Van Kedisi (Aranik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Merhaba hocalarim murid ve muride arkadaslarim. Esim 4aylik hamile. Normalde pek suyuna gitmem naz yapmasin diye ama kedi (ozellikle van kedisi) istiyorum diye tutturdu. Beylikduzundeki petshoplarda bulamadim bu isin ticaretini yapan arkadaslar varsa bi onlarla gorusme firsatim olsun sahiplendirme veya satilik olabilir diyip konuyu acayim dedim.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Pet shopa değil veteriner kliniklerine git. Sahiplenicem varsa bildiğiniz yardımcı olurmusunuz de

http://yanduvar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ALMA 

esin istiyor diye alma heleki hamile su anda yavru olsa bile eve uyum saglama surecinde dogum olunca buyuk ihtimal gondereceksin kediyide yada hatun ilhi gosterneyecek vsvs hic alma onceden olsa direkt gonderirdimde .

dur bi retret e yaz onun cok guzel.cok zeki bir kedisi var yavru onunkini alabilirsin vermeyi dusunuyordu bi ara

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Van'dan gönderebilirim hocam.

Uçak ile 2 saatte elinde olur.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

alma başına bela olur kedi bakmak kolay değil alacaksan da -kesinlikle- kısırlaştır.

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Size de yazik kediye de

Cocuk geliyo yakinda tum ugrasiniz o olacak

Az mantik

Bakkaldan cikilata almiyosun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arkadaşlar haklı hocam bebek doğsun öyle alın bence. İleride bebek doğarsa ve ona ilginiz kayarsa hayvan kıskanabilir. 

Bende bakmayı düşünüyorum kedi. Her nekadar kendi temiz bir hayvan olsada kıli vs var. İnsan yeri geliyor kendi kilindan tiksiniyor. Insanlar nasıl eliyle yüzünü yıkar bunlar patisini diliyle ıslatıp yüzünü temizliyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam çocuk geldikten sonra zaten ilgilenmeye vaktiniz olmaz, ayrıca tüyü rahatsız edecek.(her ne kadar zararlı olmasa da ister istemez kafanızda soru işareti bırakacak)

Bir de çocuk olduktan sonra kediyi kapı dışarı etme ihtimaliniz varsa hiç almayın, yazık hayvana.. :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

hocam hamileyken kedi teması biraz tehlikeli bildiğim kadarıyla. kedi dışkısında bulunan toxoplasa bebeğe(fetüse) ciddi derecede zararlı. hamilelikten sonra olabilir ama bebeğe bir etkisi var mı bilmiyorum onu da araştırsanız iyi olur... Babalığınızı tebrik ederim Allah akıllı ve sağlıklı bir çocuk nasip etsin..

en azından alacaksanız da bi veterinere-doktora danışın hamilelik durumunu belirtin aşısı falan vardır belki, tam bir bilgim yok o konuda...

kofcu tarafından 13/Oca/15 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

ben de sevgiden yanayım...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Arkadaşlar haklı hocam bebek doğsun öyle alın bence. İleride bebek doğarsa ve ona ilginiz kayarsa hayvan kıskanabilir. 

Bende bakmayı düşünüyorum kedi. Her nekadar kendi temiz bir hayvan olsada kıli vs var. İnsan yeri geliyor kendi kilindan tiksiniyor. Insanlar nasıl eliyle yüzünü yıkar bunlar patisini diliyle ıslatıp yüzünü temizliyor. 

hacı sende de kedi kadar kıl var :) evi haftada 2 kere süpürünce sorun kalmıyor, karbon hidrat ağır beslenmezse tüy sorunu olmuyor hayvanın, bir de kumu silika almakta fayda var, atıyorsun katı bokunu tuvalete olay bitiyor koku yok tüy yok, aşısı maması tamamsa yardır gitsin gayet de güzel arkadaş oluyor insana.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bak kum olayı iyiymiş hocam. Peki evdeki koltuklarda x-man yapıyor mu ? :) 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2868 Toplam Mesaj: 33