folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Üç Araba Modeli Arasında Yardım

Üç Araba Modeli Arasında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocalar Merhabalar,

Eski arabama elveda dedim ve yeni bi araba almaya karar verdim. Biraz araştırdım ettim üç model arasında kaldım. 2013-2015 model bandında; 

Volkswagen Jetta 1.6 TDi Highline Dizel Otm.

Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance CR Dizel Otm.

Toyota Corolla 1.4 D-4D Premium Dizel Otm.

Aslında ilk tercihim en başta corolla oldu fakat motor gücü ve torku alt seviyelerde olduğu için kalkışlarda hızlanmalarda sollamalarda biraz hantal kalabiliyormuş. Ve özellikle araçta fazla kişiler binip veya ağır yükler olduğunda yokuşlarda zorlanabiliyormuş. Ben de biraz aracı agresif kullanan biri olduğum için corolla biraz düşündürdü beni açıkcası. Diğer araçların da motor verilerini kriterlerime göre yeterli seviyede gördüm. 

Siz olsanız tercihiniz hangi yönde olurdu ? Araçların avantajları dezavantajları nedir ? Hangisini alsam daha mantılı, hangisi daha dayanıklı daha sağlam vs...

Detaylı bilgilendirmelerinize ihtiyacım var hocalar :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Gözlerini kapat ve Toyota al.

Ekleme: Hocam eğer agresif kullanıma düşkünlüğün varsa bunu kabullenip hayatını ona göre dizayn etmek yerine bundan uzaklaşman gerekir. Çünkü yollar bir yarış pisti değil ve ne kadar kaliteli olursa olsun agresif kullanılan aracın motoru vs ömrü kısalacaktır. 

Bahsettiğin 3 araç da konfor üzerine değerlendirilebilecek araçlar. Yani şimdi Jetta'yı ezecek bir Passat ve Octavia'yı ezecek bir Superb varken, kendimi sanki, buna param yetti, modunda bulabilirim. O nedenle Toyota daha çekici bana göre

NaZi_ tarafından 11/Kas/17 12:50 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Otomatik dsg modeli tercih etmemek lazım 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

Toyota o motorla kufur hazneni bayabi gelistirirsin 

yan cizdim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

Otomatik dsg modeli tercih etmemek lazım 

Kesinlikle katılıyorum otomatik dsg sanzımanlardan kaçınız.Herhangi bir arızası size pahalıya patlayabiliyor ve kaliteli düzgün bir sanzımancı bulmakta zor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

1.4 le 1.6 mtv si aynı iken 1.6 alınır

corolla 1.3 olsa yavas giderim az vergi veririm dersin belki ama çekmeyen bir arabaya yüksek vergi vermekte mantıklı değil

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

otomatik viteste nasil agresif kullanacaksin anlamadim ama otomatik alacaksan toyota iyidir

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Agresiflikten kastım yanlış anlaşıldı heralde. Trafikte makas atan insanları mağdur eden maganda tiplerden değilim kesinlikle ama yerine göre az çok hızı seven biriyim. En azından uzun yolda üzmemeli. 

Peki dsg’nin kronik problemleri var mıdır çok mu arıza verir ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

jetta varken hala tartışıyor musunuz?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

arabalar 2017 olsaydi jetta derdim ama bunlar eski kasa oldugundan toyota

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

arabalar 2017 olsaydi jetta derdim ama bunlar eski kasa oldugundan toyota

Hocam çok ta eski kasa sayılmazlar 2014 model falan makyajlı kasalar yine. 

Toplam Hit: 5167 Toplam Mesaj: 50
araba tavsiye araba