folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Twitch.Tv'nin Satılması, Espor'un Gelecekteki Yeri

Twitch.Tv'nin Satılması, Espor'un Gelecekteki Yeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

Türkiye gibi bir ülkede dahi e-sport organizasyonları düzenlenip televizyonda canlı yayınla bu programlar sunulur duruma geldiyse olayın gerçekten iyi yerlerde olduğunu iddia edebiliriz. Twitch yayınlarını bir süredir takip ediyorum. Özellikle izlediğim birkaç isim var. Her yayında en az 30k izleyiciyle yayın yapıyor ve çok ciddi bağışlar topluyor. Ne kadarını devlete verdiğini bilmiyorum, sonuçta onlarda (ABD'de) bu işi vergilendiriyorlar. Ama vergi dahi verse ellerine çok ciddi paralar kalıyor.

http://www.twitch.tv/lirik

Toplam 418 bin kere abone olunmuş. Abone olduktan sonra sanırım 1 ay sonunda abonelik sona eriyor tekrardan abone olmak gerekiyor. Abone olmak için 5$ ödemek gerekiyor. Miktarı siz hesaplayın. Bunun haricinde yayın esnasında paypal üzerinden de donate topluyorlar. Geçen 24 saatlik yayında birkaç bin dolar sırf bağıştan toparlandı. Daha 3 gün önce CS:GO oyununda kutu açsın, adrenalin olsun diye 3-4 saat içerisinde 1700$ bağış toparlandı ve hepsini oyundaki kutulara harcadılar. Bir adam 500$ civarında bağış yaptı.

Amazon çok akıllı bir hamlede bulundu. Google'a kaptırmamaları bunu çok ciddiye aldıklarını gösterir nitelikte. Baş taliplilerden bir diğeri Google'dı.

lirik cidden güzel yayıncı günde 100 doların üstünde kazanıyor birde tshirt satmaya başladı şimdiden 2000 tane satmış. ama işte bu subscribeların 2.99 unu twitch.tv alıyomuş.amazon çok kar edicek gibi duruyor.

Converse giyen uzaylı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

ah bizi de bi destekleyen olsa öyle şahane yayinlar ortaya çıkar ki :W

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Subscribe ücretinin yarısını twitch alıyor. Ayrıca lirikde 418bin abone yok onlar sadece takipçi. Subscribe farklı follower farklı.

418bin abonesi olsa her ay milyon dolar kazanır. Ama sağlam yayıncılar aylık değilde yıllık milyon dolarlara kadar kazanabiliyor. Reklam gelirleri sponsor gelirleri, subscriber gelirleri filan derken köşeyi dönüyorlar.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

e spor içinden biri olarak espor önümüzdeki 50 yıl içinde en büyük spor dalı olacak.espor için eğitim yerleri açılcak çinde var aileler çocuklarını oyun oynasında diye bu yerlere veriyolar.

Freedoom is not free.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek

e-sporu yakından takip eden biri olarak , sonuna kadar destekliyorum , önümüzdeki 40-50 yıl içerisinde gerçekten büyük bir boyuta çıkacağını düşünüyorum 

wAreX!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

yalnız türkiyedede e spor baya gelişiyor.

bu türkiye finali

ama ne yazıkkı bu oyunları oynayan kitle :

http://www.youtube.com/watch?v=yaitXW48w8k 

Converse giyen uzaylı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

İstiyorsan e olimpiyat de  Oyun oyundur.oyunların son kullanma tarihi bardır.şu an bayrak lol ün elinde .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

En az 10 senesi var.  Ama evet, kesinlikle yapılan yatırıma karşılık verecek bi sektör. İstanbul'da merlinin kazanının düzenlediği dota turnuvasına katılmıştım. Hiç küçümsenmeyecek bir ilgi vardı. Turkcell sponsorluğunda yapıldı ayrıca bu turnuva. 

Anarsistherif...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Benim bildiğim efsane tek bir e-spor var oda Starcraft

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

CS:GO Türkiye ayağı olsada gitsek.

Toplam Hit: 2866 Toplam Mesaj: 29