folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Uber Kullanıcılarına Ceza

Uber Kullanıcılarına Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

taksi dahil hepsine akbil sistemi gelmesi gerek beyler böyle saçma sapan şeymi olur yaa taksici minibüsçü kendi vergilerini kendileri belirliyorlar böyle saçma sapan bir olay olur mu?

1300 lira asgari ücret alan adam dan çatır çatır vergisini alıyor devlet ama taksici minibüsçü dolmuşçu kendi veriyor  belirliyor 100 yolcu alsa 30 diyor ona göre fatura düzenliyor saçmalık ötesi

ubere korsan muamelesi yapıyorsan vergsizi kaçak diye  bu adamlardanda devlet olarark vergisini almayı bileceksin  o yüzdende takside bile akbil sistemi olacak ve fiziki para geçerli olmayacak alanlarında plaka iptaline kadar gidilecek 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

taksi dahil hepsine akbil sistemi gelmesi gerek beyler böyle saçma sapan şeymi olur yaa taksici minibüsçü kendi vergilerini kendileri belirliyorlar böyle saçma sapan bir olay olur mu?

1300 lira asgari ücret alan adam dan çatır çatır vergisini alıyor devlet ama taksici minibüsçü dolmuşçu kendi veriyor  belirliyor 100 yolcu alsa 30 diyor ona göre fatura düzenliyor saçmalık ötesi

ubere korsan muamelesi yapıyorsan vergsizi kaçak diye  bu adamlardanda devlet olarark vergisini almayı bileceksin  o yüzdende takside bile akbil sistemi olacak ve fiziki para geçerli olmayacak alanlarında plaka iptaline kadar gidilecek 

Basit uygulanabilir bir ödeme sistemi olması gerek. Mesela sms ile ödeme olabilir. Akbil de olur aslında. Herkesin cebinde var.

Dün kuyumcudan tek taş altın aldım 500 dedi. Kapora ne kadar verirsin dedi 50 vereyim dedim. Yüz veremez misin dedi bende veririm dedim kredi kartı çıkardım tamam abi 50 de yeter dedi. İpne vergiden kaçmak için kaporayı az aldı. Yarın kalanını karttan çekeceğim mırın kırın edecek mi göreceğiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Basit uygulanabilir bir ödeme sistemi olması gerek. Mesela sms ile ödeme olabilir. Akbil de olur aslında. Herkesin cebinde var.

Dün kuyumcudan tek taş altın aldım 500 dedi. Kapora ne kadar verirsin dedi 50 vereyim dedim. Yüz veremez misin dedi bende veririm dedim kredi kartı çıkardım tamam abi 50 de yeter dedi. İpne vergiden kaçmak için kaporayı az aldı. Yarın kalanını karttan çekeceğim mırın kırın edecek mi göreceğiz.

sorsan esnaf kazansın diye devlet göz yuuyor derler asgari ücretli kazanmasın mı ? 

ya herkese göz yumacaksın ya hiç kimseye göz yummuyacaksın böyle mantık olmaz  ya herkesden düşük vergi alacaksın ya herkesden yüksek vergi alacaksın 

çıkartsınlar bakalım kanun vergi kaçıranı ihbar edene kaçırdığı kadar verginin %25 inin ihbar edene veriyoruz diye bir kanun bak millet babasını bile nasıl ihbar ediyor 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aslında devletin Bitaksi'yi desteklemesi gerek. 

http://www.bitaksi.com

Taksicinin gideceği güzergahıda görüyorsunuz dolaştırp fazla yazdırma gibi bi olay yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Konuyu görünce yenisini açmayayım dedim. 25.10 da Beşiktaş'tan Yeniköy'deki Avusturya Konsolosluğu'na gitmek üzere Uber çağırdım. Yolda polis çevirdi ve sürücüye ceza kesti. Sonra benim kapımı açtı tutanak tutmamız gerekiyor dedi. Benlik birşey var mı diye memura sorunca sizlik birşey yok sadeece tutanak tutmamız gerekiyor ceza falan yazılmayacak dedi. Tutanağa da kendi el yazımla "Aracı Beşiktaş'tan tuttum, ücreti Uber firmasına ödeyeceğim" şeklinde yazdırıp imza altına aldı. Geçen gün tesadüf eseri e-devlet üzerinden 292₺ ceza yediğimi gördüm. Sebep korsan araç kullanmak. Ubere defalarca yazdım dönüş yapılacak deyip sallıyor. Ne yapabilirim ? Bir yol gösterin. Uber eğer korsan ise yakalandığı zaman bağlanması gerekmez mi? Eğer dedikleri gibi değilse neden ben ceza yiyorum ? Bu para benden mi çıkacak ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Konuyu görünce yenisini açmayayım dedim. 25.10 da Beşiktaş'tan Yeniköy'deki Avusturya Konsolosluğu'na gitmek üzere Uber çağırdım. Yolda polis çevirdi ve sürücüye ceza kesti. Sonra benim kapımı açtı tutanak tutmamız gerekiyor dedi. Benlik birşey var mı diye memura sorunca sizlik birşey yok sadeece tutanak tutmamız gerekiyor ceza falan yazılmayacak dedi. Tutanağa da kendi el yazımla "Aracı Beşiktaş'tan tuttum, ücreti Uber firmasına ödeyeceğim" şeklinde yazdırıp imza altına aldı. Geçen gün tesadüf eseri e-devlet üzerinden 292₺ ceza yediğimi gördüm. Sebep korsan araç kullanmak. Ubere defalarca yazdım dönüş yapılacak deyip sallıyor. Ne yapabilirim ? Bir yol gösterin. Uber eğer korsan ise yakalandığı zaman bağlanması gerekmez mi? Eğer dedikleri gibi değilse neden ben ceza yiyorum ? Bu para benden mi çıkacak ?

geçmiş olsun. bişi imzalatiliyorsa bilgi sikeceklerdir. cunku burasi Turkiye :)

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

İmzalamamalıydın hocam :/

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Giren girdi diyorsunuz yani ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Kullanmak derken,

Müşteri olarak mı yoksa şoför olarak mı?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Kullanmak derken,

Müşteri olarak mı yoksa şoför olarak mı?

Ben müşteriydim hocam.

Toplam Hit: 6464 Toplam Mesaj: 51
ceza uber