folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ülkem İçin Ne Yapabilirim...

Ülkem İçin Ne Yapabilirim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Bazen düşünüyorum ne yapabilirim diye ama o an anlıyorum ki çaresizim...

Asker değilim, olsamda emirler doğrultusunda hareket edeceğim için öl emri gelmeden aksi bir şey yapamam...

Polisde değilim, zira olsamda yine şu emir komuta zinciri... 

Karar alıp uygulatan bir bürokrat olmak istesem, dayım yok.

Zaten param yok ki dayım olsun... 

Durup insanların gözünü açmaya kalksam bir şeyleri haykırsam, biliyorum diğer büyüklerimiz gibi bir kazaya kurban gidecem. Aslında ölüm korkusu değil de insanlara bir şeyler açıklayamadan ölürsem, yani pisi pisine gidersem, yaşama hakkımı boşuna kullanmış olacağım...

Acaba bende mi diğer mafya ve çete liderleri gibi kahramancılık oynamaya kalksam, bir suç örgütü kurup vatana millete hizmet etmeye kalksam, yok yok vatan millet sakarya edebiyatı ile girip cebimi doldurup Türklük taslayan bir kişilik olmak istemiyorum...

Bazen Atam gibi doğuya çıkarma yapmak istiyor benliğim, yada sevgili che gibi isyan bayrağını kapıp dağlara çıkmak. Ama biliyorum ki bu şartlarda sadece pis bir vatan hayini olarak geçecek kayıtlara ismim, Atam ve Che gibi parlak geleceğim olmayacak. Ve güvenlik güçleri tarafından vucuduma sıkılan bi kaç mermi ile birlikte gömülecek içime sığmayan yüreğim...

Artık gözüme uyku girmiyor mehmetçiğimiz her gün şehit giderken diye başlayan cümleler kuracağım, ama biliyorum buda koca bi yalan, ne zaman hatırladık ki günlük telaş içinde onları, sadece gazetede alt köşede bi ölüm haberi yada 2-3 dk sığdırılmış bol göz yaşı dolu haber dışında. Aslında her zaman aklımdalar ama elden bir şey gelmeyince sıradanlaşıyor artık ölümler...

Artık anlıyorum ki bende diğer 70 milyon gibi sadece ulan yine askerlerimiz şehit gitmiş vatan sağolsun sözü ile yetiniyorum...

Ama içimde isyankar ruh bir gün bedenime sığmayacak, işte o zaman varlığım tehdit, yokluğumsa  savaş başlangıcı olacak...

Tıpkı onlar gibi... 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

su saatte okudugumu ve takdir ettigimi bildirmek icin bu msji yaziyorum.

cevabi ise bende bilmiyor ve ariyorum...

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    tşk ederim, içimde dibe vurmuş duygularımın bir yansıması...

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

bende senin gbi düşünüodum emirreis kardeş

sonra su sözü gördüm;

Vatanını en çok seven,işini en iyi yapandır

evet dedim kendimden örnek vereyim su an öğrenciyim iyi bir öğrenci olsam mezun oldugumda bankacı olucam en iyide bankacı olsam

bakıcamki ben yükselmeye calısırken hortumlayanlar benim tepeme cıkacak

eline silah alıp serefsizleri vursam desem milyonlarca var oda çözüm değil

Elalem göt olmus lale olmus alayı

Asker bile olsam yeri geldiğinde abd oyunlarının piyonu olucam belkide...

askerde en yüksek mevkiye gelsem belkide kafama cuval gececek

zor hocam zor

sanırım yine vatanını seven işini en iyi yapandır sözüne dönücem,belki benim gibi cok sayıda düşünen cıkar hep beraber iyiye gideriz... 

Amphetamine Logic.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    fenerist07 sorunun cevabı şu; tek kelime ile bi paradoks...

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    adaletini zikeyim dünya!!

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

hacı bence vatan için bişeyler yapmak sadece asker yada polis olarak yapılacak şeyler değil düzgün adam olmak lazım

memelekette su bitmiş sen gidip hergün sewgilinle yatıp ardına banyo yaparsan ülkene kötülük edersin az kullan suyu

kardeşim. zaten su yok... vergini ödersin adam gibi çöpünü yere atmazsın,otobüse dolmuşa iyi davranırsın, ne bileyim

2 satır yazdğn kağıdı buruşturup çöpe atmazsında sonuna kadar yazarsın boşa kağıt harcamazsın yahut müsrif olmazsın

gidip gavur malı alacağna türk malı alırsın... altına converse üstnüne lives çekip anti-abdcilik yapmaya kalkmazsın..

gider sivil toplum kuruluşlarına üye olursun insanlara doğruları elinden geldğince anlatırsın ülken için yapabileceğin

en büyük iyilikleredn biriside okumaktır.. okumak büyük adam olmak derizya işte o ülkemiz için bulunmaz bi hazinedir

bence...

bu yüzden ülkemiz için yapacak çok şeyimiz var..o

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Hemşerim galiba sende liderlik karizması var.Kimsenin emrine giremiyorsun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    dtp yi bombalayalım ? ciddiyim !

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------

güzel fikir ama, keşke bunu burda değilde özel bi şekilde söleseydin, şimdi bir şey olsa bizim üstümüze kalır :) 

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:

BuZuL bunu yazdı:

güzel fikir ama, keşke bunu burda değilde özel bi şekilde söleseydin, şimdi bir şey olsa bizim üstümüze kalır :)

Dün birine sanalda ne bok yaparsanız yapın kendinizi avutursunuz demiştim kızdı msn den sildi beni bence reelde birşey yapmak lazım.. en azından birileri dağda savaşırken şehirde onlara yardım edenleri bitirmek lazım 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 7870 Toplam Mesaj: 37