Ülke Sınırları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

@@,` bre iyi hatırlattın. Tarih ile ilgili sitenin birinde, sadece Avrupa kıtasıyla ilgili olmayıp, diğer kıtalar ve üzerindeki ülkelerin(daha doğrusu imp.lukların) Yüzyıllara dayanan Sınır değişimlerini İllüstre eden harita çizimlerini üstünde gösteren, Pdf dosyası vardı.  

Onlar lazım be bro. Sende aynı şekilde yatakta uyumadan önce ve tuvalette düşünürsen çok sevinirim.

O dosyayı ve Siteyi, yine buradan bir üye vermişti. Tahminim , ya @Janissary (@jannisary) ya da @YeniCheri (@jannicherry )adlı üye olabilir. 

domain adında ya _tarih. ya da Tarih_.  şeklinde olacaktı. Uzantısı da şu 3ünden biri: .net , .org . (?)

^^D`

TarihAtlası.org /.com .net 

BelgeselTarih.org /.com .net

gibi birşey idi. ( İç Ses: @Panxer niye. org uzantısı kullanıyon. Güvenilir olduğu düşüncesi yarattığı için mi. )

Bunlar yok hacı abi. 

Saniyeler sonra gelen edit: Ayrıca o iki kişi en son fiiiiii tarihinde giriş yapmış sen ise 2008lisin. 

Pikacu tarafından 03/Nis/19 01:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

https://www.davidrumsey.com/ bu site işe yarar mı. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

https://www.davidrumsey.com/ bu site işe yarar mı. 

Eyvallah ama burada sadece harita veriyor. Ben harita buldum. Benim aradığım örneğin 1910 yılında Alman İmp.'nin kaç km sınırı vardı. Fransa'nın, İspanya'nın kaç km sınırı vardı?

Ben bu şekilde istiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

@@,` bre iyi hatırlattın. Tarih ile ilgili sitenin birinde, sadece Avrupa kıtasıyla ilgili olmayıp, diğer kıtalar ve üzerindeki ülkelerin(daha doğrusu imp.lukların) Yüzyıllara dayanan Sınır değişimlerini İllüstre eden harita çizimlerini üstünde gösteren, Pdf dosyası vardı.  

Onlar lazım be bro. Sende aynı şekilde yatakta uyumadan önce ve tuvalette düşünürsen çok sevinirim.

O dosyayı ve Siteyi, yine buradan bir üye vermişti. Tahminim , ya @Janissary (@jannisary) ya da @YeniCheri (@jannicherry )adlı üye olabilir. 

domain adında ya _tarih. ya da Tarih_.  şeklinde olacaktı. Uzantısı da şu 3ünden biri: .net , .org . (?)

^^D`

TarihAtlası.org /.com .net 

BelgeselTarih.org /.com .net

gibi birşey idi. ( İç Ses: @Panxer niye. org uzantısı kullanıyon. Güvenilir olduğu düşüncesi yarattığı için mi. )

Bunlar yok hacı abi. 

Saniyeler sonra gelen edit: Ayrıca o iki kişi en son fiiiiii tarihinde giriş yapmış sen ise 2008lisin. 

Bâzen bazı(bu nasıl bir ikileme oldu @@,` ) İlgimi çeken Üyelerin profillerinde dolanıyorum. O ara profillerdeki yorumlara bakıyorum. Baktım dâhâ da ilgimi çekiyorsa, Açtığı konulara, konulara attığı yorumlara, bakıyorum. Dolayısıyla ilgili kişi hakkında bir fikir edinebiliyorum. 

Buna benzer bir kişi daha vardı. Fonetik tipografik hata yapmış olabilirim. Öğretmen, yada tarihçi kimliği olabilir. 

hattâ, 180 derece dönüp, @kuytul ya da @kaygusuz da diyesim geliyor.

ColdPlay , hymn  for  the weekend 

feeling drunken so high. ooo angel said from high. ... I was so happy @@, ^^D

the ChainSmokers and ColdPlay. something like this. d d p d

RitmFarbRacourci tarafından 03/Nis/19 02:19 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

işine yararmı bilmem , bu video tarzında aramalar yaparak da bulabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=xIEFdW1qK3Q

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Up niyetine. 

Toplam Hit: 1823 Toplam Mesaj: 17
sınır avrupa devlet