folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uykusuzluk Problemi !!!

Uykusuzluk Problemi !!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Wallaha varsa eğer imkanın bi tek votka portakal, yada alkole pek alışık değilsen 1 kadeh şarap at... menteşeleri rahatlatıyor tabiri caizse :D... en azından düşünmeni engellediği için kafan boşalıyor. Ama fazla yapma, 2-3 gece yap uygun zamanda, mesela 12de uyumak istiyorsan 11:30 gibi çak hızlı hızlı, biraz yatmaya hazırlan dişlerini fırçala, pijamanı giy, hareket et. Ondan sonra uzan gitsin... 2-3 gece sonunda ister istemez alkol almadanda 12de uykun gelecektir zaten... ;)

Birde bir yazıda okudum çokta enteresan geldi,sizinle paylaşmak istedim.
    Düşününki bir bufalo sürüsü, her çeşit birey var. İşte yaşlısımış, gencimiş, sakatımış, sağlıklısımış, falan filan... Ve bu sürüyü takip eden bir aslan sürüsü...
    Aslan sürüsü bir anda bu bufalo sürüsüne saldırıyor. Düşünün ki ilk olarak hangi bufalolar yakalanır? Tabiki hasta ve yaşlı olanlar... Geriye kaçan bireyler sağlıklı ve genç bireylerdir. Doğal olarak sürünün devamı için çiftelşmeleride şart. Bu şartlar altında geriye kalan sağlıklı ve güçlü bireylerin çiftelşmesi ilede dahada sağlıklı ve güçlü bireyler ortaya çıkar. Bu sağlıklı bireylerin çiftleşmesi ile de git gide daha güçlü bir sürü ortaya çıkar.

İşte uzmanlar şu noktaya dikkat çekiyor; insan vücudunda her 1 sn de 1.000.000 beyin hücresi(nöron) ölürken 1.000.000 yeni nöron bölünerek çoğalmaktadır. Alkol vücuda girdiği zaman, ilk olarak saldıracağı hücreler beyin nöronlarıdır. Bu beyin nöronlarındanda ilk olarak saldırdığı kısım eski ve zayıf olanlarıdır. Bu zayıf nöronların ölmesi sonucu, geriye kalan sağlıklı ve güçlü nöronların çoğalması, daha sağlıklı ve güçlü nöronlar doğmasına sebep olmaktadır.

Bu şekilde insanoğlunun düşünme yetisindede bir gelişme olduğu gözlemlenmiştir... :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ilkadım market adapazarı yolu 8. kilometre giderken sağda dönerken solda.Her türlü alkol içki tekel ( zuhehehuhaa XD )

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Dj_Lethal bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaslar, 5 gundur uykusuzum. Aksam yatiyorum, sabaha kadar saga-sola donuyorum ancak sabah uykum geliyo... onda da pek fazla uyuyamiyorum. bugun 5. gun. 5 gundur hep ayni, hatta bugun oglen uyumaya calistim uykum vardi, yine olmuyo. Tam dalicam kendimi birden bisey dusunurken buluyorum. oyle onemli bisey de diil. Normal gunluk olaylar geliyor aklima. Nedenini bilen veya aynilarini yasayan arkadaslar yardimci olursa sevinirim...

Simdiden tesekurler....

Kardeş hemen bir pskiyatra kit zaman geçirme ve tedavine başla.. BU illeti ben bir seneden fazla çektim.. Mutlaka çözüme ulaştıramadığın bazı problemler var kafanda... Bunları birileriyle paylaş  bu bile seni bir parça rahatlatır.. Doktor sana  ilaç yazacaktır..  Yatmadan önce ılk süt iç gündüz çay kahve içme bir tek kahvaltıda bir iki bardağı geçmesin...

Kullandığım bazı ilaçlar vardı ama asıl olarak senin kafanda hayatında çözüme ulaştırman gereken sorunların vardır.

Durumun acil, atarax diye  bir ialç vardı bunu akşam bir olarak alabilirsin ama rçetesini oku ve alkolden uzak dur. Doktora gitmeyi de aman ihmal etme...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kotusirine
    kotusirine's avatar
    Dişi
    Dj_Lethal bunu yazdı:

Arkadaslar, 5 gundur uykusuzum. Aksam yatiyorum, sabaha kadar saga-sola donuyorum ancak sabah uykum geliyo... onda da pek fazla uyuyamiyorum. bugun 5. gun. 5 gundur hep ayni, hatta bugun oglen uyumaya calistim uykum vardi, yine olmuyo. Tam dalicam kendimi birden bisey dusunurken buluyorum. oyle onemli bisey de diil. Normal gunluk olaylar geliyor aklima. Nedenini bilen veya aynilarini yasayan arkadaslar yardimci olursa sevinirim...

Simdiden tesekurler....

----------------------------- Cindir cin ! rahat bırakmıyorlar.. (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Hayatın kendisi bir problem zaten, bırakta tek problemin uyku olsun.

Aklına takılan gereksiz nesnelerden arındır kendini, küfür et, spora başla, yogo felan yap, iyi gelir belki.

Toplam Hit: 2304 Toplam Mesaj: 25