Vds Server Dan Data Taşıma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar, zurnanın zırt dediği yere geldim. Normalde işi başkasına delege ederdim ancak veriler benim için çok önemli ve sunucumdan kimsenin haberdar olmasını istemiyorum. Çok sayıda db ve çok sayıda domaine bağlı kullanılan mail adresi mevcut. 20 tane site 6000 tane mail adresi var diyelim. neyse tüm db lerin ve maillerin taşınması için nasıl bir yol izlemeliyim. sunucum 2008 standart server, veritabanı programım sql express, mail programım mail enable. nasıl bir yol izlemeliyim, yedekleme yazılımları vs vs neyi nasıl alırım yardımlarınızı bekliyorum. konuyu genişletecem.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

burayı alayım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

sql serverda sorun olmazda mail olayını hiç bilmiyorum.

yanlız sql serverda her çeşit yedek al, bak dosyası, script dosyası ve en son atact yaparak mdf dosyalarını vs. ne varsa al.

NuLL29 tarafından 20/Kas/13 15:22 tarihinde düzenlenmiştir

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

imajını al vds nin

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

imajını al vds nin

hacı öyle bir şansım yok onun bunun çocuğu her türlü backup yazılımını tanıyor yüklettirmiyor. mail enable için aktarım olayını kara kara düşünüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

keske linux sunucu kullansaydin hocam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Sql dedikleri gibi kolay management studio ile backup alsan yeterli. 

Mail sistemini nasıl kurdun onunda bir databasei var mı? Mutlaka belli başlı data ve ayarlarını tuttugu bir yer vardir.onlari soft olarak taşısan çalışabilir

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Sql dedikleri gibi kolay management studio ile backup alsan yeterli. 

Mail sistemini nasıl kurdun onunda bir databasei var mı? Mutlaka belli başlı data ve ayarlarını tuttugu bir yer vardir.onlari soft olarak taşısan çalışabilir

sql express r2 kurduğumu hatırlıyorum, onun yedeğinde sorun yaşamam sorun yaşayacağım yer mailler.

mail enable kurduğumu hatırlıyorum lisansı da yoktu standart sürümdü, ve horde kurmuştum.

plesk güncellene güncellene 11 sürümüne ulaşmış, mesele şu:

plesk altından oluşturulmuş domainler var bunlara bağlı olarak plesk üzerinden oluşturulmuş hostingler var ve bu domainlere bağlı mailler var. ve tümünün yapıyı bozmadan taşınması gerekiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Plesk kurduysan kolay. Pleskin komple yedegini al öbür tarafa at

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

backup server yokmu yada backup olmadan o kadar veri nasıl duruyor? Hangi akla hizmet madem bu kadar değerli.

Plesk içinde temp klasörüne bir bakarmısın? Bazen otomatik yedekleme yapar komple mail domain.

Hiç olmadı arkadaşın dediği gibi komple pleski kopyala.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

backup server yokmu yada backup olmadan o kadar veri nasıl duruyor? Hangi akla hizmet madem bu kadar değerli.

Plesk içinde temp klasörüne bir bakarmısın? Bazen otomatik yedekleme yapar komple mail domain.

Hiç olmadı arkadaşın dediği gibi komple pleski kopyala.

aslında bu iş tam olarak şöyle oldu; sunucuyu gizli saklı işlerim için kullanıyordum benim şahsıma özel dropbox'um gdrive'ım yandex diskim gibiydi. sonra dur ulan buna yazdığım şu programı attırayım da isteğim her yerden çalışayım dedim, uzaktan bağlanıp çalışıyordum sonra client tarafını da yazınca sıçtığımın sunucusuyla aramızda romantik bağlar oluştu. neyse ulan dedim ben belge video gösterimlerimi buraya kuracağım siteden yaparım ve plesk kurdum. sonra mail hizmeti için mail enable kurdum, sitelerden birinin kullanıcı sayısı coşunca mail enable saçmalamaya başladı ve horde kurdum. böyle dallandı budaklandı fakat şimdi bu yaklaşık 4tb lik datayı yurt dışında tutmak beni korkutuyor. iş yerime 100mbit metro çektiriyorum ve server için de ödeme vakti yaklaşıyor. pleski komple kopyaladığımda tüm domainleri ve hosting alanındaki tüm datayı, aynı zamanda mailleri kopyalamış olacak mıyım?

Toplam Hit: 1510 Toplam Mesaj: 16