folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversite Tercihi - [Tıp] Mı [Bilgisayar Mühendisliği] Mi?Üniversite Tercihi - [Tıp] Mı [Bilgisayar Mühendisliği] Mi?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nurulmac11
  nurulmac11's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ağustos/2012
  Erkek

  zeki adamsin sen

  tıpa gir, sarmazsa bitirince bide bilg müh okursun


  black implies white, self implies other, life implies death.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  futurist
  futurist's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Ocak/2014
  Dişi

  Yazdıklarına bakarak diyorum ki doktor olacak adam değilsin.

  Mühendis ol derim.

  Hiçbir doktor para durumu hariç hayatından memnun değil. Mutsuz insanlar. Kendi aile ve iş arkadaşı hariç kimseyle görüşmüyorlar. Ne yapayım böyle hayatı.

  Mühendisler neşeli insanlar. Hatalarının telafisi doktora göre daha kolay. Çok kazanamazsin önce ama kendini kanıtlarsan doktoru sollarsin para olarak.

  Diyelim ki yurt dışında yaşamaya karar verdin. Orada doktorluk yapamazsin diploma denkliği falan ama mühendis olarak yapabilirsiniz. Dünyaya açılmayı isteyen adam mühendis mimar gibi bölüm seçer.

  Doktor daha havalıdır. Ama psikolojin hep yerinde olacaktır, her daim  dikkatli,  soğuk kanlı, vicdanlı olmak adama ne büyük yük haberin var mı.

   

  Yani mühendislik :))


  Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TheRunZex
  TheRunZex's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Kasım/2015
  Erkek
  0x656e bunu yazdı

  Tıp oku eğer beğenmez isen bilgisayar mühendisi olman için diplomaya ihtiyacın yok.Ama diplomasız bir ameliyata giremezsin :) 

  Alkışlıyorum...

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MhmdAlmz
  MhmdAlmz's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ağustos/2015
  Erkek

  Hocam ODTÜ ye git adam gibi bi mühendislik oku paso kas zaten para derdin olmaz. TIP < Mühendislikten (Bilgili , adam gibi bir mühendis) her zaman böyledir bu benim kafamda. Ha yatan mühendis ile ilgili kıyaslamam da 2 Yıllık okuyan hatta Lise okuyan > Mühendis. Mühendis kişiden kişiye değişiyor. Ne olacağın sana bağlı oluyor yani :) 

   

  MhmdAlmz tarafından 19/Tem/16 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

  Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nereodi
  nereodi's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Haziran/2006
  Erkek

  tıp okumak göt ister öğrencilikde ineklersin 6 yıl son 4 yılda uzmanlık için kıın açılır yani hayatının 10 yılı çöp olur yaşını üzerine koy değer mi 10 yılı eziyet ile  geçirmeye diye, sana tavsiyem öğretmen ol


  canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MhmdAlmz
  MhmdAlmz's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ağustos/2015
  Erkek

  @ibrahimeren hocam böyle bakmak gerekmez ki olaya benim bildiğim tıp okuyanlar zaten 3. sınıftan sonra hastanede çalışıyorlar . Zaten çalışıp okuyorlar . Diyorsun ki 4 sene de uzmanlık hocam her yerde var istersen Master yap bilmem ne yap mühendislikte onda da uzuyor yani uzatmak isteyince mühendislik de uzuyor , ama gerek yok bi bakıma. Bütün doktorlar bu kadar da kötü bakmıyorlardır olaya bence . Doktor olmadığım için bilemeyeceğim sadece arkadaşlarım var TIP okuyan onlarla muhabbetim sonucu bu görüşüm.


  Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mürşide
  izzmarit
  izzmarit's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ocak/2010
  Dişi

  Kafan sikilmesin istiyorsan doktor olarak saglik ocaginda oturup cay icmekten baska pek secenegin yok, gelene minoset yazip gondermek seni tatmin edecek mi peki?


  sigara değil, balık olan.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Robinson_Crusoe
  Robinson_Crusoe's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek

  Tabi ki tıp geçen komşum 330 bin liraya sıfır araç aldı, şimdi de yata bakıyor, bu adam şehre ilk geldiğinde ev almak için kendisine 7 bin lira destek olmuştum, ama adam iyi cerrah sende onu yapmam diyorsun bence bu mesajı iyi oku yeniden düşün ardından 15 yıl sonra beni hatırladığın da iyiki seni dinlemişin Robinson abi dersin,


  Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  micropin
  micropin's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Haziran/2016
  Erkek

  Kendini iyi tani. Seni en cok mutlu eden sey ne ise onu sec yoksa iki meslek de cekilmez. 

  Doktorlugu sevmesen bile parasi icin katlanirsin; toplumdan, muhendise gore daha cok saygi gorursun. 

  Muhendislikte ise iyi bir muhendis olursan bir doktorun itibar ve yasam standardina ulasirsin.  Tip kazanabilecek puani aldiysan ve muhendislikte gonlun varsa vasat bir muhendis olacagini hic sanmam en kotu ihtimalle doktora yakinsarsin.

  Ben ytu'de elektronik okuyorum, pek cok arkadasim mezun olmadan ise girdi. Baslangic maaslari 2500-3500 tl arasinda degisiyor, turkcell'de calisanlar biraz tecrubeli muhendislerin 7000-9000 tl aldiklarini duydum. Yurtdisina gitmek istersen kapilar tip'a gore daha fazla acik yani daha fazla ozgursun. Doktora gore daha fazla bos vaktin olur, butun gun 100 farkli kisi, cesit cesit hastaliklarla kafani sisirmez(insanlarla ugrasmak gercekten dunyanin en zor isidir.), en iyi dostun makineler, cihazlar, kodlar olur ustelik hatalarini da cok kolay tolere ederler. Beklenmedik durumlarla nadir karsilasirsin, sikinti stres seviyen daha dusuk olur.

   

   

  micropin tarafından 31/Tem/16 15:28 tarihinde düzenlenmiştir

  "Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hacked75
  hacked75's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Aralık/2012
  Erkek

  TIP


  İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.