folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ukraynalılar Kimdir?

Ukraynalılar Kimdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bizim arkadaşlar sürekli bana "Ukrayna Rusyanın özerk bölgesi mi? Ukraynanın resmi dili Rusça mı ?" falan gibi sorular soruyorlar.Hatta buraya gelmeden önce Ukraynaya gittiğimi sölediğim bir amca Ukrayna Rusyanın başkentidir dedi :D 

Konuya gelirsek Ukraynalılar Ruslardan ayrı bir milletdir ve kendi dilleride ayrıdır.Slav ırkından gelmektedirler.Sovyet zamanından kalma bir miras olarak ne kadar Rusça konuşulsada Ukraynanın tek dili Ukraynacadır.Dünya üzerindeki nufüslari 50 ile 60 milyon arasındadır.Bu nüfusun çoğu Ukraynada yaşar.

Dünyaca tanınmış Ukraynalılara gelirsek.

Dünyaca ünlü boksörler Vlademir ve Vitali Kliçko

s

Andriy Shevchenko

s

Uzaya giden ilk astronotlardan biri olan Pavel Popoviçin yanı sıra bazı kaynaklarda Yuri Gagarininde Ukrayna kökenlı olduğundan bahsedilir.

s

Ölü canlar kitabıyla ünlenmiş ünlü yazar Gogol

s

Yazar ve ressam Taras Shevchenko

ss

Dünyaca ünlü sniperci ve Rus snipercıları terimini dünyaya adına film çekilen (Kapıdaki Düşman) Vasily Zaitsevde anne tarafından Ukraynalıdır.

s

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben de Gogol'u diyecektim. Büyük katkısı var dünya edebiyatına. Bi de delirerek ölmeyeydi iyiydi.

yardırmak bizim işimiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek

vasily zaitsev i anlatan bir film vardı Enemy at the Gates tavsiye ederim çok güzeldir

Fakat dünyanın en iyi keskin nişancısı o değildir :) budur : Simo Häyhä

Hayatı : 

Lakabı (Beyaz Ölüm)

Onaylanmış düşman zaiyatı 705 (505'i tüfekle, 200'ü makineli tüfekle)

Häyhä, Finli bir çiftçidir ve demir sürgülü sıradan bir tüfekle tarihteki tüm savaşlar boyunca bir keskin nişancının elde ettiği en büyük öldürme rakamına ulaşmıştır.
    Häyhä, bugünkü Rusya-Finlandiya sınırı yakınındaki Rautjärvi'de doğmuş ve 1925 yılında askere gitmiştir. 1939-1940 yılları arasında Rusya ve Finlandiya arasındaki "kış savaşı"nda keskin nişancılık yapmıştır. Häyhä görevi esnasında -40 derecedeki soğukla da mücadele etmiştir. 100 günden daha az bir sürede onaylanmış 505, onaylanmamış 542 düşman zaiyatı vardır. Savaş alanından alınan gayri resmi rakamlara göre tüfekle 800'ün üzerinde düşman askeri vurmuştur. Doğrulanmış 705 düşman zaiyatının 200'ünü Suomi KP/31 makineli tüfeği ile gerçekleştirmiştir.
    Häyhä'nın yaptıkları gerçekten inanılmazdır. Kendi halinde çiftçilik yaparken, çıkan savaşta ülkesine en iyi şekilde hizmet etmenin yolunun eline tüfeği alıp ormana dalmak ve gelip geçen Ruslar'ı vurmak olduğunu düşünmüştür. Buna müteakip 3 ay boyunca da Rusları avlamıştır. Ruslar verilen kayıpların savaş esnasında normal olduğunu düşündüğünden, Häyhä istediği gibi at koşturmuştur. Ancak daha sonra generaller tüm kayıpların tüfekli bir adam yüzünden olduğunu anlamışlardır. İlk iş olarak bir anti-sniper timi göndermişlerdir. Ancak gidenlerden hiç kimse geri dönmemiştir. Tüm tim ölmüş ve düşman bulunamamıştır. Daha sonra son çare olarak topçu birlikleri getirilmiş ve orman dümdüz edilmiştir. Häyhä, zeki bir adamdır ve hep ağaçların üzerinde beklemiştir. Tamamen beyaz bir kamuflaja bürünmüştür. Normalde kullanılandan daha küçük bir tüfek tercih etmiş ve fark edilme ihtimaline karşı dürbün kullanmamıştır. Tüfeğinin ucu görünmesin diye içine kar doldurmuş, ağzından buhar çıkmaması için de kar yemiştir. Ancak 6 Mart 1940'te girdiği çatışmada çenesinden vurulmuştur. Kendi ordusunun askerleri tarafından hemen savaş alanından uzaklaştırılmıştır. Yarası ağır olmasına rağmen ölmemiş, ancak 13 gün sonra bilinci yerine gelmiştir.

Gimme Some Tits
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

ukrayna deyince aklıma, evsizlerin canlı canlı gözünü oyan, tornavidayla karnını deşen Dnepropetrovsk Maniacs ve tüfekle 22 kişiyi avlayan nighttime murderers gelir. malum yerlere manyakların ismini yazarsanız fena görüntülere ulaşabilirisniz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

ukrayna deyince aklıma, evsizlerin canlı canlı gözünü oyan, tornavidayla karnını deşen Dnepropetrovsk Maniacs ve tüfekle 22 kişiyi avlayan nighttime murderers gelir. malum yerlere manyakların ismini yazarsanız fena görüntülere ulaşabilirisniz.

O gece katillerini bilmiyorumda Dnepropetrovsk bebelerini biliyorum.Gece katilleri adına video bulamadım googlede.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

up

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

ukrayna denilince aklıma gelen en son şey astronot ya da boksör 

herşeyin bir şeyi vardır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    xzxz bunu yazdı

ukrayna denilince aklıma gelen en son şey astronot ya da boksör 

aslında benimde aklıma ilk olarak şairler geliyor :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Ukrayna denince aklıma ilk olarak nataşalar geliyor. Daha sonra çernobil. Sonra sivastopol. Ondan sonra Stalin döneminde açlıktan ölen milyonlar. Sonra yine nataşalar... Edüt: kliçko kardeşleri unutmayalım. SpoofU tarafından 18/Oca/13 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    erdoganb bunu yazdı

Ben de Gogol'u diyecektim. Büyük katkısı var dünya edebiyatına. Bi de delirerek ölmeyeydi iyiydi.

ilginctir ki fransızcada gogol deli demek :|

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    erdoganb bunu yazdı

ilginctir ki fransızcada gogol deli demek :|

gogol değilde gogo kelimesini enayi olarak çevirdi translate

Toplam Hit: 7256 Toplam Mesaj: 38