folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Varbende.Com - Ücretsiz Kaliteli İlan Portalı (İos Ve Windows Phone Mobil Uygulamalarıyla)

Varbende.Com - Ücretsiz Kaliteli İlan Portalı (İos Ve Windows Phone Mobil Uygulamalarıyla)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

2 yıllık uykusuz gecelerimin sonrasında projemin ilk fazı sonunda bitti :)
    [ yazılım, sistem vb.. gibi tüm teknik konular bana, tasarımlar eşime, diğer herşey bir arkadaşıma ait. (kategori planlaması, sosyal medya, koşturmaca vb.. gibi yazılımcının yapamayacağı herşey) ]

Web Adresi: https://www.varbende.com

Mobil Web Adresi: https://m.varbende.com (İlk fırsatta girişe farklı bir dizayn ekleyeceğim)

iPhone ve iPad'ler için iOS Uygulaması: https://itunes.apple.com/us/app/varbende/id1187722585

Windows Phone Telefonlar için Uygulama: https://www.microsoft.com/tr-tr/store/p/varbende/9nblggh4vvkt

Android: SEO konusunu hallettikten sonra kodlamaya başlayacağım. Tahminimce önümüzde ki 6 ay içerisinde markette yerini alır.

Projeyi Çalıştıran Sunucunun Donanımları (Paylaşımsız):
    - 32 çekirdekli 3.seri Dual Xeon İşlemci
    - 500mbit - 1gbit arası Download - Upload İnternet
    - 2000/1000 okuma/yazma hızlarına sahip SSD disk

- 32gb RAM

Hedef Nedir?

- 2 kelime ile özetlemek gerekirse "Tekeli Bitirmek". ( İlan eklemekten ücret almak nedir arkadaş? Resmen zorbalık bu! )

Plan Nedir? Nasıl Para Kazanmayı Düşünüyorsunuz?

- Öncelikle para aşığı değiliz. İlk amacımız sabahları kendimiz için kalkmak ve şuan ki standartlarımızı bozmayacak düzeyde kazanç bırakacak kaliteli bir sistem kurmak.
    - "Her arz kendi talebini yaratır." felsefesiyle hareket ediyoruz. İlan çok olursa, ön plana çıkarma ihtiyacıda bu yüzdeyle çoğalacaktır. (Dünya'da örnekleri var.)
    - Güvenli Alışveriş için modül yazacağım. (Emin olun en düşük komisyon yine varbende.com'da olacaktır)

Sizi Diğerlerinden Ayıran Avantajlarınız Neler?

- Hiçbir rakibimizde olmayan "Yeni İlanda Bilgilendir" gibi bir özelliğimiz var. Kaydettiğiniz arama filtrelerine yeni ilan geldiğinde otomatik bilgilendirme alıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse "Eskişehir Kırmızıtoprak Mahallesinde 3+1, 125m2 üzeri, max 5 yıllık ve 200-250bin tl arası Satılık Daire" arıyorsunuz. Bunun için her gün siteye girip yeni ilan var mı diye bakmanıza gerek yok. O kategoriye yeni ilan geldiği anda size mail + mobil uygulamalarınıza bildirim(push notification) atıyoruz.
    - Yayınlanan ilanlar, her şehir için açtığımız VARbende - Facebook sayfalarına otomatik post atılıyor. Bu sayede ilan sahibi sattığı ürünü daha fazla kişiye ulaştırırken, o şehirde yaşayan kişide facebook üzerinde ilanlardan haberdar olabiliyor. (Ayrıntılı Bilgi: https://www.varbende.com/facebook-sehir-ilanlari)
    - Kategorilerin büyük çoğunluğu için ilan başlıkları otomatik oluşuyor. Kalite standarttadır dedik ve "gel vatandaş gel", "bu fırsat kaçmaz", "bakmadan geçme", "ilk gelen alır" gibi başlıkları mümkün olduğunca azaltmaya çalıştık.
    - İstediğiniz kategoriye gitmek için önce Vitrin İlanlarını gezmenize gerek yok. Kurduğumuz basit filtreleme sistemi ile tek ekrandan sonuca ulaşabilirsiniz.
    - Mobil, Web Mobil, iOS ve Windows Uygulamalarında tek ekrandan basit bir şekilde ilan oluşturabiliyorsunuz.
    - Açtığınız ilanı takip edenleri görebiliyor ve onlarla iletişime geçebiliyorsunuz.

Projenin duyulmasını nasıl sağlıyorsunuz? Sizde ürünümüzü satabilir miyiz?

Proje açılalı 1 ay oldu. Siteye konulan ikinci el otomobil ve satılık ev ilanlarının %15'i satıldı diyebilirim. (Yayından kaldırılan ilanları baz alıyoruz.)
    Peki nasıl? Her ay reklamlar için harcamayı hedeflediğimiz belli bir bütçemiz var. Siteye eklenen ilanların bir bölümünü Facebook'da Sponsor Reklam olarak veriyoruz. Ve hedef kitlesine o ürünün odağı ve hedeflenen şehri girerek binlerce kişiye ulaştırıyoruz.
    Örnek 1- Konya'dan Alfa Romeo 147 satıyorsunuz. Bunun için Facebook'a sadece Konya'dan bağlanan ve Alfa Romeo 147 beğenileri olan ve Satılık Araba İlanları gruplarına üye olan hedef kitlesinde ki insanları belirtiyoruz.
    Örnek 2- Eskişehir'de Üniversiteye yakın Apart Daire satıyorsunuz. Hedef kitlesine Eskişehir, Yatırımcı, Satılık Emlak gibi hedef kitlede ki insanları belirtiyoruz.
    --- Yayınladığımız reklamlar bu profilde ki kişilerin ana sayfasında Sponsor Reklam olarak çıkıyor. Bu sayede siz ürünlerinizi satıp bize referans oluyorsunuz. Biz de duyuluyoruz. Böyle böyle büyüyoruz.

Bir İlan Ver, Bir İlan Bak, Birlikte Büyüyelim!
    VARbende.com!

attackatak tarafından 06/Oca/17 13:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

burayıda alayım :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

ASO

kvasir tarafından 06/Oca/17 14:45 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Hocam aklımdakini yapmışsın. Benzer bir projeyi de ben hazırlıyorum. Hadi hayırlısı bakalım. :) Hayırlı işler olsun

Hayırlısı...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Hocam uygulamayı detaylı incelemedim ancak bizden bu tarz projelerin çıkması güzel :) Elinize sağlık umarım başarılı olursunuz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Hocam çok beğendim, Allah yolunu açık etsin. Ben TBT'den az yardım görmedim kendi projeme, şimdide bi kardeşimiz böyle birşey yapıyor madem ; gönder abi html bir mail reklam şablonunu 7 K aktif kullanıcıma hemen reklamını yapayım ücretsiz :) 

Bol şanslar.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

güzel bir başlangıç olmuş ayrıca eskişehirdeymişsin iletişime bakınca gördüm mutlu oldum bi ara kahve içelim :) 

SEO bazlı değerlendirme yapmadım çok yoğunum bu nedenle zamanım yok hatta buradan bi kaç arkadaşa da söz vermiştim ve bakamdım bi ara bakarız SEO için diyelim ki yeni bi site daha hem oturmuş olur. 

SEO Editi: Bi kahveye analizini yaparım :D ahah şaka tabi 

Görsel açıdan gözüme çarpanlar 

Kayıt ol butonu double taskbar kullanınca kayboluyor ona bi el atarsan iyi olur =)

İlan altkategorileri için en azından dive cerceve ve bg ver ki diğer alanlardan ayrılsın hatta sol tarafa 468X60 reklam bannerı koy en azından çok boş kalmamış olur. 

İlanların görsel yok görsellerini yeniden düzenle ölüyor en azından hazırlanıyor veya logolu falan birşey yapabilirsin.

Site arkplanı wide kullandığın için boğdu beni direk boxed hale getirip beyaz ve gri kullanabilirsin. 

Bunun dışında ilk gözüme çarpanlar bunlar eline sağlık.

sRcN tarafından 06/Oca/17 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Öneriler:

- Haritadan şehire tıklayınca > ilçeler > ilçeye tıklayınca mahallelerin ilanlarını gösterebilirsin, daha kullanışlı olur.(Tüm seçimler haritadan.)

- İlan vermek için kullanılan captcha kalksın

- SMS onaylandıktan sonra anasayfaya yönlendirdi, halbuki ilan ver e tıklamıştım. 

- İlan ver sayfasında Şehir: Türkiye  diye seçili geldi. Türkiyeyi tekrar seçince şehirler gelir diye bekledim aşağıdan şehir seçmek gerekiyormuş. Daha kullanışlı yapılabilir burası.

- İlanlarım sayfasında eklediğim ilanı silmek, düzenlemek için kısayol yok. İlanı görüntülemem gerekiyor. 

- İlan sahibine mesaj gönderirken konu başlığını ilan başlığından otomatik alsın.

- İlan araması yaparken örneğin hyundai ve opel listelensin istiyorum. Birtane seçilebiliyor(Tüm kısıtlar için geçerli.)

Problem:

- Kayıt oldum, ilan ver e tıkladım. İnsan olduğumu onayladım. İlan verme sayfası açılmıyor. Aşağıdaki linkte hiçbir uyarı vermeden kalıyor.(https://www.varbende.com/ilanlarim?aktivasyon=1&aktivasyon=1&aktivasyon=1 )

- SMS geldi onayladım. İlan vermek için captcha da seçiyorum , onaylıyorum. İlan verme sayfası açılmıyor

- İlan ver de Türkiye seçip ist yazdım Afyonkarahisar çıktı( İ,ı ile başlayan şehirleri listelemiyor.). İlçe kısmında arama yaparken türkçe karakterli ilçeler listelenmiyor.

- Onaylanmayan ilanlarımı silemiyorum.

- Kaydedilmiş filtre bulunamamıştır diyip. Otomatik kapatıyor, madem otomatik kapatacak neden X var yukarıda. X ile kapatınca tekrar açılıp kendi kapatıyor

Android uygulamanı bekliyorum hocam

DE5TROY3R tarafından 06/Oca/17 14:43 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı

Öneriler:

Haritadan şehire tıklayınca > ilçeler > ilçeye tıklayınca mahallelerin ilanlarını gösterebilirsin, daha kullanışlı olur.(Tüm seçimler haritadan.)

Edit:

edit: orayı dün gece uykusuzken değiştirmiştim hocam. iyi oldu söylediğin. düzelttim şimdi. teşekkür ederim :)

attackatak tarafından 06/Oca/17 14:13 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

güzel bir başlangıç olmuş ayrıca eskişehirdeymişsin iletişime bakınca gördüm mutlu oldum bi ara kahve içelim :) 

SEO bazlı değerlendirme yapmadım çok yoğunum bu nedenle zamanım yok hatta buradan bi kaç arkadaşa da söz vermiştim ve bakamdım bi ara bakarız SEO için diyelim ki yeni bi site daha hem oturmuş olur. 

SEO Editi: Bi kahveye analizini yaparım :D ahah şaka tabi 

Görsel açıdan gözüme çarpanlar 

Kayıt ol butonu double taskbar kullanınca kayboluyor ona bi el atarsan iyi olur =)

İlan altkategorileri için en azından dive cerceve ve bg ver ki diğer alanlardan ayrılsın hatta sol tarafa 468X60 reklam bannerı koy en azından çok boş kalmamış olur. 

İlanların görsel yok görsellerini yeniden düzenle ölüyor en azından hazırlanıyor veya logolu falan birşey yapabilirsin.

Site arkplanı wide kullandığın için boğdu beni direk boxed hale getirip beyaz ve gri kullanabilirsin. 

Bunun dışında ilk gözüme çarpanlar bunlar eline sağlık.

eywallah hocam :) içelim tabi. yalnız ben yurtdışında yaşıyorum. mart ayında 15 günlüğüne izine gelicem inşallah. o vakitler uygun olursan görüşürüz. teşekkürler öneriler için.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

eywallah hocam :) içelim tabi. yalnız ben yurtdışında yaşıyorum. mart ayında 15 günlüğüne izine gelicem inşallah. o vakitler uygun olursan görüşürüz. teşekkürler öneriler için.

eyvallah hocam haber etmen yeter =) bu arada renk kartelası ile ilgili seçimi neye göre yaptığını çok merak ettim açıkcası ? Örnek aldığın bir site, katalog, broşür, yada color linki var mı? Çok eğreti duruyor :/

Wordpress - SEO & Digital Marketing