Ucuz Araba(Mercedes) Alınırmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorry_13
    sorry_13's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hiç bulaşma kardeşim 

sevgim gercek olmasaydı aglayabilirmiydim.... aşkın benle olmasaydı nasıl gülebilirdim.. ates beni yaktıkça daha çok soğuyorum.. soğuyorum ben ateşi körükledikçe buz gibi donuyorum... bana şaşkın bakıyorlar onlarıda anlıyorum.. evvel zaman bir damla iken durumum... elhan derya hal buluyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Paranızı çarçur etmeyin ya

Benden tavsiye her zaman alabildiğiniz sınıfın en üstünü almaya çalışın

Mercedesin en dandiğini alacağına renonun en üst seviyesini alın mesela

tabi bütçe 5000 tl falansa hiç araba almayın hocam. taksiyle fln devam et en azından bi 15 20 lik bi araba al ki sıkıntısı olmasın

sorry_13 bunu yazdı

Hiç bulaşma kardeşim 

aynen katılıyorum. eski araba her zaman sıkıntı çıkarmaya elverişli olucak. hele ilk arabansa hiç bulaşma. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

sarı mercedes :))

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=42VuKFv5Lik

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

5.000 TL ' ye araç alcaksan pek bir paran yok gibi, o yüzden çok yakcağı için hiç Merco'ya bulaşma bence hocam :)

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    CameL bunu yazdı

5.000 TL ' ye araç alcaksan pek bir paran yok gibi, o yüzden çok yakcağı için hiç Merco'ya bulaşma bence hocam :)

yoo parasızlıktan değil, şimdi sıfır araba alsam kontağa anahtarı vurduğumda kafadan 5-6 bin lira değer kaybedicek. 5 bin liraya eski bir mercedes alıp 2 sene binsem yine 5 bin civarı bi paraya satıcam. birazda zevk işi benimkisi.

birkaç kişiyle konuştum iranda bunların parçaları ucuzmuş orda ucuza toplayıp burda satanlar falan varmış, hurda bi tane bulup iranda toplattırmayı düşünüyorum şu anda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    freudSusHaksizsin bunu yazdı
    CameL bunu yazdı

yoo parasızlıktan değil, şimdi sıfır araba alsam kontağa anahtarı vurduğumda kafadan 5-6 bin lira değer kaybedicek. 5 bin liraya eski bir mercedes alıp 2 sene binsem yine 5 bin civarı bi paraya satıcam. birazda zevk işi benimkisi.

birkaç kişiyle konuştum iranda bunların parçaları ucuzmuş orda ucuza toplayıp burda satanlar falan varmış, hurda bi tane bulup iranda toplattırmayı düşünüyorum şu anda.

gümrükten geçirme imkanın varsa irana bile bulaşma direk gürcistandan al. orası mercedesin hurda deposu

edit: ya bide kim demişse sana iran diye keklemiş. iranda mercedes parçası bulabileceğin tek araç tır'dır. iran pejonun mekanıdır. mercedes filan yok orda. ya volvo ya pejo yada semend

trooper tarafından 24/Nis/13 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

5000 ie alıcan mersoya en az 10 bin masraf edersin ayrıca bütün parçaları eski oldugundan sanayideki ustayla akraba olursun çoluk çocuga karışırsın git o paraya scooter al bin

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Eski arabalar başına mutlaka bir sıkıntı çıkarır demiş olayım 
    EDİT: Echol hocanında dediği gibi 5.000tl ye ne motorlar var :) al onlardan devam 

Roark tarafından 24/Nis/13 20:12 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Çok yakıyor diyenler şahin, doğan al demiş sanki onlar az yakıyor :) Aynı ayardalar aşağı yukarı.

Motor km si çok sorun değil teoride 1 000 000 km ye kadar gidiyor o motorlar.

500 000 - 600 000 i görür rahatlıkla daha önce kullanım kaynaklı sorun yaşatılmadıysa.

Renault'un, Fiat'ın , Dacia'nın vs. vs. en donanımlısını dahi Mercedes'in eşdeğer daha alt sınıfıyla asla karşılaştırmam.

Direkt gider alternatif Mercedes modellerini araştırırım o derece rahat karar veririm bu konuda :)

Mercedes'in konforunu bulamazsın, yeni denilen arabalarda gaza basınca bile araba içindeki sesini, tenekenin güvensizliğini hissedersin. 

Dj Alper Sigortası yüksek demiş kısmen doğrudur yalnız çok da farkı yok 200 bilemedin 300 lira olsun. başka markayı bedavaya mı sigortalıyorlar hayır. + Bu arabının sırf sigortası değil vergisi de var. Yüksek modellerin vergisi çok daha yüksektir. Dengeler sigorta-vergi birbirini. Hatta muhtemelen karda olursun toplam bazında.

O yaşta arabaya kasko yapmazlar (en son yeni bir kanun çıkardılar eski araçlar için ama kapsayacağını zannetmiyorum), kasko yapıp ne yapacan ki :) Araba fiyatı kadar kasko parası mı yatırcan yapıldığını varsaysam bile :P

Parçalarını rahat rahat bulursun hiç sıkıntı olmaz, küçük şehirlerdeysen usta sıkıntın olabilir. Ama İstanbuldasın galiba hiçbir sorun olmaz.

Parçaları uzun süre gider, bahsi geçen şahinlere, renolara göre parça fiyatları pahalı olabilir. Eski model alacağın için sağlamını bulman önemli yoksa toplamaya ummadığın yerlere baya para harcayabilirsin. Bence 5000 tl üzerine 5000 daha ekleyip 80 lerin sonu 90 ların başına doğru çıkan modellere yönelmen daha uygun olur.

Ha en önemlisi bu aralar 20 yaş üstü araçlara hurda muhabbeti yapıyor hükümet. 

Her an bir piçliğe maruz kalıp, vergide çok büyük taklalara gelebiliten var bu ayrıntıyı atlama. 

Hayırlı Uğurlu Olsun Alacağın Araba. Kolay Gelsin Arayışlarında.

AnaMuhalefet tarafından 25/Nis/13 01:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 5231 Toplam Mesaj: 40