Van Kedisi (Aranik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Daft bunu yazdı

Size de yazik kediye de

Cocuk geliyo yakinda tum ugrasiniz o olacak

Az mantik

Bakkaldan cikilata almiyosun

hocam oturma organima guveniyorum ki alicam diyorum. Bir canliya aci cektirmek veya onun mutsuzluguna vesile olmak en son istegimdir. daha once cok degil bundan 3-4 yil once yatagimi bir kopek ile paylasiyordum. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Mustafa bunu yazdı

Arkadaşlar haklı hocam bebek doğsun öyle alın bence. İleride bebek doğarsa ve ona ilginiz kayarsa hayvan kıskanabilir. 

Bende bakmayı düşünüyorum kedi. Her nekadar kendi temiz bir hayvan olsada kıli vs var. İnsan yeri geliyor kendi kilindan tiksiniyor. Insanlar nasıl eliyle yüzünü yıkar bunlar patisini diliyle ıslatıp yüzünü temizliyor. 

hocam ic ve dis parazit asilarini tam yaptirdiktan sonra killarin hic bir zarari yok. istersen kopar ye. bu tarz hayvanlarin adi da bu yuzden evcil hayvan

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Mustafa bunu yazdı

Arkadaşlar haklı hocam bebek doğsun öyle alın bence. İleride bebek doğarsa ve ona ilginiz kayarsa hayvan kıskanabilir. 

Bende bakmayı düşünüyorum kedi. Her nekadar kendi temiz bir hayvan olsada kıli vs var. İnsan yeri geliyor kendi kilindan tiksiniyor. Insanlar nasıl eliyle yüzünü yıkar bunlar patisini diliyle ıslatıp yüzünü temizliyor. 

hocam ic ve dis parazit asilarini tam yaptirdiktan sonra killarin hic bir zarari yok. istersen kopar ye. bu tarz hayvanlarin adi da bu yuzden evcil hayvan

kedide olay şudur:

iç parazit aşısı - dış parazit aşısı - kuduz aşısı

------

kedinin tüyleri zarar verir mi? kist yapar mı?

sanılanın aksine tüy nefes borusuna kaçmaz yutulur :) özellikle çocuklarda kedileri severken hafiften ısırmaya yeltenme vardır, çok sevimli hayvanlar oldukları için. kedi kılı kendi başına kist yapmaz, parazit aşısı olmayan kedi kılında bulunan parazit kist yapar. yani sen kedini aşılıyorsan veya köpepini aşılıyorsan bir şey olmaz.

ev kedi boku kokar mı?

bu biraz sana bağlı, kediyi ya tuvalete alıştırırsın (zordur) veya kuma yaptırırsın, doğal olanı kedinin kuma yapmasıdır burada silika taş formundaki kedi kumunu tercih edersen ve katı dışkıyı her gün üşenmeden atarsan koku sıfıra iner.

kedi maması çok pahalı mı?

eskiden yerli üretici yoktu pahalıydı proplan gibi mamalarla kedi beslenirdi şimdi tazemama.com sitesinden aynı kalitede bonacibo isimli mamayı alabiliyorsun, hem taze hem ucuz oluyor, ödül mamasına kadar ekonomik fiyatlı bulunabiliyor.

kedi ısırır mı?

nasıl alışırsa öyle gider, kediye yapmasını istemediğiniz bir şeyi yaptığında anne kedinin yaptığı gibi anında burnuna yukarıdan aşağıya doğru pati vurur gibi parmaklarınızla vurur (zarar vermeden) sert bir ses tonuyla hayır derseniz, kedi aynı hareketi bir daha yapmaz. eşyalara karşı değil ancak insan ve diğer hayvanlara karşı böyledir.

kedi yaramaz bir hayvan mıdır?

evet kediler yaramaz oyuncu ve meraklı hayvanlardır zaten kedileri bu yüzden severiz.

sabır ister mi?

alışana kadar sabır ister, kediden insan gibi yada köpek gibi davranmasını bekleyemezsin, kedi köpeğe göre daha farklı bir yapıdadır. evcildir ancak köpek gibi senin istediğini yapmaz o kendi istediğini yapar, kediyi ikna etmen gerekir köpeğe korkutarak her şeyi yaptırabilirsin. ikna genelde küsme ve ödül verme şeklindedir.

dişi kedi mi erkek kedi mi alınmalı?

oyuncu bir kedi isteniyorsa erkek, anaç bir kedi isteniyorsa dişi kedi alınmalı.

x-man gibi koltuklara sarmasını istemiyorsanız uykuluyken tırnak operasyonu yapabilirsiniz.

ankara, van, short hair british tipi kedileri oyuncaklarıyla suya alıştırmak da mümkündür.

RETRET tarafından 13/Oca/15 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

edit.

RETRET tarafından 13/Oca/15 20:11 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

edit.

Tanıdık geldimi ?   :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

edit.

gelmezmi :) büyümüş bu yaa. anlaşabiliyor musunuz?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

edit.

Eh diyeyim şimdilik.
    Hala güven sorunumuz var ve bu yüzdende kendini sevdirmiyor ve yine bu yüzdende hep tedirgin olarak uyuyor.
    Psikoloji çok bozulmuş ve ilk eğitimlerinde çork korktulumuş,korkudan yatağa ki bırak yatağı koltuğa bile çıkmıyor-patisini bile basmıyor.
    Düzeltmeye çalışıyorum ama  ağaç yaş iken eğilir misali,şimdi o yaşadıklarını ve aklında kalan korkularını silip atmak ve yeni baştan bir hayata alıştırmak inanki çok zor  :(

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

hocam hamileyken kedi teması biraz tehlikeli bildiğim kadarıyla. kedi dışkısında bulunan toxoplasa bebeğe(fetüse) ciddi derecede zararlı. hamilelikten sonra olabilir ama bebeğe bir etkisi var mı bilmiyorum onu da araştırsanız iyi olur... Babalığınızı tebrik ederim Allah akıllı ve sağlıklı bir çocuk nasip etsin..

en azından alacaksanız da bi veterinere-doktora danışın hamilelik durumunu belirtin aşısı falan vardır belki, tam bir bilgim yok o konuda...

Aşısı olan bir hayvanda parazit bulunmaz o yüzden dert edecek bir mevzu değil. Aşısını yaptırmıyorsan zaten hayvanla ilgilenmiyor harcayacağın 3 5 kuruşu ziyan diye dşünüyorsun Kedi köpek ne olursa olsun beslemek saçmalık hem sana hem hayvana yazık. Son olarak toxoplazma olur kendileri bebeğe oluşturabileceği herhangi bir zarar yok. Annenin damar duvarını delip bebeğinkine geçecek oradanda bebeğe girecek bu çok zor bi olay. Akciğer ve karaciğerde kistlerinir toxoplazmalar.

http://yanduvar.blogspot.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hocam yazık etmeyin hayvanada kendinizede doğum olana kadar iyi hoş güzel seversiniz ama doğumdan sonra yengemiz çocuğa zor yeterken kedi başlı başına bir eziyet olacak size hem sağlık açısındanda bebeği olumsuz etkiler. Şimdiden allah analı babalı büyütsün vatana millete hayırlı bir evlat olur inşallah =)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

edit.

Eh diyeyim şimdilik.
    Hala güven sorunumuz var ve bu yüzdende kendini sevdirmiyor ve yine bu yüzdende hep tedirgin olarak uyuyor.
    Psikoloji çok bozulmuş ve ilk eğitimlerinde çork korktulumuş,korkudan yatağa ki bırak yatağı koltuğa bile çıkmıyor-patisini bile basmıyor.
    Düzeltmeye çalışıyorum ama  ağaç yaş iken eğilir misali,şimdi o yaşadıklarını ve aklında kalan korkularını silip atmak ve yeni baştan bir hayata alıştırmak inanki çok zor  :(

Çok enteresan :D güven sorunu olmaması lazım deli oyun oynardık onunla. kötü bir ortamda da yetişmedi, tamam rockcı ortamında yetişti ama dayak yemedi :) korkutulmadı, kardeşinden ayırdık belki ona bozulmuştur, üç dört gün miyavlamıştı, başka bir derdi olmaması lazım. kısırlaştırdınız mı?

Toplam Hit: 2904 Toplam Mesaj: 33