folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans Hk. (Askerlik İçin)

Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans Hk. (Askerlik İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Selam,

2 Şubat 2018 tarihine dek tecilim bulunuyor. Bayağıdır yüksek lisans yapmak istiyordum ama süreyi sonuna kadar kullanayım diye hiç bir yere başvurmadım.

Bilgisayar mühendisliği mezunuyum ortalamam 2,15 lerde. ALES den geçtiğimiz dönem 62 almıştım.

Yüksek lisans a başlayarak bu süreyi uzatmak istiyorum. İşlerimin yoğunluğundan dolayı Uzaktan öğretim olmasını istiyorum. Uzaktan öğretim ücretleri üniversiteden üniversiteye göre değişmekte sanırım. 4-5 binlerden başlayıp 9 binlere kadar çıkmakta. Mezun olduğum vakıf üniversitesinde yüksek lisans için hali hazırda %50 indirimim mevcut. Bu indirimle birlikte oradaki yüksek lisans programları ücreti de hemen hemen 9 bin tl'ye denk geliyor. Fakat bu programlar uzaktan öğretim değil.

Öncelikli olarak devlet üniversiteleri, bilişim veya yönetimle ilgili programlar ve öğrenim tipi olarak uzaktan öğretim olmasını istiyorum.  

Ayrıca askerlik ertlemenin başka bir yöntemi yok bildiğim kadarıyla :)

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan müritlerin aydınlatmasını bekliyorum.

Teşekkürler.

HC
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ben de askerlik için arayışlardayım. Ygs girdim dgs ye de gireceğim. Açık öğretimden tertemiz uzatırım :D  Yasş kaç hocam size bedelli falan yetişirse bedelli yapıp geçin. Hükümetlerin aptal politikaları gereği ölmek saçma. Tabi şehitlik mertebesi ap ayrı ancak şuanda tüm şehit olanlar hükümet politikası yüzünden oluyor maalesf

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Bende 3-4 yıl aynıböyle arayışlara girdim ha bedelli cıktı ha okul bittti vb diye diye hergün ölüp ölüp dirildim alesten 77 aldım sonra bi anda sikerim ya dedim gidicem yeter hergün aklımda olaçağına bitsin gitsin iş falan da inş sorun olmayacal hafta ya nerede askerlik yapacam belli olacak..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

kardeşim de mühendis onun için de arayışlardayız bu aralar. özelde tezsiz yapmayı düşünüyor istanbulda 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

Ara sıra okula gidebilme durumun varsa örgün öğretim de olabilir. Lisansüstü programlarda genelde çok zorlamıyorlar ve bazı hocalar sınav yerine sunum yaptırabiliyor. Dışarıda çalışıp doktora yapanlar bile var bu şekilde.

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Aynı düşünceleri bende yaşadım.

iş yoğunluğu, askere gitmeme isteği vb.

herşeyi kenara koyup askerliği kısa dönem rahat bir yerde rahat bir şekilde tamamladım.

Benim tek tavsiyem askere gitmendir.Mümkünse yedek subay olarak

askerliği aradan çıkardın mı üstünden yük kalkıyor kuş gibi oluyorsun.

git aradan çıkar hocam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

benim de kardeşim askerlik için açık yüksek lisans okuyor. Işık üniversitesinde başvurdu. aylık 500tl. fiyat da iyi. tezsiz bildiğim kadarıyla. Tavsiye ederim gençler. Bilgisayar da internet üzerinden sınavları var. Asıl sınavlara üniversiteye giderek girecekti. internet üzerinden olanlar yüzde 15 etkili yapıyormuş notlara. Derslere girilmiyor sadece sınav için giderecekti.

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

91 Doğumluyum. Askerlik yedek subay olsa bile maddi ve manevi yönden işten uzak kalıp körelmek yönünden benim için çok kötü. Yani keşke işe girmeden önce gitseydim diyorum ama nasip işte. Bedelli geldiği esnada neyim var neyim yok ortaya koyar veririm parasını :) 

Sevgili müritler dünden beri araştırıyorum. 

Şöyle yararlı bir site buldum. 

http://yukseklisans.net/uzaktan-yuksek-lisans-egitimi-veren-universiteler

mesela sakarya üniversitesi varmış temmuzda bitmiş başvurular. Çoğuna baktım özel üniversitelerden başka çarem kalmıyor gibi.

HC
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    enver328 bunu yazdı

Ara sıra okula gidebilme durumun varsa örgün öğretim de olabilir. Lisansüstü programlarda genelde çok zorlamıyorlar ve bazı hocalar sınav yerine sunum yaptırabiliyor. Dışarıda çalışıp doktora yapanlar bile var bu şekilde.

Hocam hangi üniversitede yapıyorlar bunu :) 

HC
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFox
    ByFox's avatar
    Erkek

İstanbul bilgi üniversitesi yönetim bilişim sistemleri var bak istersen uzaktan eğitim olarak. Derslere katılamazsan bile daha sonrasında sana verilen portaldan takip edebiliyorsun.Kendileri ile görüştüğümde iş yoğunluguna göre dönem dondurma v.b işlemler yapabildiklerini söylediler.Program fiyatını önden peşin istiyorlar istersen taksit falan yapıyorlar ama fiyat yükseliyor.

Bla Bla Bla
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    ByFox bunu yazdı

İstanbul bilgi üniversitesi yönetim bilişim sistemleri var bak istersen uzaktan eğitim olarak. Derslere katılamazsan bile daha sonrasında sana verilen portaldan takip edebiliyorsun.Kendileri ile görüştüğümde iş yoğunluguna göre dönem dondurma v.b işlemler yapabildiklerini söylediler.Program fiyatını önden peşin istiyorlar istersen taksit falan yapıyorlar ama fiyat yükseliyor.

baktım hocam 22.500 TL :)  

HC
Toplam Hit: 4178 Toplam Mesaj: 24
uzaktan yüksek lisans askerlik erteleme