Ve Nokia Sahnelere Geri Döner...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Austen bunu yazdı

Lumia serisini beğenen bir tek ben varım sanırım. Giriş seviyesi 520'yi 1 seneden fazla kullandım. Telefon ne takılırdı ne yavaşlardı. Gayet seri bir telefondu. Daha iyi özelliklere sahip, aynı fiyat aralığındaki bir Android telefonla kıyasladığımızda menü geçişleri vs. çok daha seriydi. Dokunmatiği vs. gayet güzeldi. Problem yaşamadım. Tabi fiyat olarak baktığında o fiyata daha iyi telefonlar var. Ama bence fiyatının karşılığını veren bir telefondu.

aynı fikirdeyim hocam aynı fiyatlardaki android telefonlarla hızı kıyaslanamaz bile, bu gün 520 450 lira falan, 450 liraya aldığın android telefon daha uygulama kurmadan menü geçişlerinde bile zorlayacaktır

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Nokia satilmadi mi isim filan degisecekti, bu ne alaka?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Nokia satildiydi Lumia olduydu adi,  hatta microsoft aldiydi. Hangisi troll bunun? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Lumia serisini beğenen bir tek ben varım sanırım. Giriş seviyesi 520'yi 1 seneden fazla kullandım. Telefon ne takılırdı ne yavaşlardı. Gayet seri bir telefondu. Daha iyi özelliklere sahip, aynı fiyat aralığındaki bir Android telefonla kıyasladığımızda menü geçişleri vs. çok daha seriydi. Dokunmatiği vs. gayet güzeldi. Problem yaşamadım. Tabi fiyat olarak baktığında o fiyata daha iyi telefonlar var. Ama bence fiyatının karşılığını veren bir telefondu.

Hocam bence Lumia'nın işletim sisteminin dosyalama sistemi sorunlu. Müzik atıyorsunuz, otomatik olarak müzik klasörüne gidiyor. Resim atıyorsunuz resimlere, video atıyorsunuz videolara gidiyor. Klasör şeklinde istediğiniz ayarlamaları yapamıyorsunuz.

Kursun birinde arkadaşa ses kaydı atmak istemiştim. Bende Note 2 onda Lumia'nın bir modeli vardı. Bluetooth üzerinden gönderdiğimizde benim telefonumda "dosya gönderildi" diyordu, o telefonda da "alındı" yazısı olmasına rağmen telefonda bulamıyorduk ses kaydı nerede diye. 4-5 defa denedik, telefonun bakmadığımız yeri kalmadı ama yok yok yok.

Zaten Lumia'yı ilk telefon satıcıların birinde denemiştim. Klasörleme sisteminin olmadığını görünce devamını kurcalamadım. Sözüm ona Windows'u cep telefonunda kullanabilecek kadar küçülteceklerdi. Ama Windows'un en büyük özelliği olan klasörleme özelliğini kullanıcı kullanımına sunmamışlar. Kısacası benim için pek kullanışlı değil :P

Dosyalar + Klasörler, Başka bir arzunuz ?  :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı

Hocam bu şekilde vardı ama anlatmak istediğim şey o değil. Attığınız dosyalar türüne göre otomatik olarak gidiyor ve yeri değiştirilemiyor, en azından öyle bir şey gelmişti başımıza. Gerçi biz gönderilen dosyayı telefon tarafından alınmasına rağmen bulamamıştık.

Kısaca Android işletim sistemindeki kapsam ve serbestlik yoktu yani, onu demek istemiştim.

RaNGeR tarafından 05/Eyl/15 14:18 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

dosya yöneticisi Windows phone 8.1 de yer alıyor fakat kapsamlı bir dosya yöneticisi hatta Windows 10 pc dekinin birebir aynısı Windows 10 mobile a koymuşlar. teknik onizleme yüklü telefonumda ve baya iyi memnunum.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

Hocam bu şekilde vardı ama anlatmak istediğim şey o değil. Attığınız dosyalar türüne göre otomatik olarak gidiyor ve yeri değiştirilemiyor, en azından öyle bir şey gelmişti başımıza. Gerçi biz gönderilen dosyayı telefon tarafından alınmasına rağmen bulamamıştık.

Kısaca Android işletim sistemindeki kapsam ve serbestlik yoktu yani, onu demek istemiştim.

Evet o konuda haklısın ancakseninde bildiğin gibi windows kapalı bir sistem android gibi açık değil.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows Phone'a geçmek Nokia'nın isteğiyle olmadı onların kafasında Symbian ile devam etmek vardı fakat baktılar devir akıllı telefon devri Meego işletim sistemini çıkardılar. Nokia N9 ilk ve tek Meego işletim sistemli telefondur. 1 GB ram ile şahaneler işler yapmaktaydı :

https://www.youtube.com/watch?v=mLle9P9z22E

Fakat Microsoft köstebeği Stephen Elop sağolsun Meego ekibi işten çıkartıldı ve Nokia N9 piç gibi ortada bırakılan bir model oldu. Sonrasında malumunuz...

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Windows Phone'a geçmek Nokia'nın isteğiyle olmadı onların kafasında Symbian ile devam etmek vardı fakat baktılar devir akıllı telefon devri Meego işletim sistemini çıkardılar. Nokia N9 ilk ve tek Meego işletim sistemli telefondur. 1 GB ram ile şahaneler işler yapmaktaydı :

https://www.youtube.com/watch?v=mLle9P9z22E

Fakat Microsoft köstebeği Stephen Elop sağolsun Meego ekibi işten çıkartıldı ve Nokia N9 piç gibi ortada bırakılan bir model oldu. Sonrasında malumunuz...

Stephan Elop o projenin azına sıçtı ve firmanın akıllı telefon bölümünü microsoft'a sattı.

Gerçi şimdi daha iyi oldu. Eskiden arkasında sadece nokia vardı, şimdi linux foundation, samsung, intel gibi bir çok dev projenin arkasında tizen adı altında ilerletiyorlar. Ancak çok yavaş ilerlediğini söyleyebilirim (akıllı telefon anlamında)

Yoksa şu an aktif olarak samsung akıllı TV lerinde bu işletim sistemi kullanılıyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

android alternatifi 

ios a yakın light ve minimal bir OS kullanmazlarsa yine bir halt yapamazlar.

Toplam Hit: 4802 Toplam Mesaj: 38
nokia connecting people savulun 3310un torunları geliyor