folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Vestel Vergisi Geliyor 1 Ay İçinde Ne Alacaksanız Alın

Vestel Vergisi Geliyor 1 Ay İçinde Ne Alacaksanız Alın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Hehehe 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Elektronik çöplüğü olmaktan kurtuluruz’Casper Genel Müdürü Yalçın Yıldırım ise, bu uygulamanın yerli üretime zamanla nefes aldıracağını belirterek, şunları söyledi: “Yerli üretimi koruyacak yapı oluşursa, bu istikrarlı ve doğru bir yaklaşım olur. Ayrıca ülkedeki cari açığın kapatılmasına olumlu katkı yapar.Global markaların ülkemizde fahiş karlarla satış yapmasının önüne geçer. Türkiye elektronik anlamda çöplük olmaktan çıkar. Planlanan cihazlara yüzdesel oranda vergi konulması. Bu da yüksek fiyatlı telefonların satışını zorlaştıracaktır. Türk tüketicisini de daha bilinçli alışverişe yönlendirecektir. Casper olarak şu anda Ar-Ge ve tasarımı burada yapıyoruz, üretim ise yurtdışında. Yerli üretimi korumak adına atılan adımla hepsini burada gerçekleştireceğiz. Yerliyi koruyacak yapı oluşursa, gerçek üretim için de firmalar elini taşın altına koyar.”

Ulan göt 1998'den beri PC satıyorsunuz. Bu kadar senedir yerli üretim yapamadınız şimdi mi yapacaksınız ? Çin'den parçaları getir, Türkiye'de kasayı yap millete sok gitsin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bu şu açıdan iyidir. Son teknoloji manyağı milletin bilinçsizce harcama yapmasının önüne geçilir. Öyle zaman oluyor ki 3-4 ayda sırf yenisi ya da başka modelin -görece olarak- daha iyi modeli çıkmış diye ihtiyacı olmadığı halde teknolojik ürün alanlar var ve bu alanlar Türkiye nüfusunun %70'ine filan denk geliyor öyle küçümsemeyin. Yok efendim şu telefonun şu modeli çıkmış da aman elimdekini satayım gideyim 2.000 lira verip bi tane daha alayım. Onun hafızası şöyleymiş de işlemcisinde ısınma problemi olmuyormuş da, frekans aralığı daha yüksekmiş de falan da filan. Ulan geliştirici misin sen? Altı üstü eniştemle delirmeler tarzı abuk sabuk fotolar çekeceksin, aldığın para 1000 lira ve aldığın telefonu çıkarmak için 2 ay boyunca o paraya hiç dokunmadan çalışman gerekiyor. Zaten bilinçsiz olan milletimiz için bu açıdan güzel bir hamle zira kredi kartı taksit olayı kalktığından ötürü genel sonuç nedir bilmem ama çevremde gözlemlediğim kadarı ile alımlar düştü zira peşin ödemeye kimsenin gücü yetmiyor. Bu açıdan güzel yani bana kalırsa.

Öte taraftan birtakım kesimlerin sanki kendilerinin önü kapanıyormuş da, bu olay onların önünü açacakmış havası vermesi durumu da olayın kötü yanı. Sözde yerli üretim adı altında markalar, yurtdışından belirli prosedürler çerçevesinde parçaları getirtip, burada montajını yapıp millete "Türk Malı", "Yerli Üretim" diye kakalıyorlar ki bunu zaten biliyoruz. Misalen Türkiye'deki motosikletler aslen iki kategoriye ayrılıyor. Kaliteli olanlar ve tabut olanlar. Kaliteli olanlara girenler Japonların markaları ve Batı kesimin markaları. Bunlar zaten pahalıdır zira vergileri yüksektir ve millet bunların ithal mal olduğunu aslında kaliteli olduğunu bilir. Buna ek olarak aynı mdel ve görünüme sahip ancak farklı isme sahip modeller de gözümüze çarpıyor. Mondial, Asya vs. gibi. Bunların hepsi Çin'de belirli yerlerde üretilip atıyorum tekerleği takılmamış halde Türkiye'ye gelmesiyle sözde "Yerli üretim" adı altında satışa sunuluyor. Tekerleğin takılmamasının nedeni ise vergi muafiyeti falan filan işte burasını tam bilmiyorum ama aşağı yukarı bunun gibi bir şey. Millet bunun ithal mal olduğunu bilmez, yerli mal olduğunu bilir ve aynı şekilde kalitesiz, tabut olduğunu da bilir. Bunu millete anlattığınız zaman, aslen üretim orda burda millet iki tane vida atıyor al sana yerli üretim diyor dediğiniz zaman vay şerefsizler tepkisi alırsınız ancak aynı şeyin elektronik yahut elektrikli sözde yerli markaların da yaptığını söylediğiniz zaman tepki almıyorsunuz. Bu aslında bilinçsizliğin göstergesidir ve böyle bilinçsiz olan milletlerin bu denli uygulamaları görmesi müstehaktır.

Siz kendinizi AR-GE yatırımlarını arttırıcı yönde ayarlamayıp, onun onlarca katını Diyanet'e aktarırsanız; formel bilimleri öğreten okullar yerine mitoloji öğreten okulları açıp çocukları tamamen pasif hale getirirseniz sonunuz bu olur. İkincisi, okuyup-araştırıp belirli kavramlar üzerine kafa patlatmazsanız ne tüketim kültürünü anlarsınız, ne de ihtiyacın tanımını yapabilirsiniz. Bize göre ne isteniyorsa o ihtiyaç olduğu için bu gidişle daha çok s*kiliriz. Bu zihniyete her şey müstehaktır!

Caliber tarafından 03/Tem/15 15:05 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

yazıyı bi anda vestel özeleştiri için yazdı sandım ümitlendim bir şeyler değişir belki diye. sonradan çaktım mevzuyu :(

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

laptop piyasasida zamlanir ozaman cihazi bekletsemmi bilemedim :D  satsamda mac i alip koseye cekilsem

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cem Yılmaz'ın bi Lafı vardı iPhone 7 çıksın evini satar alır. Kredi Kartı taksit olayını kaldırdılarda ne oldu ? Alan yine Aldı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Yorumsuz

KNOWLEDGE IS POWER!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

birde bu çıktı ziktikleri yetmezmiş gibi hayırlısı bakalım

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.milliyet.com.tr/vestel-den-sorusturma-aciklamasi/ekonomi/detay/2097412/default.htm

http://www.webtekno.com/sektorel/rekabet-kurul-sorusturma-bimeks-vatan-bilgisayar-teknosa-h9595.html

Soruşturma açmışlar götverenler hakkında.

Toplam Hit: 9010 Toplam Mesaj: 74
vestel vergi