Üretim Takip Sistem Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    taekwondo bunu yazdı

Sadece maliyet muhasebesi yapmassın işte hangi parca nerde bitmişmi fire varmı hangi makine kaç saatte yapmışa kadar takip edilebilir 

Manuel veri girmeden ve işin öncesinde üretim safhaları tespit edilmeden takip edilemez tabiki

Hadi maliyeti geçtik proje cok karli,kafadan maliyeti biliyoruz giderimiz önemli degil mazotumuz çalınsın parça kırılsın tekrar yapilsın işin sonunda karmı ettik zararmi ? Nasılsa karliydi demistik bunları gectiysek exelde yapilacak işleri listeleyip bittikce tiklemek kaliyor

Neyse bilisimci arkadaslar farkli bi acıdan bakiyor saygiyla takipteyim , 

Montaj ustası, şoför, teknik ressam muhasebe programima neden erissin benim? Ne kadara aldığımı, ne kadara sattığımi, kime sattigimi neden bilsinler? Muhasebenin projedeki rolü şu. Biz bir projedeki komponenti gizliyoruz, şirketin tüm muhasebeyi açalım öyle mi? 

Tekliflerle gelen faturalari karsilastirir. Kurlara vs dikkat eder. Vadeleri girer, ödeme listelerini raporlar. 

Hocam montaj ustasına muhasebeyi görme yetkisi vermezsen neden görsünki :) Seninle az konuştuk bu konuyu ama detaylara inememiştik. Senin business one dediğinde aynı şekilde işliyor. Sen kullanıcıya yetki verirsen orada da görecek. Mesele kurguyu iyi yapabilmekte.

Hocam muhasebe programlarında yetkilendirmeler çok kısıtlı, halihazırda 5 kullanici ile kullanıyoruz muhasebe programını ama business one'da olaylar farklı. Yazdırmayı düşündük bir ara ama sonra vazgeçtik biz de. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Luca mali müşavir programinda istediğin kadar kullanıcı tanımlayabilir web tabanlı oldugu için istediğin her yerde kullanabilirsin

Bu işin başka yolu olmadığını bilerek, varmı diye bende takipteyim bakalım ne çıkacak

(İşin parasal boyutu olmadan sadece iş akışı takip edilecekse ancak ozaman iş muhasebeden çıkar)

İSMMMO ve üretim işletmeleri aranıp fikir alınabilir

Exelde nasıl takip ediyorsun bı proje atabilirmisin ?

@trooper bahsettiğim tiger de işler kendi kendine hesap kodlarına atılmiyor arka planda çalışan muhasebedeki arkdaşlar programin muhasebeleştireceği hesap planinı proje parça vs artık işletmenin durumuna göre oluşturuyor sonra muhasebe kodlarıni programa tanımliyor atıyorum a model fırına x model fani taktıran arkadasların şefi pc gecip x fandan bugün 10 tane takildi yada firının 5 sacı üretildi sini işlerken sizin anlattığıniz gibi ne kod ne onun maliyeti hicbirşey görmez go go vardiya bitti der ama benden rapor istenildiğinde o model fırına ait hesapların mizanını çektiğimde o modele ait nekadarlık parca sipariş edilmiş nekadarlik kullanılmis bunlar parasal değerler olarak gelir daha detay istenirse stok kalemlerin döküme başvurulur ozaman miktarda görünür 

Arkadaşların işinde proje aliniyor 100 parçalık 100 parça belki üc dört aşama işlemden geciçek bi kismı kendi işyerinde bi kısmı farklı yerde farketmiyor sonucta gider yeri var bu işleride bir yada birkaç firmaya yaptiriyor oda farketmez takip edilecek olan parça ve hangi işlemlerden geçecegi(gider yerleri)

Stok kartlarını a.proje.parça1 diye tanımlayacak bu parça gittiği ve işlendiği her gider merkezinde maliyet giydirilecek tornaysa torna ısıl işlemse ısıl işlem  sen a.proje1-100 araliğı progdan rapor istediğinde bitenler bitmeyenler hangi gider merkezinde kabak gibi çıkar exelde de yapilır ama işletme süreklilik arzeder orda sadecd bitane proje yapilmiyor yada tekrar dönüp bakılmak istenebilir yada ayni proje başka bir firma tarafından yaptirilmak istenir exel yetersiz kalir o yüzden saglam bi muhasebe prog ve ekip iş hacmine göre işi çözer

taekwondo tarafından 27/Eki/19 00:38 tarihinde düzenlenmiştir

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 2718 Toplam Mesaj: 33
üretim planlama