folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversite 3-4-5. Sınıf Öğrencileri Ve Mezunları

Üniversite 3-4-5. Sınıf Öğrencileri Ve Mezunları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Şimdi mevzu şu.

1. sınıfta alttan toplam 15 saatlik dersten kaldım.

Aşağıdaki dersler toplam 27 saat bu dönem 2. sınıftan alacağım dersler:

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs233.snc3/22046_1354630712314_1427839915_1016026_4942066_n.jpg

Eder 42 saat. Dersler gerçekten zor :|

Alttan kalan 15 saati almak zorundayım. Ayrıca kalan 25 saatlik derslerin hepsini alabilecek kredim de var.

Ben düşündüm ki 2. sınıftan 1-2 ders almayayım. Böylelikle daha fazla zamanım kalır ve aldığım derslere çalışma imkanım olur.

Ancak almayacağım derslere de gelecek yıl girmek zorunda kalacağım. Siz ne yaptınız hangisi daha karlı oldu? Ya da ne yapmamı önerirsiniz.

Alayım mı bırakayım mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Bu olay benim için ciddi arkadaşlar 1 hafta düşünmüşüm vallahi :| Up'a up :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

hepsini alıp ileride istediğin dersleri gözden çıkarıp girmesen sana bir şey kaybettirir mi?

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

hocam sizin okulun kredi sistemini bilmiyorum ama mantıken ne kadar ders alırsan o kadar karlısın.Al hepsini alabildiğin kadarını devamsızlıktan kalmayacak derecede minimum seviyede git okul meşguliyetini en aza düşürürsün zaten kaldığın 15 saat eğer devamsızlıktan değilse 15 saat zaten iznin var o derslere girmen gerekmez işte. bölümünü bilmiyorum ama Türkiye'de birçok bölümde derse girmek zaman kaybı.hocalar organik fotokopi makinesi gibi.derse gitme ders saati kadar otur çalış zaten aa+ la geçersin: )

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

hepsini alıp ileride istediğin dersleri gözden çıkarıp girmesen sana bir şey kaybettirir mi?

Hani öyle birşey yapacaksam (aldığım derse girmeyeceksem) şimdiden karar vereyim diyorum; çünkü iki hafta sonra bile gerçekten geç oluyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

okuldan okula değişir.

sizde esas sınıf geçmek mi, ders geçmek mi?

eğer ders geçmekse ben olsam kalan derslerimi yayardım. her dönem 1 fazla ders alırdım

ama sınıf geçme olayı varsa. bu tip okullarda her dönemde alınması gerekli dersler var, alınmazsa yaz okulunda falan alınması gerekiyo. öyle bi yerse tabii ki alttan bütün derslerini al geç :d

ama muhtemelen ilk söylediğim gibi bi okuldur. ben olsam normal almam gerekenlerden 1-2 tane bırakıp alttan 2 ders alırdım. her dönem böyle yapa yapa alttan derslerimi bitirirdim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

hocam sizin okulun kredi sistemini bilmiyorum ama mantıken ne kadar ders alırsan o kadar karlısın.Al hepsini alabildiğin kadarını devamsızlıktan kalmayacak derecede minimum seviyede git okul meşguliyetini en aza düşürürsün zaten kaldığın 15 saat eğer devamsızlıktan değilse 15 saat zaten iznin var o derslere girmen gerekmez işte. bölümünü bilmiyorum ama Türkiye'de birçok bölümde derse girmek zaman kaybı.hocalar organik fotokopi makinesi gibi.derse gitme ders saati kadar otur çalış zaten aa+ la geçersin: )

Ancak o 15 saat boş zaman olmuyor gerçekten. Çünkü dersler çok ağır ve o dersler için hafta içerisinde 15 saat ayırmak şart.

İlk dönem hepsini aldım ya gerçekten çok zor oldu benim için. 15 saatin içinden 6 saatlik bir dersi kurtardım. O 9 saate 12 saat bindirdim :S

...

Etti 21 saat gerçekten çok büyük bir yük. Bölümüm matematik.

Ben bunu derslerin çokluğuna bağlıyorum ama çalışmamamın büyük etkisi var. Bunun içinde fazla derslerden kurtulmak istiyorum.Off off :\

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

okuldan okula değişir.

sizde esas sınıf geçmek mi, ders geçmek mi?

eğer ders geçmekse ben olsam kalan derslerimi yayardım. her dönem 1 fazla ders alırdım

ama sınıf geçme olayı varsa. bu tip okullarda her dönemde alınması gerekli dersler var, alınmazsa yaz okulunda falan alınması gerekiyo. öyle bi yerse tabii ki alttan bütün derslerini al geç :d

ama muhtemelen ilk söylediğim gibi bi okuldur. ben olsam normal almam gerekenlerden 1-2 tane bırakıp alttan 2 ders alırdım. her dönem böyle yapa yapa alttan derslerimi bitirirdim.

Doğru olacaksa böyle yapacağız hocam. Aynen düşündüğüm mantık.

Mevzu ders geçmek. Yaymak istiyorum herhalde büyük ihtimal bunu yapacağım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamth
    dreamth's avatar
    Erkek

10 senelik öğrenciliğim daha yeni bitti. Taze tecrübemle sana tavsiyem; alabildiğim kadar ders alayım mantığı hoş değil. Ben hep öyle yaptım doldurdum kredileri aynı gün 2-3 sınava girdim hepsi birbirini etkiledi çoğundan kaldım. Özellikle son gün ders çalışan öğrenciler için bu çok yanlış olur ki nedense senin de öyle olduğunu düşünüyorum:)) Son güncü öğrenciysen ertesi gün bir tane sınavın olacak hadi bilemedin iki. Arada da dinleneceğin boş günler olacak. Haa sen beni yanlış düşünüyosun ben düzenli ders çalışan bi öğrenciyim dersen alabildiğini al ama bu geçen sene 15 saatlik dersten kalman beni biraz bu konuda endişelendiriyor :))

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Acaip sistemler varmis , bizdekinde ise hernahngi bir  ana dersten , onun lab. ve pratik derslerinden her donem imza almak zorundasin . yoksa donem sonu muhru vurmuyorlar ve sinavlara giremiyorsun. yillik 13-14 (35'e yakin imza demek )  derste tek imza alamaman , o seneni yakiyor . sinifta kaliyorsun ...

Senin sistemini bilmiyorum o yuzden yardimci olamiycam . Fakat bolum ne ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

maximuss bunu yazdı:

Acaip sistemler varmis , bizdekinde ise hernahngi bir  ana dersten , onun lab. ve pratik derslerinden her donem imza almak zorundasin . yoksa donem sonu muhru vurmuyorlar ve sinavlara giremiyorsun. yillik 13-14 (35'e yakin imza demek )  derste tek imza alamaman , o seneni yakiyor . sinifta kaliyorsun ...

Senin sistemini bilmiyorum o yuzden yardimci olamiycam . Fakat bolum ne ?

hangi okul lan o ?

He is finding himself.
Toplam Hit: 3497 Toplam Mesaj: 19