folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiye Savaşlar , İsraildeki Kelleler Falan.

Türkiye Savaşlar , İsraildeki Kelleler Falan.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    peki şunu düşündünmü dini açıdan baktığında müslüman nüfüsün çoğunlukta olduğu ülkeler eziliyor bunun ilk i 919 larda gerçekleşti ancak biz oradan Millet olarak zafer kazandık ummet olarak değil...hala birileri çanakkalede beyz bulutlarda sarıklı yeşil adamlardan bahsederek hikaye okuyor ancak kimse orada millet olmanın bilincini ve müthiş askeri taktikleri görmüyor...Ezilen müslaman ülkelerde çanakkale zaferini gökten inen toz bulutu ile sarıklı evliyaların kazandığını ileri sürenler aşırı derece çok olduğu için ezilmeye mahkumlar...Peki hiç araştırdınmı Cezayir nasıl bağımsızlığını ilan etti?....müslüman bir ülke ancak kurtuluş ve bağımsızluk mücadelelerini yeşil sarıklılara bağlamadılar...yakalanan direnişçiler fransız emperyaller tarafından kurşuna dizildiğinide cezayirlilerin kanlı gömleklerinin altında Mustafa Kemal fotoğrafları çıkıyordu...Anadolu direnişini örnek olarak MİLLET olarak direndiler...Irak direnişi neden başarız sence...çünkü millet bilinci yok hala ümmet bilinci var şii sunni bilmem ne diye birbirlerini yiyorlar...oysa Iraklılar olarak direnseler orada abd emperyalizmini çöle gömerler...bütün fark ÜMMET ve MİLLET arasında...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yoq abi kasmayın bizi kim ezcekmiş biz osmanlı devletinden gelios ya öleyiz ya çok kral ülkeyiz ya:D yeriz hepsini no problem:D:D:D:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek

computerwolf bunu yazdı:

peki şunu düşündünmü dini açıdan baktığında müslüman nüfüsün çoğunlukta olduğu ülkeler eziliyor bunun ilk i 919 larda gerçekleşti ancak biz oradan Millet olarak zafer kazandık ummet olarak değil...hala birileri çanakkalede beyz bulutlarda sarıklı yeşil adamlardan bahsederek hikaye okuyor ancak kimse orada millet olmanın bilincini ve müthiş askeri taktikleri görmüyor...Ezilen müslaman ülkelerde çanakkale zaferini gökten inen toz bulutu ile sarıklı evliyaların kazandığını ileri sürenler aşırı derece çok olduğu için ezilmeye mahkumlar...Peki hiç araştırdınmı Cezayir nasıl bağımsızlığını ilan etti?....müslüman bir ülke ancak kurtuluş ve bağımsızluk mücadelelerini yeşil sarıklılara bağlamadılar...yakalanan direnişçiler fransız emperyaller tarafından kurşuna dizildiğinide cezayirlilerin kanlı gömleklerinin altında Mustafa Kemal fotoğrafları çıkıyordu...Anadolu direnişini örnek olarak MİLLET olarak direndiler...Irak direnişi neden başarız sence...çünkü millet bilinci yok hala ümmet bilinci var şii sunni bilmem ne diye birbirlerini yiyorlar...oysa Iraklılar olarak direnseler orada abd emperyalizmini çöle gömerler...bütün fark ÜMMET ve MİLLET arasında...

Bazı nokatalarda haklısın örneğim arap yarım adasında yaşayan insanlar belkide dünyanın en zen gin devletleri ama güce onura millet ruhuna felan hiç bir zaman önem vermediler sadece zevki sefa içinde yaşadılar ve yaşamaya devam ediyorlar resmen amerikan kölesi olmuş durumdalar...

Eğer A.B.D müslüman olsaydı inan Israil filistine çökemezdi  Benim dikkat çekmek istediğim konu şu ki dünyada sanki belli bir programa uyar gibi stratejik olrak müslüman devletler üzerine gidiliyor ve onlar yok edilmeye çalışıyor sence bu neden nasıl bir amaçları var .....

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek
    Ve tüm yaşanan bu karmaşalığın içinde Ortadoğuda Büyük ve Güçlü bir Türkiye Devleti istenmiyor Rahmetli Adnan Menderesin bir sözü vardı bunu başka siyasetcilerde sahiplendi ama söz adnan menderesindir '' Türkiye ne zaman Güçlenmeye başlasa  bazı güçler tarafından her zaman eteklerinden tutularak Aşağı çekiliyor'' Cumhuriyet tarihinden bu yana bir bak bakalım herzaman kendi halkımıza kendi elleriyle yokluk çektirilmiştir .İhtilaller, sağ-sol davası ,Bir zamnalra tutmasada alevi-sunni , ve en son olaraktaki bence en büyüğü bu türk-kürt davası ve pkk  sence bunlar kimlerin işine yarıyor belkide bir zaman sonra bu olaylardan sonra çok sevdiğimiz amerika bizedemi bir barış gücü uygulayacak :(

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

computerwolf bunu yazdı:

ic3 ii oku ben zaten o dönemde o fetihler çağın gereğiydi dedim...eğer gereğiyse zaten masum de vursan zalimde vursan fark etmez...osmanlı sütten çıkmış akkaşık değil gözüm...

computerwolf ben sana demedim o sozu hatta seni destekleyici yazdım dikkat edersen.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    tarih yalan değil sadece taraflı tarih öğreniyoruz. ingiltereye sömürgeci denio osmanlı kıtaların büyük kısmını feth ettiği dönemlerde çokmu refah ettiriyodu? o ülkeler çokmu rahattı... değildi tabi belki sömürgecilik değil ama himaye milliyetçiliğin bastırılması... ama bizim için şanlı bir zaferdir. aynı şey 1. dünya savaşında ingilizler ameirkalılar içnde geçerli biz wilson ilkelerini yalandan ilkeler olarak öğrenioruz "sömürgecilik ortadan kalkacak" maddesine karşılık ingiltere "onarım bedeli" adı altında para aldı yine sömürgeclik yapdı dioruz.. ancak amerikalı öyle öğrenmiyo onlara göre amerika savaşa girdi dünyaya barış getirdi sömürceliği bitirdi süper oldu falan filan fıstık
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    fmk bunu yazdı:

yakın tarihdeki bu savşlar veya zulumlerli biraz incelediğimiz zaman hep müslüman kesimin zalimce ezildiği göze çarpmakta acaba bunlar geçmişteki haclı seferlerenin bir davamımı yoksa bir intikam mmı müslümanlara karşı geçmişte kayıp edilen savaşların  rövansımı ? yoksa yeni dünya düzeninde 3. dünya olarak sadece müslümanlarmı görünüyor veya yahudi siyonizmine göre armegedon hayalini gerçekleştirmkmi neden  hep müslümanlar eziyet çekiyor ? (Bosna., Somali , Irak, Çeçenistan , Filistin , Beyrut , Yakında İran ve Suriye Belkide Bir zaman sonra Türkiye..)

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
Toplam Hit: 3669 Toplam Mesaj: 18