folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ukraynalılar Kimdir?

Ukraynalılar Kimdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

tutmuşun kaslı kaslı abilerin resimlerini koymuşun

bu nedir arkadaşım ya

ukrayna gördüm hızla hatun resmi aradım.

yaşadığım hayal kırıklığından sen sorumlusun!

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı

bu nedir arkadaşım ya

Konudaki arkadaşın bahsettiği gece katilleri ve Dnepr manyakları adlı milleti öldüren grubun fotoğrafını koymadım ya ona bak :D

Ayrıca Ukrayna diyince milletin sadece bunu düşünmeside bence hoş bişey değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Hocam hayat şartları ve fakirlik nasıl ülke genelinde?

Sıralamalarda Ukrayna hep altlarda kalıyor.

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    amele_2 bunu yazdı

bu nedir arkadaşım ya

Konudaki arkadaşın bahsettiği gece katilleri ve Dnepr manyakları adlı milleti öldüren grubun fotoğrafını koymadım ya ona bak :D

Ayrıca Ukrayna diyince milletin sadece bunu düşünmeside bence hoş bişey değil.

sadece değil doğru ama araya koyar insan ayıp.

Ukrayna deyince,

2.Dibine kadar paralı eğitim

3.Mafya,İtfaiye ve Polis haraçları

geliyor.

1. yi yazmadım çok uzundu biliyorsunuz siz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı

Hocam hayat şartları ve fakirlik nasıl ülke genelinde?

Sıralamalarda Ukrayna hep altlarda kalıyor.

Türkiyeden gerideler ama çok fakirde değiller.Avrupa ülkeleri arasında ekonomisi en kötü olanlar arasındalar ama.

Hayat şartları pek iyi değil ama yaşanası bir yer.Suç istatistikleri falan çok az ve ülke temiz bir ülke.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Sikorsky tipi helicopterleri ilk üreten ve firmaya adına veren Igor Sikorsky'de Ukraynalıdır.Kendisi benim okuduğun üniversiteden mezundur : )

s

u235 tarafından 31/Oca/13 19:35 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    ReeX bunu yazdı

vasily zaitsev i anlatan bir film vardı Enemy at the Gates tavsiye ederim çok güzeldir

Fakat dünyanın en iyi keskin nişancısı o değildir :) budur : Simo Häyhä

Hayatı : 

Lakabı (Beyaz Ölüm)

Onaylanmış düşman zaiyatı 705 (505'i tüfekle, 200'ü makineli tüfekle)

Häyhä, Finli bir çiftçidir ve demir sürgülü sıradan bir tüfekle tarihteki tüm savaşlar boyunca bir keskin nişancının elde ettiği en büyük öldürme rakamına ulaşmıştır.
    Häyhä, bugünkü Rusya-Finlandiya sınırı yakınındaki Rautjärvi'de doğmuş ve 1925 yılında askere gitmiştir. 1939-1940 yılları arasında Rusya ve Finlandiya arasındaki "kış savaşı"nda keskin nişancılık yapmıştır. Häyhä görevi esnasında -40 derecedeki soğukla da mücadele etmiştir. 100 günden daha az bir sürede onaylanmış 505, onaylanmamış 542 düşman zaiyatı vardır. Savaş alanından alınan gayri resmi rakamlara göre tüfekle 800'ün üzerinde düşman askeri vurmuştur. Doğrulanmış 705 düşman zaiyatının 200'ünü Suomi KP/31 makineli tüfeği ile gerçekleştirmiştir.
    Häyhä'nın yaptıkları gerçekten inanılmazdır. Kendi halinde çiftçilik yaparken, çıkan savaşta ülkesine en iyi şekilde hizmet etmenin yolunun eline tüfeği alıp ormana dalmak ve gelip geçen Ruslar'ı vurmak olduğunu düşünmüştür. Buna müteakip 3 ay boyunca da Rusları avlamıştır. Ruslar verilen kayıpların savaş esnasında normal olduğunu düşündüğünden, Häyhä istediği gibi at koşturmuştur. Ancak daha sonra generaller tüm kayıpların tüfekli bir adam yüzünden olduğunu anlamışlardır. İlk iş olarak bir anti-sniper timi göndermişlerdir. Ancak gidenlerden hiç kimse geri dönmemiştir. Tüm tim ölmüş ve düşman bulunamamıştır. Daha sonra son çare olarak topçu birlikleri getirilmiş ve orman dümdüz edilmiştir. Häyhä, zeki bir adamdır ve hep ağaçların üzerinde beklemiştir. Tamamen beyaz bir kamuflaja bürünmüştür. Normalde kullanılandan daha küçük bir tüfek tercih etmiş ve fark edilme ihtimaline karşı dürbün kullanmamıştır. Tüfeğinin ucu görünmesin diye içine kar doldurmuş, ağzından buhar çıkmaması için de kar yemiştir. Ancak 6 Mart 1940'te girdiği çatışmada çenesinden vurulmuştur. Kendi ordusunun askerleri tarafından hemen savaş alanından uzaklaştırılmıştır. Yarası ağır olmasına rağmen ölmemiş, ancak 13 gün sonra bilinci yerine gelmiştir.

vay be öğrendiğim iyi oldu.

insan öldürmeye kkarşıyımda adam zekiymiş.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Allaşkına bi google.com girip ukrayna diye görsel araması yapsana ne çıkıyor :D

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

ukrayna diye aratınca çıkan sonuçlarla ukraine yazınca çıkan sonuçları karşılaştırınca bizdeki durumun ne kadar vahim olduğu ortaya çıkıyor. :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ulquiorra bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

ukrayna diye aratınca çıkan sonuçlarla ukraine yazınca çıkan sonuçları karşılaştırınca bizdeki durumun ne kadar vahim olduğu ortaya çıkıyor. :D

Amerikan Googlesinde Ukrayna Sorgusu

http://www.google.com/search?q=ukraine&um=1&ie=UTF-8&hl=tr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=RtYKUajfKcWE4gS0o4HoCw&biw=1366&bih=659&sei=SNYKUdOpOYiO4gS-oYHABQ

Buda Türkiye Googlesinde Ukrayna sorgusu

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=ukrayna&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41642243,d.bGE&biw=1366&bih=659&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=o9YKUZK5Iaau4ASQxoDADg

@Karakule

Senin gibi sikiyle düşünenlerin aklına 45 milyonluk bir ülkeden bahsederken sadece am geliyor.Yukardaki sorgulara bak.Bende bu imajı biraz değiştirmeye calısıyorum gördüğün sekilde ama konuyu bile okumadan zıplamısın.

u235 tarafından 31/Oca/13 22:45 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7237 Toplam Mesaj: 38