Uzaylılar Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

Elmalılı Hamdi Yazır Meali

Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.

Zariyat, 56 ayeti kerimesi.

seni tatmin edemediğimiz için kusura bakma ama egoistlerden nefret ederim. tanrı bile olsa.

Egonun kralını yapmıssın sen zaten daha ne egoistlikten bahsediyorsun

Madem Türksün Göster Ürksün!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byorumcek
    byorumcek's avatar
    Erkek

Prometheus hocam robot ile inanılan varlık bir kefeye katılamaz.Senin robota seni övmesi için programlarsan ben ne programladığına

nede nede övmesine bakarım.Tabi bu sadece benim görüşürüm.Ben robotun özelliklerine,hareket edebilme mekanizmasına bakarım.

Robot senin çizeceğin çizgide yürüyebilecek mi ona bakarım.Seni mahçup düşürüp bunları yapmazsa.Onu parçalar tekrar eksiklerini giderir

tekrar programlarsın.(Haşa minel huzur ben sadece senin verdiğin örnek üzerinde yorum yapıyorum).Amacım din veya herhangi bir konuda

sidik yarıştırmak değil.Sadece herkesin kendine özgü inançlarının olduğunu buna saygı duyulması gerektiğini söylemek niyetim.

Sen diyorsun ki ben reel hayatımda rahatça küfür dahi edebiliyorum bu meselelere diyorsun.Bende diyorum ki senin karşında inançlı biri

sana bu küfürü ettiriyorsa hata karşındakindedir.Sözüm meclisten dışarı biri benim karşımda inandığıma aynı şekilde küfürlü konuşmuş olsa

önce ağzını burnunu dağıtır sonrada arabaya atar karakola götürür ben bu kişiyi şu şu sebepten dolayı darp ettim derim.

Egoistlik konusuna gelince bizler buna egoistlik değil onun bize öğrettiği bilinçlilik diyoruz.Sana verilen nimetlerin,her rahatladığında,huzura

kavuştuğunda şükranlarını ona sunabilmen için seni bilinçlendirdiğinin göstergesidir.Diyeceksin ki egoistliktir şunu yaptım bunu ettim diyor.

Bugün televizyon kanallarında yapılan programlarda dini kitapları çözmeye çalışan bir takım insanlar mevcut.Buna egoistlik açısından bakmak

yerine söylenen kelimelerin cümlelerin ne manaya geldiğini anlamaya çalışıp sonuçlar çıkarmakla meşguller.İnsanoğlu başlangıçtan itibaren

diyemiyorum çünkü bilgim yok lakin şuan ki duruma göre meraklı bir varlıkdır.Eğer yaradan seni orada bilgilendırmemiş olsaydı sen yine

merağa düşüp herşeyi düşünmeye başlıyacaktın ki bu düşünme payını dahi insanoğluna bırakmamıştır 

nessaj sana gelince bence dinleri iyi öğrenmelisin sadece övenlerin mükafatlandırıldığını iddaa ediyorsun ya.Araştırmalısın.

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

byorumcek hocam son mesajında hiçbir dediğine katılmıyorum, tekrar ayrıntılı cevap da vermek istemiyorum çünkü hem konu uzaylı konusu hem de bunun gider yeri yok. sadece ahlaklı, düzgün, samimi bir cevap verdiğin için teşekkür ediyorum.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byorumcek
    byorumcek's avatar
    Erkek

Prometheus rica ederim hocam.Düşünmekte herkes serbesttir katılmaya bilirsin nihayetinde.Elbette münazaralarda terbiyeyi bozmadan güzelce

tartışmak iyidir.Evet sanıyorum ki konu fazlasıyla dışına gitti.Uzaylılarla ilgili deneyimi olan ufo görmüş köylü misali müridler varsa 

bizi aydınlatın haydin :P 

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

COURAGE_x bunu yazdı:

diyorki:  (elhamdulillahirabilalemin)  Hamd o alemlerin Rabbi,   18 bin alem varsa ve biz insanlar alemi,melekler alemi,cinler alemi,hayvanlar alemi ... peki nerde kaldi 17996 tane alem kimi rivayet 70 bi alem der kimi sadece 70 onu bunu bilmemde bildigim elbet yalniz olmamamizdir..

O Alemler dediği şey 17999 senin kendi bedeninde mevcut.Diğer 1 alem ise Kainattır. Bknz Hak Tarikatı ve Tasavvuf kitaplarını bi araştır istersen.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

COURAGE_x bunu yazdı:

diyorki:  (elhamdulillahirabilalemin)  Hamd o alemlerin Rabbi,   18 bin alem varsa ve biz insanlar alemi,melekler alemi,cinler alemi,hayvanlar alemi ... peki nerde kaldi 17996 tane alem kimi rivayet 70 bi alem der kimi sadece 70 onu bunu bilmemde bildigim elbet yalniz olmamamizdir..

yaw hocam o degilde insanlar alemiyle hayvanlar alemi nasıl ayrı oluyor yahu

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

varsa bile teorik olarak karşılaşmamız mümkün degil .aradaki mesafe kavramından olayı onların bizi görmesi için ışık hızını aşmış olmaları lazım.. kuran a bakarsanız en üstün varlık insan deniliyor. o zaman onlar var ise bize geliyorlarsa bizden daha üstün oldukları anlamını taşır, kuran a ters düşer .. ama var ise ve bizden hiç haberleri yok ise mantıklı zaten aynı zaman diliminde degiliz bir kere olası bir karşılaşma mümkün gibi görünmüyor.çok anlatamadım ama anlayan anladı heralde

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

uzaylılar vardır benim düşünceme göre . keza hükümetler dünyanın önde gelen ülkeleride biliyor. halka yansıtmamalarının sebebi kaosun çıkmaması zira uzaylıların varlığı bilinirse bütün semavi dinler yıkılır.. ayrıca evrende yalnız olmadığımızı anlatan çok güzel belgesellerde var.mesele morgan freeman ile evrenin sırları diye(müridler elindende olan varsa paylaşabilirmi) yani uzun lafın kısası .. OK GOD!NO CHAOS .. NO GOD! YES CHAOS

İts My Life. NOW or NEVER
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yatmadan önce ne içiyonuz kardeşler ya :) sağlam kafa yapmış..

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

narkozMRT bunu yazdı:

yatmadan önce ne içiyonuz kardeşler ya :) sağlam kafa yapmış..

ne içersen onu işersin demişler

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 7289 Toplam Mesaj: 53