folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Twitch Kanalım Sizce Tutar Mı?

Twitch Kanalım Sizce Tutar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar bu işe kalkıştım :D nerden geldi aklıma bilmiyorum ama planım şu:

sabahtan akşama kadar müzik yayınlayacağım.

zaman zaman oyun oynayacağım onu yayınlayacağım

ama oyun oynarken izleyenlerin de bana katılabilmesini sağlayacağım(skype ile)

böylelikle izleyicilerle beraber oynamış olacağız.

bugün ilk yayınımı yapıyorum gelen giden pek yok :D

(reklam yapmadım tabi dümdüz yayın yaptım)

benzer bir iş yapan var mı müritlerimizden? varsa ya da işi yapmamışsa da yine de önerisi tavsiyesi falan olan varsa bana yardım ederse sevinirim.

müzik yayınını plug.dj den yapıyorum, twicth'e koyuyorum.(müzik yayınlarken de izleyici/dinleyicilerin katılımı olsun istiyorum yani :) )

https://plug.dj/kofcu

http://www.twitch.tv/kofcu

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

bizim agar.io yu yayınlayayım dedim de baya lag oluyo o işi yapamadım :) olsa agar.io izleyen deliler de varmış gördüm :D

ki tahribatınki oooohooo ne izlenir...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

bizim agar.io yu yayınlayayım dedim de baya lag oluyo o işi yapamadım :) olsa agar.io izleyen deliler de varmış gördüm :D

yaplım mı bır deneme lag yoktur şimdi ?

Ya nasip.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    rui bunu yazdı
    kofcu bunu yazdı

yaplım mı bır deneme lag yoktur şimdi ?

yok hocam oluyor lag. online oyun oynayamayacağım malesef fiber gelmedikçe buraya :/ ayrıca şuan 3 5 kişi gelmeye başladı milleti kaçırmayayım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Uzun süredir twitch takip ediyorum. Az çok kitleyi ve ne popülerdir görmüş vaziyetteyim.

Sadece müzik yayını yaparak izleyici toplayamazsın. Şunun şurasında Twitch birkaç aydır müzik yayınına izin veriyor. Tiesto vb. dj'lerin büyük gösterileri dışında öyle büyük kitleler tarafından izlenen bir yayın olmadı.

Türkiye'de en popüler yayıncılar sanırım Riot Games Turkish, sayısı çok olmayan Duygu Köseoğlu gibi LoL oyuncuları, Multiplayer ve Bölümsonucanavarı. 

Bölümsonucanavarı en popüler yayınında 1000 küsürleri gördü. O da istisnai yayınlardı. Genelde 150-200 kişiyle yayın yapıyorlar.

Mesela şu anda da online olan Multiplayer ekibinin yayını var. 2000 küsür izlenmede.

Hedefin ne bilmiyorum. Ama ufak tutarak işe başlamakta ve kademe kademe geliştirmekte fayda var. Bence müzik için twitch iyi bir ortam değil. Önceden bu iş Grooveshark'ta meşhurdu. Baya dinleyici toplanıp chat'ten öneriler vs. yapılabiliyordu. Bildiğim kadarıyla soundcloud'da da benzer bir sistem var ama hiç yayın dinlemedim o yüzden nedir ne değildir bilmiyorum.

Yayın ayarlamaları için Bölümsonucanavarının haftalık yayınladığı Canavar Hareketler videolarının son kısımlarını izleyebilirsin. Nasıl ayarlama yapılacağını, yazılımları vs. tanıtıyorlar. Bağlantın fiber değil de klasik ev upload hızına sahipsen oyun yayını işi biraz yaş.

Austen tarafından 16/May/15 20:17 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Uzun süredir twitch takip ediyorum. Az çok kitleyi ve ne popülerdir görmüş vaziyetteyim.

Sadece müzik yayını yaparak izleyici toplayamazsın. Şunun şurasında Twitch birkaç aydır müzik yayınına izin veriyor. Tiesto vb. dj'lerin büyük gösterileri dışında öyle büyük kitleler tarafından izlenen bir yayın olmadı.

Türkiye'de en popüler yayıncılar sanırım Riot Games Turkish, sayısı çok olmayan Duygu Köseoğlu gibi LoL oyuncuları, Multiplayer ve Bölümsonucanavarı. 

Bölümsonucanavarı en popüler yayınında 1000 küsürleri gördü. O da istisnai yayınlardı. Genelde 150-200 kişiyle yayın yapıyorlar.

Mesela şu anda da online olan Multiplayer ekibinin yayını var. 2000 küsür izlenmede.

Hedefin ne bilmiyorum. Ama ufak tutarak işe başlamakta ve kademe kademe geliştirmekte fayda var. Bence müzik için twitch iyi bir ortam değil. Önceden bu iş Grooveshark'ta meşhurdu. Baya dinleyici toplanıp chat'ten öneriler vs. yapılabiliyordu. Bildiğim kadarıyla soundcloud'da da benzer bir sistem var ama hiç yayın dinlemedim o yüzden nedir ne değildir bilmiyorum.

Yayın ayarlamaları için Bölümsonucanavarının haftalık yayınladığı Canavar Hareketler videolarının son kısımlarını izleyebilirsin. Nasıl ayarlama yapılacağını, yazılımları vs. tanıtıyorlar. Bağlantın fiber değil de klasik ev upload hızına sahipsen oyun yayını işi biraz yaş.

online olmayan oyun yayını denedim fena değil. (HD değil tabi) ama belli bi ekip toparlanabilirse izleyecek kişiler hd ye bakmayabilir diye düşünüyorum çünkü öyle popüler oyunlar oynamayı planlamıyorum.

onun dışında müzik olarak plug.dj çok hoşuma gitti. şuan 1 türk 1 yabancı sırayla şarkılarımızı çalıyoruz güzel bir şey. türk tbt'den mi bu arada? :D

hedefim falan yok öyle takılmalık hocam güzel bişeyler olsun işte arada yeterli :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

anca oyun için gelirler abi. bunu 3 şekilde yaparsın;

1 - bir oyun yayını yapacaksın ve tavırlarınla ergenlerin ilgisini çekeceksin. yaşın büyükse abilik yapacaksın yayında onlarda sana öyle bağlanacak.

2 - bir oyun yayını yapacaksın ve deli tuhaf troll hareketler yapacaksın. yani özetle "taşşak" yayını yapacaksın ve milleti böyle çekeceksin.

3 - bir oyun yayını yapacaksın ve bu oyunda prof olacaksın. millet imrenmek ders almak için gelecek ve izleyecek.

twitch'de gördüğüm kadarı ile anca böyle izleyici çekiliyo yoksa müzik için kimse twiche gelmez. oradaki chat kısmına yazana kadar youtube arama kutusuna yazar dinler.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

anca oyun için gelirler abi. bunu 3 şekilde yaparsın;

1 - bir oyun yayını yapacaksın ve tavırlarınla ergenlerin ilgisini çekeceksin. yaşın büyükse abilik yapacaksın yayında onlarda sana öyle bağlanacak.

2 - bir oyun yayını yapacaksın ve deli tuhaf troll hareketler yapacaksın. yani özetle "taşşak" yayını yapacaksın ve milleti böyle çekeceksin.

3 - bir oyun yayını yapacaksın ve bu oyunda prof olacaksın. millet imrenmek ders almak için gelecek ve izleyecek.

twitch'de gördüğüm kadarı ile anca böyle izleyici çekiliyo yoksa müzik için kimse twiche gelmez. oradaki chat kısmına yazana kadar youtube arama kutusuna yazar dinler.

hocam puzzle tarzı oyunlar yani kafa yormalık oyunlar taktik yapmalık oyunlar oynamayı düşünüyorum hani bir fikri olan gelip paylaşsın istiyorum beraber çözmüş olalım oyunu yani.

ergenlik falan yapamam valla.. zaten başkası bağlanmadığı sürece kendim de yorum yapmayı düşünmüyorum :D

müzik de fena değil 3 falan var izleyici ilk güne göre fena değil bence :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

twitch'te ban yedim beyler siz siz olun oyun olmayan şeyler yayınlamayın twitch'te :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    kofcu bunu yazdı

twitch'te ban yedim beyler siz siz olun oyun olmayan şeyler yayınlamayın twitch'te :D

nası oldu o iş

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

unuttum yazmayı ama atmışlar banı. müzikte çok tutucular. spotify üzerinden bazı parçalar çalan kişiler vardı. sahiplerinin şikayeti üzerine anında kapanıyor ki büyük sayfalar onlar. müzik hepten sakat :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 1629 Toplam Mesaj: 17