folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder USB Kablo İle Bilgisayar'dan Bilgisayara Komut Gönderme

USB Kablo İle Bilgisayar'dan Bilgisayara Komut Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, male to male usb kablo ile 1. bilgisayardan 2.bilgisayara komut göndermek mümkün mü? Mesela enter tuşuna bas tarzı klavye komutları.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hayır abi, ikiside host onların 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Yok, hatta yakarsın ikisinden birinin ya da ikisinin usp portunu. Bunun için usb null modem cable denen şeye ihtiyaç var. Tam olarak amaç nedir? Ona göre başka çözümler geliştirilebilir. Örneğin HID emüle eden bir mikrodenetleyiciye seri porttan komut yollanabilir.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

OTG ler nasıl çalışıyor peki? 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

lezbiyene döner komut için 1 adet etkek lazım :D  Yapmak istediğin tam olarak nedir?

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Yok, hatta yakarsın ikisinden birinin ya da ikisinin usp portunu. Bunun için usb null modem cable denen şeye ihtiyaç var. Tam olarak amaç nedir? Ona göre başka çözümler geliştirilebilir. Örneğin "HID emüle eden bir mikrodenetleyiciye, seri porttan, komut "yollanabilir.

İkinci koyu olan yeri biraz dâhâ detaylandırabilir misin?

@senar1st 

ben, 2 ucu erkek USB olup , ortası oldukça kalın olan, bilgisayar için Veri taşıma kablosu görmüştüm. Tam adı nedir bilmiyorum. ama fiyatı biraz pahalıydı. yer, MediaMarkt. 

Hâ, komut nasıl gönderilir, bunu bende merak ettim. ``o)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Güç kablolarını baglamazsan yanmaz, veri transferi yapılabilir diye düşünüyorum. Merak ettim bende. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

https://www.aliexpress.com/item/USB-2-0-To-LAN-RJ45-Ethernet-10-100Mbps-Network-Card-Adapter-USB-to-RJ45-Ethernet/32630879032.html

ikitane bundan kullansa olmazmı?

sadece bir açıklayan olursa bende aydınlanmış olurum

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

OTG ler nasıl çalışıyor peki? 

Micro usbde 5. Id pini sayesinde cihaz otg modunda çalıştırılmak istediğini anlıyor ve host moduna geçiyor. Ayrıca bu modda, bağlanan cihaza güç de sağlıyor.

Olaylara karışmayın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Güç kablolarını baglamazsan yanmaz, veri transferi yapılabilir diye düşünüyorum. Merak ettim bende. 

Maalesef, usb rs232 gibi değil. Iki cihazdan birinin kendini usb device olarak tanitmasi gerekli. Bu da özel sürücü vs. ile yapılabilir ancak. Tabi iki cihazda da usb hub olduğundan teorik. Denenmeden bilemeyiz.

Olaylara karışmayın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

Yok, hatta yakarsın ikisinden birinin ya da ikisinin usp portunu. Bunun için usb null modem cable denen şeye ihtiyaç var. Tam olarak amaç nedir? Ona göre başka çözümler geliştirilebilir. Örneğin "HID emüle eden bir mikrodenetleyiciye, seri porttan, komut "yollanabilir.

İkinci koyu olan yeri biraz dâhâ detaylandırabilir misin?

@senar1st 

ben, 2 ucu erkek USB olup , ortası oldukça kalın olan, bilgisayar için Veri taşıma kablosu görmüştüm. Tam adı nedir bilmiyorum. ama fiyatı biraz pahalıydı. yer, MediaMarkt. 

Hâ, komut nasıl gönderilir, bunu bende merak ettim. ``o)

Örneğin A bilgisayarına Arduino Uno vb. bir cihaz bağlıyorsun. Bu cihaz kendini bilgisayara "selam hacı ben yeni usb klavyeyim, tanışalım mı" diye tanıtıyor. 

Bu arduinoyu B bilgisayarına seri porttan bağlıyorsun.

Arduino'nun içindeki programın görevi; B bilgisayarının seri portundan gelen harfleri A bilgisayarına klavye tuşu basımı gibi göndermek.

--

Senin gördüğün kabloyu dosya aktarımı için kullanıyordum yıllar önce... 

--

Böyle değilse düzeltin :D

NoktaliVirgul tarafından 19/Şub/19 09:06 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1711 Toplam Mesaj: 13
usb kablo ile bilgisayardan bilgisayara komut gön