folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uyuyamama Ve Fazla Uyuma Sorununa Çözüm

Uyuyamama Ve Fazla Uyuma Sorununa Çözüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

1 fincan kekik çayı 2 parol atmısım gibi mışıl mışıl uyutuyo

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    By_HC bunu yazdı
    masteryoda bunu yazdı

Benimde normal değildi uyku alışkanlığım  doktor bir ilaç yazdı 1-2 hafta hep aynı saate kullandım attıktan 1 saat sonra kesin uyumuş oluyordum 2 hafta kadar sonra otomatik o saate uyumaya başladım ışığın sesin de uyuyamamakta etkisi büyük.

ilacın adı needir hocam ? reçetesiz alabiliyor muyuz ? 

Ben doktora gittim uyku probleminden ötürü ilaç filan yazmadı adam nasihat verdi :D 

redepra hocam ben uyku sorunum var demedim anlatığım sorunumu uykuya bağladı, uyku problemin varmı uykusuzlukta böyle etki eder dedi evet deyince bunu yazdı dediğim gibi 1-2 hafta kullandım başka da kullanmadım zanımca reçetesiz alınamıyor. Bence sen nasihatleri dinle mümkün olduğunca doğal uyumaya çalış spor yap vücudu biraz yor bazen uykum tutmadığında 3 saat yürüdüğümü bilirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Spor yapmak

Kafein tüketmemek

Kalorili ve yagli yiyecekler tüketmemek

Aksam 18'den sonra yemek yememek

Elektronik cihazlardan uzak durmak

Yatagin ortopedik olmasi

Odanin ilik, karanlik ve sessiz olmasi

Saat 23'ten önce uyumaya hazir olup yatakta olmak.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yoğurt, ayran veya süt için acayip uyku yapıyor. Meletonin hormonu salgılamanızı sağlar ve kasları gevşetir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hocam akşam yemekden sonra bol miktarda şekersiz melisa ve papatya çayı  tüket 

Normal çayı , sigarayı , kahveyi yatmadan önce kesinlikle tüketme sakın

Bol bol spor yap kendini yor 

Düzenli Yatış ve kalkış saatlerine uy

Al sana sağlam reçete :)

Hadi iyi uykular :)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

onu gözüne takınca rahat edebilirmisin ki. Ben de çok uyuma problemi çekiyorum. Mesela giriyorum yatağa baya ışık alıyor oda (sokak lambasını benim oda için özel takmışlar sanki) kafamdan bişi düşünüyorum sonra laf lafı açıyor falan bi bakıyorum sabah 5 olmuş :(

Edit: Yılda maksimum 2 defa rüya görürüm onun dışında hiç rüya görmem belki de görüp hatırlamıyorumdur bilmiyorum. Uykudan dayak yemiş gibi kalkıyorum.

hocam aynisi bende oluyo bide ustune burnum doluyo hastalik gecirmisim gibi ama 1,2 saate duzeliyo kendi kendine hicbi agri bisey de yok ustelik bu istanbulda olmuyo gidiye allahin sahil kasabasinda oluyor (hani derler ya dogaya acil burnun acilsin bende tam tersi amk CO2 soluyom ben)

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Size de oluyor mu?

Uyuyorsunuz. Ama tam kaliteli bir uyku da değil. Sabah uyanıyorsunuz sanki bütün gece sadece gözlerinizi kapatmışsınız, beyin kendine gerekli bakımı yapmamış.

Hani uyumaya uyuyorsunuz kendinizden geçiyorsunuz fakat sabah uyandığınızda bile gözlerinizde göz kapaklarınız da ağırlık var halen daha. Sanki beyin bütün gece yine çalışmış durmuş, stand-by moduna girmemiş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

At rixpolu hem rahatlıyosun hemde çok tatlı uyuyorsun kesintisiz iletişim

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

onu gözüne takınca rahat edebilirmisin ki. Ben de çok uyuma problemi çekiyorum. Mesela giriyorum yatağa baya ışık alıyor oda (sokak lambasını benim oda için özel takmışlar sanki) kafamdan bişi düşünüyorum sonra laf lafı açıyor falan bi bakıyorum sabah 5 olmuş :(

Edit: Yılda maksimum 2 defa rüya görürüm onun dışında hiç rüya görmem belki de görüp hatırlamıyorumdur bilmiyorum. Uykudan dayak yemiş gibi kalkıyorum.

Hocam araştırmalar diyor ki beyin biyolojik saate uyum sağladığı için ışık uyumak için çok büyük bir etken her ışık algıladığı zaman beyin sabah olduğunu güneş doğduğunu sanıyor ve uyanmak için emire veriyor ne kadar klaranlık o kadar iyi sağlıklı uyumak için o yüzden uyuku bandı işe yarıyor mümkün oldukça odanı karartmaya çalış

Başka bir konu ise geçen ekşi de okumuştum ve denedim zor durumda kalsamda deniyorum göz kapaklarına masaj yap parmaklarınla hafif hafifi masaj yap en fazla 30 dk içinde uyuyorsun nasıl bir sistemdir çözemedim ama uyuku bandının olmadığı yerde kamp alanında cadır içinde söğüt daldasında kullanıla bilir..

Toplam Hit: 2612 Toplam Mesaj: 20
uyku