folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Üniversite Öğrencileri Yurt Problemi

Üniversite Öğrencileri Yurt Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Okulların eğitime ara vermesi ile Üniversite öğrencileriyle ilgili bugün yapılan  açıklamalar kafalarda soru işareti oluşturdu. 

Bahar yarıyılı yüzyüze eğitim yapılmayacak. Peki Özel Yurt ve Servis ücretleri ne olacak ? 
    Öğrenciler kalmadıkları yurt için , kullanmadıkları servis için ücret mi ödeyecek ? 

Virüs salgını keyfi bir durum değil , bu salgın akabinde eğitime ara verilmesi keza aynı şekilde... 
    Böyle bir durumda sözleşme nasıl fesh edilmeli ? 

Kafalarda deli sorular... Yurt ve servis işletmecileride bu parayı öğrencilerden kopartma peşinde. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Devlet kendi yurtlarında iade etmiş. 

https://www.memurlar.net/haber/892387/ogrencilerin-yurt-ucretleri-geri-odenecek.html

Özelde iade etme zorunda. Sözleşme falan olabilir ancak borçlar kanunu açık :

Mücbir sebep durumunda sözleşmenin akit tarafları sözleşmeye bağlı değildir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Geri odenir buyuk ihtimal. Su an gorunen o ki yurtlari karantina icin kullanacaklar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Okulların kapatılmış olması dolaylı olarak yurtların kapatılmış olması anlamına gelmez mi ? 
    Böyle bir durumda kapalı bir kuruluş , hizmet veremeyecek ve sözleşme iptali için gerekli mücbir sebep oluşmuş olacak. 

Fakat özel yurtların kapatılmasına yönelik herhangi bir söylem sanıyorum ki yok. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Mart ayı için bende hala ödenecek borç gözüküyor ödeyeyim mi Ben bu borcu şimdi ?

Memento Mori
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı

Mart ayı için bende hala ödenecek borç gözüküyor ödeyeyim mi Ben bu borcu şimdi ?

Bu durumda olan bi sürü öğrenci var. Özel yurt sahipleri çocukları üflemeye çalışıyor. Bu mevzunun gündeme gelmesi lazım.

Gidilmeyen okul için kalınmayan yurdun parasını ödemek pek çok aileye ağır gelir. Hele şu ekonominin sıkıntılı dönemlerinde.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Konu dışı olacak ama kyk borçları hakkında bilgisi olan var mı ertelenir mi, ertelendi mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Okulların kapatılmış olması dolaylı olarak yurtların kapatılmış olması anlamına gelmez mi ? 
    Böyle bir durumda kapalı bir kuruluş , hizmet veremeyecek ve sözleşme iptali için gerekli mücbir sebep oluşmuş olacak. 

Fakat özel yurtların kapatılmasına yönelik herhangi bir söylem sanıyorum ki yok. 

olay daha çok sıcak, elbette buna da bi çözüm bulurlar.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

olay daha çok sıcak, elbette buna da bi çözüm bulurlar.

Yeni nesil para nasıl kazanılır bilmediği için , pek seslerinin çıkacağını zannetmiyorum. Ses çıkmıyorsa problemde yoktur. Ana babalara yazık.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Kyk için yetkili kişinin, dönem tatili duyurulmadan önceki mesajı

" Hali hazırda mart ücretini ödemiş öğrenciler için yurt ücreti durumu : yurtlar hizmet vermeye hangi ay başlar ise o ayın yurt ücretinden mahsup edilecek( Fazla yapılmış ödeme düşülecek)

Henüz ödeme yapmamış olanlar:
    Bu ay ödeme yapmazlarsa; Mart ayında borçlu oldukları miktar, yurtların açıldığı ay ile birlikte tahsil edilecek.

"

Durum hala geçerlişdir. Mart ayını da bence  ödeyin. Sonra sıkıntı çıkmasın.

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Herkes yaşlanmış hiç üni öğrencisi kalmamış la

Toplam Hit: 2004 Toplam Mesaj: 18
corona yurt servis sözleşme