UPL Almayı Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese selam,

UPL yani ultralight pilot lisansı almak istiyorum çok araştırdım bursada 42 bin tlye eğitim veren yer buldum. Kuzenim pegasusta pilot. Daha sonra extra uçuş eğitimi ile PPL'e yükseltebilirsin diyor ancak kendi uçağın yoksa Türkiye'de işine yaramaz diyor. Ben de çok güzel ultralight uçaklar buldum 450 binden başlıyor. Şuan için sadece lisansı alabilirim uçak işi gelecek olan miras sonrası olabilir. Ama merak ettiğim konu uçağı havalimanında barındırmanın ücreti nedir acaba? internette pek bilgi bulamadım. ya da ultralight uçak kiralayabileceğim yerler var mı? yine bununla ilgili de bilgi bulamadım.

Bu arada amatör kaptanlık belgem var yani amatör denizcilik belgesi onun için çalışıp almıştım bu tür şeylere ilgim var denizciliği az da olsa hallettik şimdi havacılıkta :D

Örnek ultralight uçak =

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hava-araclari-ucak-tl-2000-sting-carbon-ultralight-sinif-ucak-753761688/detay

bilginiz olsun 2 kişilik oluyor genelde

Edit=

Eğitim kurumu = https://www.sahibinden.com/ilan/ozel-ders-verenler-mesleki-dersler-pilot-lisans-egitimi-ultralight-25-saate-pilot-ol-dunyayi-gez-598108442/detay

arkinfes tarafından 20/Mar/20 21:16 tarihinde düzenlenmiştir

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

vay amk. ay sonunu zor getiriyorum. 

Yanlış anlama, gözümüz yok hocam. Uçak lisansı alma, mirasla kendi uçağını alma felan. Hayırlı olsun şimdiden. 

Nova Vida !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    tereke34 bunu yazdı

vay amk. ay sonunu zor getiriyorum. 

Yanlış anlama, gözümüz yok hocam. Uçak lisansı alma, mirasla kendi uçağını alma felan. Hayırlı olsun şimdiden. 

hocam uçak lisansı 1 sene içinde olur ama kendi uçağını alma 15 seneye anca olur :D bende de para yok sadece hobilerim için biriktirdiğim her zaman param olur kenarıda uçak lisansı için olan paramı da uzun süre zarfında biriktirdim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Alacağımızdan değil fakat bilgimiz olsun

Havaalanı yer kirası ödeniyor mu? Senelik, aylık vb.

Uçuş lisansı varsa uçuş yapmam ve başka havaalanına inmem için ne kadar para ödeniyor.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    myblackworldweb bunu yazdı

Alacağımızdan değil fakat bilgimiz olsun

Havaalanı yer kirası ödeniyor mu? Senelik, aylık vb.

Uçuş lisansı varsa uçuş yapmam ve başka havaalanına inmem için ne kadar para ödeniyor.

Havada osursan bile vergisini alıyorlar. 

Ultralight alacağına adam akıllı C172 gibi bir uçak alırsan türkiyede daha mutlu olursun çünkü ultralightlar bir hollandada olduğu kadar yaygın olmadığı için her konuda sıkıntı yaşarsın + türkiye gözünde lüks birşey olduğundan aynı kategoriye sokacaklar kendi minik pistin ya da iniş yapabileceğin bir yer yoksa. 

Sikeyim benim de içimde kaldı. En temizi adam akıllı bi bilgisayar düz sonra simulasyona başla en azından ölme riskin yok (900 küloya ulaşıp kalp krizi geçirmezsen tabi) 

buralar bir zamanlar dutluktu, şimdi hep abardıman diktiler.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

ultralight diye bir sınıf neden var hiç anlamış değilim alacaksan adam gibi lisans alıp en azından cessna falan uçurursun.

tahribat.com a can feda
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Uzun suredir bende araştırıyorum Bursa'daki yer ile de görüşmüştüm :)

benim öğrendiğim bilgilerde tüm hava alanlarına inebiliyorsun iniş kalkış için ne kadar ücret isteniyor bilmiyorum ancak gecelik otopark ücreti 10 lira falan demişlerdi.. park ucuz ama iniş kalkışta öperler diye düşünüyorum :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

yanında uçuracağın kişiye bile izin çıkartman falan gerekiyor diye biliyorum. bir sürü tatava ve para.

daha önce uçtun mu? uçmadıysan hiç bulaşma

bulaşırsan, coronadan beter, dönüşü yok, iflah olmaz bir aşkla bağlanırsın :-)

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

böyle şeylerle uğraşacağına 450 bin tl ye direk ticari pilot yetiştiren okullara yazılabilir, havayollarında uçabilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

450binTL'ye ticari pilotluk, bu ne alüminyum. .,?!#* 

@arkinfes Denizcilik dedin de, hiç açıldın mı? ne bileyim 1 hafta kadar kıyıdan uzakta kaldın mı?

I'şıkYılı^^D` <@>? ^^` Tr.Gov 2Çellos.SydneyLive.SmllsLkTinSprit CtchThLne rt-pcr ByndPrcptn Pity ThRtrn @ibisile Lneer3pnt gesTay+b EgzrszTkrr Sd.iNtrSdRltn RakmAlfabTemp Sym'blism Okunabilir'lik Broca'sBrain PaulGrhm ?SearchUser= FugAzzi^^` Çalgılar:TelliÜflemeliVurmalıTuşluYaylıPerdeliSizZilElektroAkustikManyetikSynthesizer BrainFuck.b.bf^^D` BarlowLens KmStar ConcptMaps FormNmass. İnfoGrafc Classfcton Nocturnl gtAFastReadngCours AgodRedrİsAReRedr CommaAddict &EyMovemntsEducatn NowIsGood^^D` Alin,MhmtAçar "Cpt.Fantstc @.^,) " "be adventurous, be bold, but savor it. it goes fast." "myFace is mine, myHands are mine, myMouth is mine, but i'm not. i'm yours. O.o," "it was a Beautiful mistake, but a Mistake. O.o," ; SaE.AhT: "PersnPoisndWthWrd " "zahr hitzk, zuhr hitzk."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

450binTL'ye ticari pilotluk, bu ne alüminyum. .,?!#* 

@arkinfes Denizcilik dedin de, hiç açıldın mı? ne bileyim 1 hafta kadar kıyıdan uzakta kaldın mı?

Denizciliği cebinde 50 lirası olan herkes alıyor.. 1 saat seminer gibi sikko bir şeyler anlatıyorlar sonra sınav yapıyorlar 500 kişi aynı anda herkes birbirine soruyor ya da gözetmezlerse soruyor sınava girip geçemeyen kimseyi duymadım sayı doldurmaya çalışıyorlar 

Toplam Hit: 603 Toplam Mesaj: 15
uçak ultralight ultralight uçak upl ppl