folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Twitch.Tv'nin Satılması, Espor'un Gelecekteki Yeri

Twitch.Tv'nin Satılması, Espor'un Gelecekteki Yeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    bykamu bunu yazdı

CS:GO Türkiye ayağı olsada gitsek.

Var hocam zaten, bir ton turnuva düzenleniyor. Hatta milli takım çıkartmışlar diye de duydum. Kim çıkardı, nasıl "milli takıl" diyebildiler onu da merak ediyorum. :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

gençler sevinerek söylüyorum ki bu spor mu e spor mu ne diyorsanız NAH gelişir :D 

2 3 yıla kalmaz vergiyi çakarlar premium üyeliklere devlet kısıtlama getirir böyle olmaz bu işler biz gençken kafeye kaçar ko oynardık çarımızı soydular sonra bidaha bağımllıklık seviyesinde oynamadık bizim zamanımızda ko çok popülerdi tabii şimdi lölün yanında sönük kalır... gelelim konuya kimse umutlanmasın bu işi kontrol altına alırlar Türkiyede gerekirse aileler eyleme bile çıkar medyadan ana babaya verirler gazı "bizim zamanımızda internet kafeler kötü gibi gösterilirdi gizli giderdik kafeye... " bu oyunlar zararlı diye arkadan kuşak gelmez bidaha bu oyunu oynamak için  bu ne gençken ne görüyorsunuz büyüyünce ne üretesiniz dünya lölldeki canavarlarla dönmüyor oturun belgesel izleyin bilim kurgu izleyin kitap okuyun, hiçbişey yapamıyorsanız tv deki tartışma programlarını izleyin oda olmadı yaşlı amcalarla konuşun 
    vesselam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

gençler sevinerek söylüyorum ki bu spor mu e spor mu ne diyorsanız NAH gelişir :D 

2 3 yıla kalmaz vergiyi çakarlar premium üyeliklere devlet kısıtlama getirir böyle olmaz bu işler biz gençken kafeye kaçar ko oynardık çarımızı soydular sonra bidaha bağımllıklık seviyesinde oynamadık bizim zamanımızda ko çok popülerdi tabii şimdi lölün yanında sönük kalır... gelelim konuya kimse umutlanmasın bu işi kontrol altına alırlar Türkiyede gerekirse aileler eyleme bile çıkar medyadan ana babaya verirler gazı "bizim zamanımızda internet kafeler kötü gibi gösterilirdi gizli giderdik kafeye... " bu oyunlar zararlı diye arkadan kuşak gelmez bidaha bu oyunu oynamak için  bu ne gençken ne görüyorsunuz büyüyünce ne üretesiniz dünya lölldeki canavarlarla dönmüyor oturun belgesel izleyin bilim kurgu izleyin kitap okuyun, hiçbişey yapamıyorsanız tv deki tartışma programlarını izleyin oda olmadı yaşlı amcalarla konuşun 
    vesselam

riot gamesin türkiyede ofisi var zaten yaptığı satışlarda vergi veriyor. steam de tl desteği getirecek sanırım o da tl üzerinden vergi verir geldiğinde. premium üyelik diye bişey yok zaten.

konu neden esporun sadece türkiyedeki geleceğine kitlendi bilmiyorum ama ben o kadar da parlak görmüyorum. en azından dotaya bakınca olacak gibi durmuyor. lol de zorlama gidiyordu ben lolü takip ederken, şimdi nasıl bilemem. sebebi de tabi ki kültürel kısıtlar. biz anca bağış yapmadan kafamızdan aşağı soğuk su dökelim, bu tarz yeni fırsatlar bize ters. ancak izleyici olur bizden.

dünyanın geri kalanı içinse durum çok ümit verici. özellikle bu yıl yapılan ti4'a olan talep valveı bile şaşırtmıştır. cs go da artık eskiye nazaran hem sporcular için hem de izleyenler için çok daha stabil. dota2 bu seviyedeyken lol artık öne falan geçemez. zaten öyle bir niyetlerinin olmadığını da açıkladılar ama riotın otokratik tavrı loldeki formatı korumaya yeter. güney kore devleti yıkılmadıktan sonra starcrafta da bişey olacağını zannetmiyorum. :D

türkler kadar kalabalık yapan başka bir nufüs tabi ki var: çin :) nicelik açısından türk oyuncu kitlesi çinle kıyaslanamaz bile. dotadaki compendium remodel oylamasında resmen dağıttılar ortalığı. süper mario zeus dururken slardar dururken gittiler faceless voidi seçtiler.

bunlara rağmen e-sporun tvde yayınlanacak kadar mainstream olması gerektiğini düşünmüyorum. ya da şöyle söyleyeyim. online streaming gibi çok daha izleyici dostu bir yol varken inşallah gelecekte tvye bağlı bir spora dönüşmez. kısaca streaming olayı devam ettiği sürece kanallarda yayınlanıp yayınlanmaması sikimde değil. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

vesselam

Türkiye, pardon Yeni Türkiye planlarına bakarsak söylediğin yanlış diyemeyiz. Adamlar insana dair ne varsa kısıtlama derdinde. Robotlaştırmadan, eğil kalk dışında kısıtlamadan rahat etmeyecekler. Şimdi Steam TL desteği ekledi ve sabit kurdan satış yapacak. Her haliyle kur farkı olsa dahi ARAL'ın sattığının altında satış yapıyorlar. Eğer ARAL'ın hükümete yakın ya da içinde ahbabı varsa yakında Steam'i de engellerler. Araştırmadan 300 liraya bir oyun satın alan ses çıkarmayan enayiler varken madenin girişini kapatıp giderler mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı

Var hocam zaten, bir ton turnuva düzenleniyor. Hatta milli takım çıkartmışlar diye de duydum. Kim çıkardı, nasıl "milli takıl" diyebildiler onu da merak ediyorum. :D

Şu ESL One düzenlese hocam büyük çaplı, NiP, iBUYPOWER, Fnatic, Virtus.Pro falan gelse :D O tarz olmadı diye biliyorum ben.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Biraz önce Amaz'a Kolento'dan 69k dolar bağış geldi. Oyunda karşılaştılar ve Amaz galip oldu, ikisi de streamer. İçim gitti. :D

NigraSilva tarafından 29/Ağu/14 18:21 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    bykamu bunu yazdı

3 ağustosda oldu 2. olduk hatta :D o degilde go oynayan var bayada ezmek gibi olmasın yolu var burdakilerin baya :D

OFree tarafından 29/Ağu/14 19:27 tarihinde düzenlenmiştir

Freedoom is not free.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı

Biraz önce Amaz'a Kolento'dan 69k dolar bağış geldi. Oyunda karşılaştılar ve Amaz galip oldu, ikisi de streamer. İçim gitti. :D

hahaha 140 bin liradan fazla bir para.

Toplam Hit: 2864 Toplam Mesaj: 29