folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Turknet Kullananlar İçin İpv6 Aktif Etme

Turknet Kullananlar İçin İpv6 Aktif Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

Benim diğer merak ettiğim hem ipv4 hem ipv6 mu aktif oluyor yoksa ipv4 e veda mı ediyoruz benim modem dual i desteği var ikisi de olursa çok Sexy olur

dual, v6 only için çok erken çünkü

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

Benim diğer merak ettiğim hem ipv4 hem ipv6 mu aktif oluyor yoksa ipv4 e veda mı ediyoruz benim modem dual i desteği var ikisi de olursa çok Sexy olur

o zaman iyi baktın sıkıntı yarattıyor v6 yı deaktive et :)

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

O zaman akşama atayım maili ben. :) Bilgilendirme için teşekkürler.

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

aynen ben de attım bakalım statik olursa v6 hemen bir nas kuralım eve :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

yaptık bakalım modem üzerinde ayarlarıda yaptım mailide çaktım bakalım ne zaman dönüş sağlayacaklar ipv6 vericekler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı
    kralsam bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

Nas kur kurmasına da dışarıdan ipv6 olmadan nasıl erişeceksin ?

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı
    kralsam bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

Nas kur kurmasına da dışarıdan ipv6 olmadan nasıl erişeceksin ?

cloudflare ile yönlendirebilir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

ip tanımlandı öncelikle ip adresi sabit değil ipv6 ile ilgili sorunlar yaşanmakta sadece ipv6 yı aktive ettiğimde turknetin kendi sitesi açılmıyor :D yandex google hizmetleri çalışıyor merak ettiğiniz sorular var ise alabilirim!

edit: ping ipv4 21ms ipv6 20.80

edit2: ping konum: Limburg, Hessen ipv4: 75,80  ipv6: 205,2

emuxa tarafından 08/Şub/22 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

ip tanımlandı öncelikle ip adresi sabit değil ipv6 ile ilgili sorunlar yaşanmakta sadece ipv6 yı aktive ettiğimde turknetin kendi sitesi açılmıyor :D yandex google hizmetleri çalışıyor merak ettiğiniz sorular var ise alabilirim!

Bende bunu aktif ettiğimi düşünüyorum. Yani fiber modem İnternet alabildiği bir IPv6 şeklinde adres aldı. Ama deneme yapamadım.

Şöyle bir sorun yaşıyorum;

Ana modemin(tuknet verdiği) modemden sonra araya benim kendi modemimi yerleştirmiş ve WAN girişinden bağlayarak mevcut kapalı networkümü aktif etmiştim. Burada dl380 gen6 bir sunucu, Ek bir GB switch, yazıcı, bazı WiFi kontrollü alet edevat ve deneme yaparken kablo ile bağlandığım Linux boardlar var. Dün gece ne yaparsam yapayım Asus modeme IPv6 ip aldıramadım. Modem Asus dsl52U gibi birşeydi. (Adını tam hatırlayamadım.)

Konu hakkında olası hata yapmış olabileceğim konu başlıkları hakkında fikri olan var mı ?

Kurulumu IPv4 ve IPv6 birlikte kullanacak şekilde konfigüre etmeye çalışıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı
    emuxa bunu yazdı

Bende bunu aktif ettiğimi düşünüyorum. Yani fiber modem İnternet alabildiği bir IPv6 şeklinde adres aldı. Ama deneme yapamadım.

Şöyle bir sorun yaşıyorum;

Ana modemin(tuknet verdiği) modemden sonra araya benim kendi modemimi yerleştirmiş ve WAN girişinden bağlayarak mevcut kapalı networkümü aktif etmiştim. Burada dl380 gen6 bir sunucu, Ek bir GB switch, yazıcı, bazı WiFi kontrollü alet edevat ve deneme yaparken kablo ile bağlandığım Linux boardlar var. Dün gece ne yaparsam yapayım Asus modeme IPv6 ip aldıramadım. Modem Asus dsl52U gibi birşeydi. (Adını tam hatırlayamadım.)

Konu hakkında olası hata yapmış olabileceğim konu başlıkları hakkında fikri olan var mı ?

Kurulumu IPv4 ve IPv6 birlikte kullanacak şekilde konfigüre etmeye çalışıyorum.

https://ipv6test.google.com e gir sonrasında sonucu yaz eğer orada gördüğün şeyi yaz veya ss at bakalım neymış olay bu arada iç ağda ipv4 de kullanabilirsin önemli olsan iss ile modem arasında ipv6 almış olman sonrası sana kalmış ister iç ağı da v6 ya geç istersern v4 de kal

Toplam Hit: 4476 Toplam Mesaj: 52
ipv6