folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Vpn Yi Yalnızca Seçtiğim Program İle Kullanmak İstiyorum

Vpn Yi Yalnızca Seçtiğim Program İle Kullanmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

Merhabalar işyerinde Kullandığımız bir program var vpn üzerinden erişim sağlayabiliyoruz sadece, ancak vpn bağlanınca diğer sitelerin de erişimini kısıtlıyor, ben istiyorum ki opera ya da chrome vpn bağlanmadan internet normal çıkış yapsın yalnızca iexplorer ve kullandığım program vpn ağını kullansın bunun bir yolu var mı acaba

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Büyük olasılıkla yapamazsın. Buna kesin cevap verebilmek için; kullandığınız vpn nedir? openvpn, pure secure, forticlient ....

Bu gibi durumlarda, network admini sadece kullanılan ip bloğunu(programın bağlandığı ip) -> vpn route etmesi gerekir, böylece program dışında diğer paketler normal internet hattını kullanır.

Çözüm olarak; virtualbox, wmvare gibi sanal pc içine programı ve vpn client kurabilirsin ama oda zahmetli olacaktır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kullanmak istediğin uygulamada proxy ayarı var mı ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek

Burada ki adam cok güzel bir taktik vermiş. seçilen app'i değil de seçilen iplere gidişi vpn üzerine alman daha kolay bu yöntem ile.

Ben zamanında benzer bir sıkıntı yaşamıştım. Sanal makine ile çözmüştüm. Ana makinem vpn'siz istediğim gibi kullanıyordum. Bi tane düşük kaynakli windows kurup vpn'i ona kurmuştum. Bakanliğin applicationlarini o sanal makinede kullaniyordum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Büyük olasılıkla yapamazsın. Buna kesin cevap verebilmek için; kullandığınız vpn nedir? openvpn, pure secure, forticlient ....

Bu gibi durumlarda, network admini sadece kullanılan ip bloğunu(programın bağlandığı ip) -> vpn route etmesi gerekir, böylece program dışında diğer paketler normal internet hattını kullanır.

Çözüm olarak; virtualbox, wmvare gibi sanal pc içine programı ve vpn client kurabilirsin ama oda zahmetli olacaktır.

Bunu sonradan gördüm hocam. Aklın yolu bir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

ForcebindIP programı ile uygulamanın hangi network kartını/hangi ip'yi kullanacağını seçebilirsin.

VPN'e baglandıktan sonra default route'ı manuel olarak duzeltip, VPN olmayacak sekilde duzeltmelisin.

Sonra da vpn üzerinden çıkması istediğin programları forcebindIP ile başlatabilirsin.

Bir kere manüel olarak sistem çalıştıktan sonra scriptlerle otomatize edilmesi kolay olur.

https://r1ch.net/projects/forcebindip

Blue Screen of Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berkanterol
    berkanterol's avatar
    Erkek

emin olmamak ile birlikte Nord'ta yapılabiliyor diye hatırlıyorum.

Güncel Spor Haberleri - Futbol Haberleri - Basketbol Haberleri https://sesvers.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

Yani VPN olarak ne kullandığın önemli. Mesela Pulse Secure kullanıyorsan, split tunneling enable yapıp, içinede allow olarak VPN ile erişmesini istediğin IP leri yazdığında, sistem gelip bakıyor, eğer gitmek istediği yer ST nin içinde varmı. varsa VPN networkünü kullanıp eriştiriyor, yoksa local internetinden eriştiriyor. He bir güvenlikçi olarak bu özelliğin kullanılması taraftarı değiliz. Çünkü VPN e bağlantısı sağlandığında sadece bizim izin verdiğimiz sitelere erişmesini sağlamak, olası güvenlik zaafiyetlerini azaltmış oluruz.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Çalıştığım şirketin bir müşterisi sunucularına erişim için SonicWall NetExtender indirtmişti. Sadece belirttikleri ip adreslerine erişirken vpn aktif oluyor onun dışındaki ip lere istek atınca kendi ip adresim ile gidiyor. EPC (End Point Control) deniyor sanırım buna. 

Sadece ip adresi değil, pc de şu şu antivirüslerden birinin olması gibi bir koşulda var. SonicWall uygulaması mı bunu istiyor yoksa rule yazılıyor mu bilmiyorum ama aklıma bu geldi birden.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
Toplam Hit: 8671 Toplam Mesaj: 12
vpn vpn