folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Vestel Tüketicinin Gücünü Gördü

Vestel Tüketicinin Gücünü Gördü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Vestelin ne telefonu ne beyaz eşyası beş para etmez. Yani tam türk işi...

Telefon ve pcleri için birşey söyleyemem ama beyaz eşyasını kullanıyorum a dan z ye hepsini vestel aldım yeni evlenirken. Ne ilk kurulumda ne sevis hizmetinde ne nakliyesinde nede kullanım aşamasında sııkntı yaşadım. Hatta kurutuculu çamaşır makinası beş para etmez dediler. 1 senedir haftada 3 kez çalıştırıyoruz tık demedi evde çamaşır askısı yok. Faturdan cebiniz yanar dediler aylık gelen fatura 60-70 tl arası.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

Samsung'un doğalgazdan elektrik üretme projesi gibi pek çok elektrik üretim projesi pahalı olduğundan kullanılmıyor. Bunun benzeri bir çok enerji firması şu anda kapatılmış durumda...

Casper'ın ürünleri Türk malı değil fasondur. (çinde üretim yapan bir fransız firması wiko'ya yaptırılmaktadır.)

Devlet, yabancı ürün satışlarından tahsil edilen vergi gelirleri ile vestel'e teşvik desteği vermesi gerekir. Bunu Turquality veya benzer yöntemler ile yapabilir.

Vestel'in x ürünü başarısız ve dez avantajlı olabilir ama gelecek yıllarda dışardan hazır tüketen ülke yerine üreten ve rekabet eden bir ülke olmasını istiyorsak bu tür yatırımlara savaş açmak yanlıştır.

Geçen haftalarda avrupa ve amerikada gösterimi yapılan discovery tv belgeselini bulan arkdaş buraya ekleyebilir mi?

http://www.teknokulis.com/haberler/guncel/2016/02/23/vestelin-fabrikasi-discovery-channelda

sanacasta tarafından 06/Mar/16 19:19 tarihinde düzenlenmiştir

https://twitter.com/ElliotticianRB
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İşte klasik Türk mantığı. Yabancıya vergiyi arttırıp niye acısı tüketiciden çıkıyor ? Direk Yerli üreticinin vergisini düşürsün ?

Bu arada hala ilk cümlemi sürdürüyorum. 35 yıldır bir teknoloji şirketi neden gelişemez ? Hala Samsung'tan aldığı ekranları montajlayıp durur ? Çok değil 10 yıl önce kimse Samsung ne bilmezdi. Bak şimdi adamlara 10 yılda nerelere geldi ?

mkyb tarafından 06/Mar/16 19:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Amk telefon yapıyoruz diye devletten milyonlarca lira destek aliyorlar. Sadece bu destekleri alabilmek için kurulmuş birimleri var. Bugün telefon yapmak pc toplamak kadar kolay. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @sanacasta , hocam nerelerdesin?. Şu $ € ne olur konusuna bir iki grafik eklesende az buçuk önümüzdeki hafta neler olacak öğrenelim. ^_^//

vestel konusunda bence haksızsın. gayet açık sorular var.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En basitinden verdiğiniz faturalardaki vergilere bi bakın. Bu ülkede en az maaşının 30% u devlete vergi olarak gidiyor.

Bi bakıyorum elektrik faturasına, normalde 20 lira gelmiş ama bilmem ne vergileriyle olmuş 50 lira.

Gidiyorum turkcell den simkart alıyorum, 39 lira faturam var, bi bakıyorum ay sonunda 44 lira geliyor, neden çünkü devlet ilk 12 ay 5 lira vergi alıyormuş.

Biz parayı devlete devlette o başındaki oçlere veriyor.

Sıçtığım boktan bile vergi keser bu devlet, siktir edin telefonu falan. Farkında olmadan donumuza kadar soyuyor bunlar bizi.

Herşey otomatik ödeme talimatında, kimse oturup açıp bakmıyor bile parası nereye gidiyor diye.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    SamSara bunu yazdı
    @sanacasta , hocam nerelerdesin?. Şu $ € ne olur konusuna bir iki grafik eklesende az buçuk önümüzdeki hafta neler olacak öğrenelim. ^_^//

vestel konusunda bence haksızsın. gayet açık sorular var.

dolar için bir süre olumsuzluk devam edecek kanaatindeyim. 2,69-2,7 civarı alım seviyesi için uygun görünüyor ama birkaç hafta içinde yeniden değerlendirmek gerekir.

http://i.hizliresim.com/3LYzDM.png

https://twitter.com/ElliotticianRB
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

En basitinden verdiğiniz faturalardaki vergilere bi bakın. Bu ülkede en az maaşının 30% u devlete vergi olarak gidiyor.

Bi bakıyorum elektrik faturasına, normalde 20 lira gelmiş ama bilmem ne vergileriyle olmuş 50 lira.

Gidiyorum turkcell den simkart alıyorum, 39 lira faturam var, bi bakıyorum ay sonunda 44 lira geliyor, neden çünkü devlet ilk 12 ay 5 lira vergi alıyormuş.

Biz parayı devlete devlette o başındaki oçlere veriyor.

Sıçtığım boktan bile vergi keser bu devlet, siktir edin telefonu falan. Farkında olmadan donumuza kadar soyuyor bunlar bizi.

Herşey otomatik ödeme talimatında, kimse oturup açıp bakmıyor bile parası nereye gidiyor diye.

Aynen oyle. Kimse farkinda degil ki nereye kac para vergi verdiginin. Vatandasi ayakta bipiyorlar.

Bugun bir bilgisayar topluyorsun verdigin vergiyle bir bilgisayar da devlete aliyorsun.

Tl gun gectikce deger kaybediyor. Disarida 30 dolar olan elektronik urunu zaten 200 tl ye aliyoruz daha ne vergi zammi uygulayacaklarmis anlamiyorum.

Kafayi yemis cildirmis bunlar. Zaten domalmis soft fuck yiyorduk bu sefer hardcore yapmak istemisler.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 2306 Toplam Mesaj: 19
vestel vergi manisa