folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Türkiye‘Nin En Büyük Hackeri Kim?

Türkiye‘Nin En Büyük Hackeri Kim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

hem ailece zor geçindiklerini söylemişler,hemde oğlu özel lisede okuyor.

ilginç :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

iyidir kötüdür bilmemde bi nukedx vardı nooldu?

Konuda adı/nicki geçenlerin bir çoğu tbt üyesiydi, misal; nukedx, cha0 nun tayfasından 2 kişi vs. Memlekette sağlam adamlar var fakat en iyisi şudur diyebilmek zor.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

organize olan hacker toplulukları birey bazda olanlardan daha ses getirmiş herzaman.. bu şekilde değerlendirme olabilir

bir bakıma programlama dillerini çok iyi bilenler de potansiyel hacker durumundadır. 

kevin mitnick, john drapper, mark abene, ivanopulo gibi kişilikler tarihe , yazılımdan çok donanımsal yöntemlerle adını duyurmuştur.. 

öyle bilgisayar başına geçip başkasının yöntemlerini kullanarak ezber bir anlayışla hacker ünvanını kendine beğendirenlere hacker denmez.. ne denildiğini bilirsiniz.

popularite denince en çok adı duyulan bence en hıyar olanıdır. çünkü adam deface, msn hack, keylog, xss rfi,stealth,binder,phreak, fso gibi ezber yöntemlerle site index'leyip hatta mass şeklinde yapınca adam göklere çıkartılır.

bu saydığım yöntemlerin haricinde tamamen zekaya dayalı sosyal aldatmaca yöntemini kullanarak başarıya ulaşanlara hacker denilebilir bence..

yani belli bir konuda uzman olan bir kişi başka konuda uzman değilse, profesyonel değildir.

bütün programlama dillerinin mantığını bilse bile elektronikten anlamıyorsa bu çok büyük bir eksikliktir. tersini de düşünülür..

biri asp yi çok iyi bilir ama php yi bilmez.. eksik kalır
    biri pyhton bilir java bilmez
    biri deface öğrenmiş ama rfi bilmez
    biri sosyal mühendis ama programlama bilmez
    biri bugtraq(güvenlik açığı)bulur ama uygulama yapmaz

yani herkesin bir eksiğinin olduğu malumdur..  bu yüzden çok başarılı kimse duyulmamıştır

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar bana da değinmişsiniz eyw, kendimi puanlamak doğru olmaz, ben gördüklerimden bahsedeyim.

5-6 yıl önce adını indexlere yazan birçok şahıs çok sağlamken bugünkülerin neredeyse tamamı boştur benim görüşüm.

Eğer index sayısı ile ölçüyorsanız çok yanlış ölçersiniz. Çünkü bu işler çorap söküğü gibidir. 10 tane site hacklerseniz zaten onların email şifresini deneyip ordan bulduklarınızla başka sitelere atlarsanız ömrünüz yetmez hepsini hacklemeye. Adam gibi tek bir site hacklerseniz yada dbsine ulaşırsanız çorap söküğü gibi sayıyı arttırabilirsiniz. Bugün tanıdığınız isimlerin büyük çoğunluğu en iyi bilenler değil en azimli olanlardan oluşuyor.

O eski tayfanında çoğu bugün hack mack yapmaz örn misoskan bildiğim kadarıyla oracle db adminlik yapıyor, cumurun birçok başarılı web ve software projesi var. özkan var gördüğüm en iyi linuxcu ve network adminlerden bu konuda adını yazdıgımı görse bile kizar =)) Benim zaten degisik IT dalalrında büyk firmalarda birçok proje üstlenmişliğim ve kendi adıma götürdüğüm birçok proje var.

Yeni hackciler sayı yapıyorlar ama gördüğm kadarıyla profosyonel birer teknik adam değiller. Bir iş yapıp (yada daha kötüsü yapmayıp dos attacki hack gibi gösterip) medya maillistlerine kendi haberlerini gönderiyorlar. Medyanında hack dünyasına ilgi hoşuna gidiyor hiç araştırmadan basıyor haberi. zaten pek anlamıyorlar da.

Uzunca bir süre baya yakından ilgilendim, şimdi de ilgileniyorum fakat IT dünyası çok hızlı değişiyor.  bu işte başarı vulnerabilityleri sürekli takip etmekle olur. Benim bu işteki kabiliyetim yazılım, donanım ve teknik bilgimin çok iyi olmasından geliyor, yani sürekli takip etmemden değil. Bu kimsenin göremediği açıkları görebilmemi sağlıyor bir anlamda fakat IT güvenliğini bir meslek olarak yapmayı tercih etmediğimden artık yeni açıkları takip etmiyorum. Çünkü bu teknik bilgiyle yapıp çok daha iyi para kazanabileceğim okadar çok iş var ki IT güvenliğinin getirisi çok gerilerde kalıyor.

Kendi mekanım diye söylemiyorum ama bugüne kadar gördüğüm en iyileri bu sitede gördüm, kimi aktif user kimi yilda 1 mesaj atıyor. aklınıza gelebilecek tbt dışında çoğu ünlü nicki de yakından tanıyorum. Bir siteyi hacklemek değil türkiyenin internetini uzun bir süre kapatabilecek yada onbinlercesini bir anda hackleyebilecek en az 10-15 kişiye denk geldim (yenilerin yaptıkları haber oluyorsa bunların yapacakları facia olurdu), kendim de öyle şeylere denk geldim ki kurcalarken çok büyük sistemler elimde kalacak diye korkarak inceledim.

Onun dışında türkiyede virüs yazan varmı denmiş gözüm kapalı her dilde her çeşidini yazarım. aşağı yukarı herşeyi crackleyebilirim. (Bunlar sadece ileri teknik bilgi gerektirir, güncel gelişmeleri takip etmeyi gerektirmez). Yani işin teknik tarafına ilgim hack tarafına ilgimden çok fazla olmuştur her zaman fakat yanında hacking bilgisini de getirir.

Bana sorsalar aklıma ilk gelenler şunlar olur (sıralama olmamakla beraber)

ferruh mavituna iyidir, Burada görebileceğiniz Nurullah iyidir, SPY-CX5 iyidir, who iyidir, holyzone iyidir mesela, outmost sağlam, rene zaten saglam (ve gördüğüm en iyi teknik insandır çok sayıda dalda), tugberk cok saglam. liste uzar gider.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cumhur 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

bu işi zevk için yapan bir tanıdığım var. microsoft ile ilişkileri olup sürekli bulduğu açıkları oraya ileten biri. hatta öyle ki "ip kaçtı senin?" sorusundan sonra direk benim bilgisayara girip kontrol ettiğini biliyorum. (1-1,5 ay önce. şaka gibiydi). Değişik fantezileri var adamın :) Tanıdıklarımın içinde en iyisi o.

bir de holynin davacı tarafta olduğu botnetçi gruptan biri vardı. (ilk mahkeme de beraat edenlerden)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

the bekir :)

tbt yi bile hackledi adam amk :) nasıl hacklediği tartışılır ama ben hep haticeye değil neticeye bakarım arkadaş :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

the bekir :)

tbt yi bile hackledi adam amk :) nasıl hacklediği tartışılır ama ben hep haticeye değil neticeye bakarım arkadaş :D

waaaayy koynumuzda anakonda beslemişiz o.O

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

bu işte en iyi olanlar bile bir süre sonra bırakıyorlar zaten. legal yoldan bu bilgiyle para kazanmak varken riske girmeye ne gerek var.

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Sadece gazeteye televizyona cıkmak ise, yada index atmak bir değer ise tek geçerim iskorpitx :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 26165 Toplam Mesaj: 90