folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Uber Kullanıcılarına Ceza

Uber Kullanıcılarına Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Uber için emniyet genel müdürlüğü 'Korsan' muamelesi uygulayacak, yolcuya da 281 TL Ceza Kesilecek

Dünya genelinde protestolara maruz kalan Uber, geçen hafta İstanbul’da bir aracına ceza kesilmesi ile Türkiye'de de gündeme taşınmıştı. Bugün ulaşan habere göre, bu cezalar sürecek çünkü Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ildeki merkezlerine gönderdiği talimatla, Uber'in hem sürücülerine, hem de kullanıcılarına ceza verilmesinin önü açıldı.

Kaynak : http://www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=54925

haber başlığı : http://www.tahribat.com/news-ubere-turkiye-genelinde-korsan-taksi-cezasi-5566/

Aman dikkatli olalım

Genki tarafından 28/Ara/16 13:56 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

lan haberini yazdım onaylasana :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Uber Açıklama

• Türkiye’de iş ortaklarımızın ve araçlarının yasal bir zeminde ulaşım hizmeti sunabilmeleri için gerekli lisansları mevcuttur. Uber teknolojisini kullanıyor olmak yasaldır. Sürücü iş ortaklarımızın ve yolcularımızın her zaman yanındayız ve onları desteklemeye devam edeceğiz.
    • Türkiye’de teknoloji hizmetimiz, yolcularla lisanslı uberXL ve taksi ürünlerimizi buluşturarak hizmete aynı şekilde devam etmektedir ve edecektir.
    • Emniyetin gönderdiği talimat, belgesiz olarak taşımacılık yapan araçlar için geçerlidir ve bu şartlarda Uber sistemini kullanan araçları kapsamamaktadır. Uber, sürücülerin uygulamayı kullanmaya başlamalarından önce gerekli lisanslara ve sigortalara sahip olup olmadığını kontrol eder. Uber uygulamasını kullanan her araç İstanbul’da yasal ulaşım hizmeti vermek için lisanslıdır.
    • Nitekim talimatta hiçbir şekilde “Uber” ismi dahi geçmemektedir.
    • Talimatın asıl içeriği bugüne kadar bir ceza yöntemi olan araçların trafikten men işleminin yanlış uygulanmasının düzeltilmesine ilişkin açıklayıcı bir niteliktedir.
    • Emniyetten gönderilen talimatta yolculara yönelik olarak her hangi bir yaptırım ya da para cezası uygulamasının hayata geçirilmesi gerektiğine dair bir madde yer almamaktadır.
    • Öte yandan Anayasa Mahkemesi kararı, araçların bağlanmasına ve para cezalarına sebep olan ilgili yasanın bazı maddeleri iptal edilmektedir.
    • İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı’nın haberde yer alan “Taksiciler plaka alıp vergi ödüyor, uygulamanın hesapları Hollanda bankalarıyla çalıştığı için hiçbir şekilde vergi ödenmiyor” beyanı doğruları yansıtmamaktadır. Uber gerekli tüm vergilerini ödemektedir. Uber uygulaması sayesinde kullanıcılar ulaşım sağlayıcılara nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabiliyorlar.
    • Paris’te Uber uygulamasının yasadışı olması ve Uber hizmetlerinin durdurulması gibi bir durum söz konusu değildir. Aksine, Paris Uber’in en çok kullanıldığı şehirlerin başında gelmektedir. Londra’dan İstanbul’a Avrupa kıtasında bir sürü şehirde Uber sevilerek kullanılmaktadır.
    • Uber’in Türkiye ürünleri arasında sadece lüks taşımacılık seçeneği değil, aynı zamanda uberTaksi servisi ile sarı ticari taksilerle yolculuk seçeneği de sunulmaktadır. Bu doğrultuda Uber’in taksicilerden pay alması gibi bir durum söz konusu değildir, aksine onların hayatını kolaylaştıran ve ek kazanç sağlayan bir uygulamadır.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

http://webrazzi.com/2016/12/27/uberden-turkiyede-korsan-tasimacilik-yaptigi-iddialarina-karsi-aciklama-geldi/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

lan haberini yazdım onaylasana :D

vay arkadaş şimdi gördüm :D buradan tartışmasını yapalım en iyisimi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Taksi plakalarını zamanında ucuza kapan kaptı tekel oldular şimdi yanına yaklaşılmıyor İstanbulda T plakaların. 1 Milyon 600 bin liraydı en son ilk açılış fiyatı.

Kaldı ki İstanbul'daki taksilerin çoğu klon plakalı. Plaka sahibi aynı plakayı 2 tane taksiye takıyor biri Avrupa yakasında çalışıyor diğeri Anadolu yakasında. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ins paypal gibi olmaz amerikada cok kullandim ve harika bisey Uber ve Turo Turkiye de zaten aq ne dogru herseye karsi bi ulke kendiniz yapin para tr de kalsin ozaman

Taksiciler anasini aglatir ins. Bi gireydiler

1 trilyon nedir aq bi plaka. En kisa yer 20 30 lira uber bi girsinde gorsunler
    scarletbeard tarafından 28/Ara/16 14:23 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Abimle eve dönmek için taksiye binmiştik.Ben şoförün yanına abim arka tarafa oturmuştu haliyle vazifem olan taksiciyle sohbeti gerçekleştirmek zorunda kalmıştım.Taksici sana bir fıkra anlatıyım mı dedi - anlat dedim.Bir gün orospuya sormuşlar çocuğun ne iş yapar diye ; o da demişki ya taksicidir ya dolmuşçu diyip gülmeye başlamıştı.Buda böyle bir anımdır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Taksi plakalarını zamanında ucuza kapan kaptı tekel oldular şimdi yanına yaklaşılmıyor İstanbulda T plakaların. 1 Milyon 600 bin liraydı en son ilk açılış fiyatı.

Kaldı ki İstanbul'daki taksilerin çoğu klon plakalı. Plaka sahibi aynı plakayı 2 tane taksiye takıyor biri Avrupa yakasında çalışıyor diğeri Anadolu yakasında. 

Zaten bu app'e karşı kıçını yırtanlar bu tekel sahipleri. Belediye başkanlarının, milletvekillerinin üçer beşer plakası olduğu, bu sektörde çeteleştiği bir ülkedeyiz. Ömrüm boyunca taksiye 3-5'ten fazla binmemişimdir umarım bundan sonra da yolum düşmez onlara. Nefret ettiğim sektörlerin başında gelir. O yüzden sonuna kadar bu app'i destekliyorum.

Bu arada app'i yaratan bu elemanmış: http://www.forbes.com/profile/travis-kalanick/

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bla bla car benzeri bir şey sanırım. Bal bla yı 20 ye yakın kullandım. Gittim geldim birilerini götürdüm. Tavsiye ederim. Uber de öğrendim işime yararsa kullanırım. Girsin otobüs söforlerine taksicilere. İki adım yere 15-20 lira yazıyorlar.

10 kişi götürüyorsa 1 kişilik fatura yazıyorlar. Sonra da Biz vergi veriyoruz muhabbeti yapıyorlar. Bizdeki esnaf zihniyeti vergi kaçıran ama cumayı kaçırmayan mantığı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.milliyet.com.tr/istanbul-da-taksi-icin-ekonomi-2369413/

8.75 indi-bindi parası eklemişler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 6463 Toplam Mesaj: 51
ceza uber