Tv Seçimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Lg oled 48a16 modeli ile samsung 50qn90 modeli arasinda kaldim

Lg normal oled sanirim siyahlar daha siyah tamam ama ondada yanik sorunu olurmu die dusunuyorum

Oda gercek oledse

Samsung ise arkadan aydinlatma ama mini led olanlardan

Benim icin siyahlarin siyah olmasi önemli ama ekranda yansin istemem 2 yil sonra

2 si arasinda teknik olarak hangisi daha ustun hangisini neden alirsiniz?

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

herhangi teknik bilgim yok sadece bir konuda uyarabilirim o da bazı samsung modellerinin dts ses codec'ini desteklemiyor oluşu. netten 1080p bluray indirdiğimde tvden izlemek isteyince çoğu filmde/dizide sesi çevirmem gerekiyor eğer senin için de önemliyse araştır derim hocam

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Acikcasi en son ne zaman bisey indirip izledin die sorarsan hatirlamiyorum, onlarla ugrasacak gucum yok acikcasi. Benim icin siyahlarin guzel olmasi muhim ama dedigim gibi oled yanmasida olmasin iste

Bu samsung siyahlarda nasil acaba

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Oled yanar doğasında var bu. Üreticiler yazılımsal olarak önüne geçmeye çalışıyor. Mesala ekranda sürekli sabit kalan pikselleri yazılım tespit edip anlık olarak görüntüyü milimetrik oynatıyor. Apple'da son dönemde telefonlarında Oled ekrana geçtiği için bu hileyi kullanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=4TtzPVl6TfU

Bu arada Philips'te iyidir onada bak. Ambiance Light diye bir özellikleri var çok güzel. Ekrandaki görüntüde hangi renk baskınsa o rengi arkasına yansıtıyor. Gece karanlıkta film izlerken efsane oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

çok araştırmıştım geçen aylarda samsung aldım, arayüz daha hızlı, lgde bir süre sonra yavaşlık oldugunu okumustum tvde yavaşlama olayına sinir oluyorum.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arayüz muhabbeti bence gereksiz. Firmalar zaten 2 sene sonra desteği kesiyor. Vestel mesala. Adamlar desteği kesti YouTube çalışmaz oldu artık . Xiaomi Box alınır keyfine varılır. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Vay arkadas sene 2022 hala yanarmi catlarmi die dusunuyoruz, tv tamirde su an bi gelsin baktim sikinti samsungu alirim o zaman

Oled gibi ama degil gibi ayni zamanda :))

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

> LG <

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Vay arkadas sene 2022 hala yanarmi catlarmi die dusunuyoruz, tv tamirde su an bi gelsin baktim sikinti samsungu alirim o zaman

Oled gibi ama degil gibi ayni zamanda :))

Tam tersi zaman ilerledikçe bu tarz şeyleri daha çok tartışacağız planlı eskitme muhabbetinden dolayı :)

Titanyumun gücü adına!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Oledlerin yanma harici bir sorunuda ekran sararması. Kullanıkça piksellerdeki mavilik ölüyor ve bunun sonucunda ekrar sararıyor. Sarılık derken öyle aşırı bir sarılık aklınıza gelmesin. Beyazlar krem rengine çalıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Merhaba hocam  Oled bu işin nirvanası ama arkadaşların dedigi gibi yanması kacınılmaz sonu (pikselleri temizliyor yazılımsal olarak) ama ürünler yine yine yanabiliyor.

Samsung da renkler daha parlak veriyor lg daha mat lg yanmasından korkuyorsan nanocell ile kıyasla

Philipsden uzak dur.

bide tvlerin yıl geçişi elini çabuk tut.

AmoR tarafından 15/Haz/22 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
Toplam Hit: 1283 Toplam Mesaj: 17
tv tv