Uzaktan PC'ye Erisim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Ailemin yanina gidecegim icin evdeki pc'den uzak kalacagim. Suan pek bir ihtiyacim yok görünüyor ama ne olur ne olmaz diye uzaktan PC'ye baglanmak istiyorum.

Eskiden hatirliyorum cesitli wake-up olaylari falan vardi ama simdi nasil oluyor bilmiyorum.

Lazim olur mu bilmiyorum ama anakartin modeli ASUS X470-F bu. Ayrica söyle ASUS PCE-AC88 söyle bir donanim kullaniyorum wifi'ye baglanmak icin (ethernet yok)

Bilgisayari uyku modunda birakabilirim ya da tamamen kapatabilirim (prize takili olarak).

Tek istedigim teamviewer, anydesk gibi uygulamalarla pc'me baglanmak..

Aslinda maksat disklere erisim

Tesekkürler

edit: ip  statik

unbalanced tarafından 03/Ara/21 01:23 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

pc açıkken teamviewer ile bağlanmak kolay ama kapalıyken açtırma olayı için biostan bazı ayarları yapmak gerekiyor.

ayrıca teamviewer ile bağlanmak için ip nin statik veya dinamik olması önemli değil. kullanıcı tanımlayıp, şifre oluşturduğunda o kullanıcı adı ve şifre ile her türlü bağlanabiliyorsun.

LynXMaSTeR tarafından 03/Ara/21 01:29 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bios’ta “elektrik geldiğinde bilgisayarı aç” gibi bir seçenek varda işin kolay.

tp-link’in akıllı prizlerinden alıp internet bağlantının olduğu herhangi bir yerden aç - kapa işlemini çok rahat halledebilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

pc açıkken teamviewer ile bağlanmak kolay ama kapalıyken açtırma olayı için biostan bazı ayarları yapmak gerekiyor.

ayrıca teamviewer ile bağlanmak için ip nin statik veya dinamik olması önemli değil. kullanıcı tanımlayıp, şifre oluşturduğunda o kullanıcı adı ve şifre ile her türlü bağlanabiliyorsun.

sagol hocam saniri bu is görecektir.. Suan iki teamviewer'da birbirini görüyorum ve baglaniyorum. Ancak uyku moduna gecince baglanmiyor.. Yani illa pc'nin acik olmasi gerekiyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

tp-link’in akıllı prizlerinden alıp internet bağlantının olduğu herhangi bir yerden aç - kapa işlemini çok rahat halledebilirsin.

maalesef buna zaman yok hocam.. Baska sefere düsünecegim. Aslinda ihtiyacim olacagini sanmiyorum ama yine de ne olur ne olmaz diye erisimim olsa iyi olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Elektrik çok mu pahali ya da sık sık kesinti mi oluyor hooam?

Açık bıraksan ya makineni?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

https://youtu.be/94H5ZBeDo5E
    hacı şunlardan bir tane alsan işin varken basıp PC'yi açıp dosyalara erişirsin sonra otomatik kapatırsın 

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Arkadaş bu kadar mı benzer fikir olur? Aynısını kullanıyorum, yazmak için girdim konuya baktım yazmışsın :-)

Twitter: @CanKirca
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

maalesef buna zaman yok hocam.. Baska sefere düsünecegim. Aslinda ihtiyacim olacagini sanmiyorum ama yine de ne olur ne olmaz diye erisimim olsa iyi olur

Hocam neden zaman yok dedin? Akıllı prizi bir tekno marketten al, bios'tan ayarı enable konumuna getir hepsi bu.

Twitter: @CanKirca
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Biostan Wake-on-lan özelliğini aç,

Modemin DHCP ayarlarından bilgisayarının MAC adresine göre sabit iç ip almasını sağla (192.168.1.100 gibi)

Modemden 7 ve 9. portları senin ip adresine yönlendir.

pcye teamviewer kur

laptopuna teamviewer kur

ikisinde de teamvewier hesabından oturum aç.

pc'nin teamviewer'da wake on lan özelliğni aktifleştirip ip adresini yaz.

pc'yi kapat

laptoptaki teamviewer'dan pc'ye sağ tıklayıp uyandır seçeneğini seç

-----

yıllar önce böyle kullanıyordum.

teamviewer sunucusundan sabit ip'ne wol paketi gönderiliyor. modemde 7 yada 9. porttan bunu içeri alıp senin ip adresine yönlendiriyor. böylece pc açılıyor.

CGNAT arkasında olduğum için bu sistemi anydesk'e henüz uyarlayamadım.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ip sabitlemek için duckdns iyi çalışıyor.  gmail ile kolay hesap açıp ip adresini unbalanced3169.duckdns.org:5900 diye yapılandırabilirsin. 

modemden vnc rdp yada başka kafana yatan uygulama için mutlaka bir port açık olsunki teamwiewer filan patlarsa alternatif uygulamalarla bağlanabilr diye.

Toplam Hit: 1391 Toplam Mesaj: 16
uzaktan baglanti