uyandırdı. 

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

zamanın osmanlısı da gitti bulgaristan macaristan bilmem ne adamların ne günahı vardı da gidip işgal etti dersek yanlış yaparız tarih o zamanlar fethi zorunlu koşuyordu mecburen bir yerler feth edilecekti ve edildide...ancak 1900 den sonra olaylar değişti toprak işgali yerine o ülkenin siyasi ve ekonomik yapısını ele geçirme politikası atıldı ortaya buda emperyalizm çağı oldu..ve  biz emperyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını verek bağımsızlığımıızı elde ettek..şimdi israillin yanlışı nerde,,,filistinin yanlışı nerde ?..

1.israilolayı toprak işgaline çevirdiği için başlı başına bir hata içinde ancak burada israil halkını suçlamak yanlıştır çağımızda iktidarlar asla halkı temsil etmemektedirler emperyalist uşaklığı yapmaktadirlar..nitekim şaron da öyle bir konumda..

2.filistinin hatası nerde?...zamanın para karşılığında israillilere topraklarını sattılar şimdi ise topraksız kaldılar...bir zamanlar 25-30 yıl önce filistin tam bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünüsağlamak üzereydi..El fetih örgütü o zaman devrimci bir çizgideydi...ancak israil müthiş piskolojik savaşlar filistin direnişlerini islamcı bir kimliğe büründürdü ve adamlar direnişten vazgeçti adamlar şunu söyledi ben namazımı kılayım yeter ki nitekimde öyle oldu bugün filistinlilerin çektiği acılar zamanıdna israilin aktif gerilla direnişini ...namaz kılmaktan ibaret olan bir direnişe çevirdi burada kabyeden hem filistiler oldu hemde islamiyet oldu......şimdi buna itiraz edenler olacaktır şapkanızı önünüze koyun bir düşünün ..yada bilmiyorsanız filistin direnişi intifadalar hakkında bişeler okuyun..

sonuç olarak insanlık tarihinde hiçbirzaman savaşlar bitmeyecektir burada nicksiz doğru bir şeye değinmiş...İşgal eden hep olacaktıır ..ezen ezilen çelişkisi hep olacaktor ancak cümle alem Mustafa Kemal e ses versin..

"MAZLUM MİLLETLER EMPERYALİSTLERİ BİRGÜN MAHV-U PERİŞAN EDECEKTİR"

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

osmanlı o fetihleri yapmasaydı sugun nerde olurduk.

2.si

bizs masumları vurmadık

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ic3 ii oku ben zaten o dönemde o fetihler çağın gereğiydi dedim...eğer gereğiyse zaten masum de vursan zalimde vursan fark etmez...osmanlı sütten çıkmış akkaşık değil gözüm...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Kes nabê mastêmi tirşe...

Kimse yoğurdum ekşidir demez

diye bir söz vardır :)

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek
    Real_KurD+1

Zip Zip KAnguru ████»Kangurulara Ozgurluk!!!! «████
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

RealKurd

+computerwolf :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek

yakın tarihdeki bu savşlar veya zulumlerli biraz incelediğimiz zaman hep müslüman kesimin zalimce ezildiği göze çarpmakta acaba bunlar geçmişteki haclı seferlerenin bir davamımı yoksa bir intikam mmı müslümanlara karşı geçmişte kayıp edilen savaşların  rövansımı ? yoksa yeni dünya düzeninde 3. dünya olarak sadece müslümanlarmı görünüyor veya yahudi siyonizmine göre armegedon hayalini gerçekleştirmkmi neden  hep müslümanlar eziyet çekiyor ? (Bosna., Somali , Irak, Çeçenistan , Filistin , Beyrut , Yakında İran ve Suriye Belkide Bir zaman sonra Türkiye..)

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
Toplam Hit: 3670 Toplam Mesaj: 18