Vatan Bilgisayarın Terbiyesizliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

hocam makinanın hiç içini açmadığın bellidir zaten bu durumda nasıl yakacaksın ki anakartı fantazi kurmadıkça (usb den güç vermek powera pil sokmak gibi şeyler yapmadıkça)

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

anakartın üstündeki soketler yandığı için garanti kapsamına girmiyosa, geri al anakartı yak ver hoca..

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Laptopumu alalı yaklaşık 4 ay oldu.Aniden nolduysa bilgisayar adaptör ile sarj almamaya başladı.Batarya ile normal çalıştırıyorum normal çalışıyor.

Şehrimizde vatan bilgisayar olmadığından Bursa Vatan Bilgisayar'a verdim.Bilgisayarı verirken ordaki müşteri hizmetleri elemanıyla power girişine baktık ve zorlama veya kırık-çatlama olmadığını söyledi.1 Hafta sonra gelen telefonda bilgisayardaki Anakart üzerindeki power soketi yanmış.Power girişine ve power girişi-anakart arasındaki veri yolları kablolarını değiştirmişler.Bu sefer stabil çalışmamış.Buna karşılık yeni anakart takmışlar ve yeni anakart parası istiyorlar benden ücret olarak "424 TL" gibi abartı bi rakam söylüyorlar.

2.Telefon edişimde Müşteri hizmetlerinden Zorlama olduğunu söylediler ve zorlama olduğu için garantiye girmediklerini söylediler.Bilgisayarı verirken zorlama yok diye söyledi ordaki duran bayan.Şimdide bana dedikleri şey zorlama var garantiye girmiyor.

Şimdi Soruyorum?

Hiçbir zorlama ve kırık-çatlak olmadığı halde nasıl oluyorda anakart üstündeki soketler yanıyor.Sonuçta içini açıpta ben yakmadım ki laptopun arka kapağı bile açılmadı.

Gereğini arz ederim.

Eğer durumumun giderilmemesi halinde Tüketici Hakem Heyetine başvurulacaktır.

durum aynen bu hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

şimdi hocalar yanmış anakart koşulsuz şartsız garantiye girer mi ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

nası yandıgını bilmen lazım.simdi yanma durumu elektirik dalgalanması mı ne oldugunu bilmiyorsun.zorlama diyorlar ama nası bir zorlama elektirik zorlaması mı? orasına takıldım..

yani benim bildiğim zorlama voltaj yüksek gelir yakar.fakat snn pcde batarya takılıysa yüksek voltajda laptop elektirik akısını kesip bataryaya gecebilir.yada bataryayı yakar.kimisindede anakartıda yakabilir..voltaj yükselmesinde sanırım bişi yapmıolar hocam.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vatanla alakali degil vatanda servisine yyolluyor ekran kirilmasi tamamen kullanici hatasidir nereye sikayet edersen et carpmissindir sonradan yayilmistir 

360 cok gibi geldi ama bana msi servisi 15" led hd ekrani 180 e degistirmis

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

aklında bulunsun bir daha böyle fakir firmalardan elektronik alışverişi yapmazsın ota boka kullanıcı hatası diyen güya misyon ve vizyonlarına müşterileri lehinde laflar yazmışlar...

kipadan fln bile satın almış olsan, bozuk mu tmm getir kardeşim yenisini al *iktir git uğraştırma bizi derlerdi...

firma elektronikçi olunca tozuna kadar incelerler tabii...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

hacı bu onların ibneliği şikayet et direk

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scheitann
    scheitann's avatar
    Erkek

aldigin notebook markasinin uluslararasi sitesine mail at.

ingilizce bir guzel dose,

cc ye turkiye distrubutorunu , vatan bilgisayari , sikayetvar.com u, bir kac gazeteyi koy.

verip verebildigin kadar veristir ondan sonra da otur seyret.

ALLAH RIZASI ICIN BU PROFILI SILIN
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

kardes ana kart degismez power girisinin oldugu kartdegisir bunlarin hepsi kasanin icinde modul moduldur veri yollarini degistirmislermis pcb mi basmislar yeni?

adamlar seni kandiriyor pcde ufak bi problem var ve yaptilar ama para koparmaya calisiolar ayrica ufak bi diod degismistir eger soketin oralarda bi problem varsa

ANAKART GARANTI KAPSAMI ICERISINDEDIR DIREK SAMSUNG ILE HALLETTIR SAMSUNG MALININ ARKASINDA BI FIRMADIR.

ayrica sen ana karta mudahale edemezsin buyuzden bastir iyice baktin cozume gitmiolar deki kardesim pcdeki problemle ilgili tutanagi hazirlayin pcmle beraber geri gonderin ben bu isi basin ve mahkeme kanali ile halledecegim de kapat telefonu.

delimiyim ben?
Toplam Hit: 3609 Toplam Mesaj: 38