VB Trainer Ufak Bir Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

söleki amac sayilari editlemek deil oyunda takas islemi engelli ben bunu cheat engine ile acabiliorm.

peki ne ise yarior ? 

normalde parayi editlerken parayi kullanamiyorsun ama takasi actigin zaman istedigin kadar para yapabiliorsn oyunda surekli esyalari katlaya biliyorsun 

2,4,8,16,32,64,128,256,512,.....

gbi

13ECD0 adresi  "ij6¸½$½$½#£$£>$#{[]" gibiyken bunu "takas" gibi deistirmek istiorm örn..

anlasılmır ztn genede ekliim bu bir online oyun..

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Ilk olarak "ij6¸½$½$½#£$£>$#{[]" yada her neyse bu ascii karakterlerinin hex karsiliklarini al.

http://services.tahribat.com/hexstring.aspx bunu kullanabilirsin.

Daha sonra long deger olarak aldigin karsiliklari yazdir ve basina &H ekle.

WriteProcessMemory ProcessHandle, Offset, &H708090, 4, 0& 

gibi..Sayiyi salladim..

The king is bleeding.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

ben acemiyim :D anlamadm wala

söleki

normalde "ij6¸½$½$½#£$£>$#{[]"olan kodu takas ile deistirmek istiorm

takas hex kodunu aldm "trade" olarak "74 72 61 64 65" bu sonucu werdi bana

WriteProcessMemory ProcessHandle, Offset, &HE3C2D9, 

kodu bu sekilde yerlestirdim fakat  "74 72 61 64 65" bunu tam olarak nereye yerlestircem ? :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek
    a,b,c,$,{,#,... bunlar ascii karakterlerdir ve sayisal bir karsiliklari vardir.Verdigim linke gir.1 kutudan Stringi , 2. kutudan hexi seç.Ordaki alana sozcugu yaz mesela takas.hex karsiliklari cikacaktir.Ornegin 10 20 30 40 50 . bunu &H1020304050 olarak yazacaksin.normal sayi yaziormus gibi.

The king is bleeding.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klinsmann
    klinsmann's avatar
    Erkek

arkadaşlar aranızda dma hacklemeyi bilen var mı. daha önceden statik memory satırları için trainer'lar yaptım ama bilirsiniz bu işin babası dma hacklemektir. hele hele onun üstünde bazı sorunlar daha var ama önce bir dma hacklesem çok iyi olacak.

mesela art money yada tsearch ile satırı bulduk değiştirdik felan ama dma olduğu için değişiyor. bunun için code cave tool felan var kod enjekte ediyorlar. nasıl yaparız biliyormusunuz. bunca yıldır hile yaparım bir dma hackleyemedim. bi öğreten olursa zaten bol bol trainer yazacam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    klinsmann bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşlar aranızda dma hacklemeyi bilen var mı. daha önceden statik memory satırları için trainer'lar yaptım ama bilirsiniz bu işin babası dma hacklemektir. hele hele onun üstünde bazı sorunlar daha var ama önce bir dma hacklesem çok iyi olacak.

mesela art money yada tsearch ile satırı bulduk değiştirdik felan ama dma olduğu için değişiyor. bunun için code cave tool felan var kod enjekte ediyorlar. nasıl yaparız biliyormusunuz. bunca yıldır hile yaparım bir dma hackleyemedim. bi öğreten olursa zaten bol bol trainer yazacam. 

Arkadaşım bu tip bir dökümanı türk sitelerinde bulman zor. Bu şey bazı nfs oyunları için vs geçerli. Çok yabancı trainer var bu tür oyunlarla ilgili. Demekki kaynakları var adamların. Bakmak lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

klinsmann bunu yazdı:

İlerleyen zamanlarda bununla ilgili bir döküman daha yazmayi planliyorum.Bizden ayrilmayin =)

The king is bleeding.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klinsmann
    klinsmann's avatar
    Erkek

ben genelde gamehacking sitesine bakıyorum. shaek adel gibi adamların yada sheep'in dökümanları var, hem ingilizce de biliyoruz ama yeterli değil. sonuçta adamlar programlama bilip yapıyor bu işleri. ben mem search ile arayıp tmk gibi hazır program yapma programlarıyla trainer'i hazırlıyorum. günümüz oyunlarında bazılarındaa her ne kadar koruma olsa da en azından bir sürü korumasız oyun var. en azından dma kırabilsem yani injection yapabilsem her halde bu iş biter. yıllardır mem search ile yarım iş yapmaktan sıkıldım da o yüzden bir yardım bekliyorum. ces olsun fleet olsun pizza olsun çok sağlam gruplar var ama onların trainerlerini kullanmaktan sıkıldım. aradığım her oyuna trainer bulamıyorum. HAtta cheathappens.com adlı şerefsizler artık para ile trainer yapıp diğerlerini de bozuyor. bu aralar incredible hulk oynadım trainer yok sadece cheathappens.com var. yada ne biliyim seven kingdoms 3 felan. birşeyler yapma vakti geldi benim için.

"gVeR" daha önce dma hackledin mi? yada en azından hang trainer'lar yazdın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

sanirim benmde en buyuk sorunum dma :D

tsearch ile buluorm :D cheatmoney yada mhs ile buluorm

ayarlariorm :D

bolumu gecince

yada oyundan cikinca deisior :D

ayar oldm :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

klinsmann bunu yazdı:

ben genelde gamehacking sitesine bakıyorum. shaek adel gibi adamların yada sheep'in dökümanları var, hem ingilizce de biliyoruz ama yeterli değil. sonuçta adamlar programlama bilip yapıyor bu işleri. ben mem search ile arayıp tmk gibi hazır program yapma programlarıyla trainer'i hazırlıyorum. günümüz oyunlarında bazılarındaa her ne kadar koruma olsa da en azından bir sürü korumasız oyun var. en azından dma kırabilsem yani injection yapabilsem her halde bu iş biter. yıllardır mem search ile yarım iş yapmaktan sıkıldım da o yüzden bir yardım bekliyorum. ces olsun fleet olsun pizza olsun çok sağlam gruplar var ama onların trainerlerini kullanmaktan sıkıldım. aradığım her oyuna trainer bulamıyorum. HAtta cheathappens.com adlı şerefsizler artık para ile trainer yapıp diğerlerini de bozuyor. bu aralar incredible hulk oynadım trainer yok sadece cheathappens.com var. yada ne biliyim seven kingdoms 3 felan. birşeyler yapma vakti geldi benim için.

"gVeR" daha önce dma hackledin mi? yada en azından hang trainer'lar yazdın

nfs pro street , command conquer 3 , red alert 2 - yuri v.s

The king is bleeding.
Toplam Hit: 5364 Toplam Mesaj: 23