folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Web Filtresini Nasıl Aşabilirim? (Üniversitede:)



Web Filtresini Nasıl Aşabilirim? (Üniversitede:)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cnr437
  cnr437's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 03/Nisan/2007
  Erkek
  hoca linux live kullan demişiniz, ben ubuntu 6.06 Edgy Eft kullanıyorum 4 aydır ve bu filtreyi şerefsizler dün koydular, neyse belki sitenin ipsi işe yarabilir bana da sadece sitenin adını filtrelemişler gibi geldi... Hepinize teşekkürler çözersem olayı yazarım buraya...

  Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Cradle-Of-Filth
  Cradle-Of-Filth's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Haziran/2006
  Erkek
  Ben şöyle birşey düşündüm mesela normalde java gibi eklentiler böyle yerlerde yasaklanıyor ama mirc gibi prolarla girilebiliyor. şöyle yapılsa süper olur aslında mesela java yasaklandıysa adam onu ekran görüntüleriye yazıları aktarak bi şekilde flasha çevirse bütün sorun kalkar veya aynı şekilde bi site olsa engelli siteleri kaydedip bizim istediğimiz sayfayı açsa felan upload da aynı şekilde

  WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  watem
  watem's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Nisan/2007
  Erkek
  deep freeze yoksa sistemi geri al filitre programının kurulum tarihinden  önce bi tarih seç sorun çözülsün deep freeze varsa işin zorlaşır

  ADALET MÜLKÜN TEMELİNDE ÖLÜ BULUNDU ZANLILARIN YAKALANMASI İÇİN OPERASYON DEVAM EDİYOR
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cnr437
  cnr437's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 03/Nisan/2007
  Erkek
  hoca deep freeze felan yok, zaten kendi laptopumla bile erişemiyodum hani tamamen severdan kapatılmış birşey, bir de şerefsizler sadece site adını engelemekle kalmamışlar, java verilerine de geçiş vermiyolardı. Fakat gittik amk şikayet ettik bööle bööle, üniversitenin kotası mı var da kapaıyonuz diye, amına goduklarım 2 gün sonra açtılar fakat şimdi de 40kb/s ile felan indiriyo amk interneti... şikayet istiyolar gene heralde :D

  Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  anadoludamı okuyorsun ben anadolu eğitim fakültesininkeni aşamadım :D program kullanmıyo götler

  Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KaRaKuLe
  KaRaKuLe's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2003
  Erkek

  Anadolu üniversitesi mi ?

  Naah aşarsınız :) ben sene başından beri girmediğim fakülte girmedim yüksek okul kalmadı adamlar çok sağlam yapmışlar abi olmuyor ne torrent çalışıyor ne bişi artık rapidi de kaldırmışlar sanırım eskiden açık bırakıyordum iibf'nin labarotuarından downloadı ders bitiminde gelip atıyordum usb belleğe krallar gibi film indiriyorduk ama şuan iyice mokunu çıkardılar tamam internet süper hızlı ama özgürce download yapamadıktan sonra traj ya.


  Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tabela Fatihi
  kaygusuz
  kaygusuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek

  burdada aşılmıyor mesela tahribata giremiyorum ama diğer yerlere girebiliyorum

  gbze 


  Kökten devrimci Radikal Hack nerede o günler...Ben bir şeyler diyorum ; ama siz görmüyorsunuz. Çünkü rutin egzersiz yapıyor ; yazıp yazıp siliyorum. Tıpkı sizler gibi arkadaşlar ; tıpkı sizler gibi.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BiLGeN
  BiLGeN's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Haziran/2007
  Erkek

  bu konumuydu başka konudamıydı hatırlamıyorum biri uni.ye torrent indirme hayelleriylen geldim diordu

  şansa bişi  buldum bi sitede deneyin baalım ben uni.de deilim ondan deniemiorum

  hepsi alıntı aşağısının

  ssh tüneli ile yasak içeriğe ulaşmak(okulda veya kampüste torrent, emule ve diğer p2p programlarını kullanmak)

   

  Bu yazıyı okulumun cinnet geçirttiren bir akşamının ardından yazıyorum.



  Pek çok yerde olduğu gibi bizim okulda da p2p programlarının kullanımı engellenmiş durumda. 2 yıldır ağda çalışan bir dc sunucusu kurulacağı söyleniyor, fakat ağ yöneticileri okul yurtlarını tek bir ağda toplamaktan bile aciz durumda.



  Burada anlatacağım yöntem sadece p2p programları için değil, bütün engellenmiş sayfalar, programlar, vs. için kullanabilirsiniz.



  1. Adım: SSH Hesabı

  Bu yöntem için öncelikli olarak bir ssh hesabına ihtiyacınız var. buradaki adreste(http://www.bylur.net/free/) ücretsiz olarak ssh hesabı veren siteleri bulabilirsiniz. bunların arasında rootshell.be güzel. internette alanınız varsa anlaştığınız firma size ssh hesabı sağlıyor olabilir, onu kullanabilirsiniz. eğer gene de bulamıyorsanız, benimle iletişime geçerseniz size hesap sağlayabilirim.



  2. Adım: SSH istemcisi

  Linux, Os X ve unix türevleri kullananların ayrı bir program yüklemesine gerek yok, windows kullanıcıları ise putty - plink(http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/plink.exe) programını indirebilir.



  3. Adım: Port Yönlendirme

  Linux, Os X ve unix türevlerinde şu iki komuttan biri işimizi görecektir:



  $ ssh -D 1080 sunucuadresi.com:443

  veya

  $ ssh -D 1080 sunucuadresi.com -P 443



  özetle, bu komut bir çeşit socks proxy vazifesi görüp kendi makinamızın 1080. portuna gelen istekleri sunucuadresi.com makinasının 443. portuna iletir. 443. port http portunun ssl ile şifrelenmişidir. internet bankaları gibi sunucu ile iletişimin şifreli olarak yapıldığı https protokolu bağlantılarını bu port üzerinden gerçekleştirir.



  Windows üzerinde ise cmd ile indirdiğimiz programın klasörüne gidip şu iki komuttan birini vermemiz yeterli:



  plink.exe -D 1080 sunucuadresi.com:443

  veya

  plink.exe -D 1080 sunucuadresi.com -P 443



  kullanıcı adı ve şifremizi de girdikten sonra artık 1080. portumuz socks proxy’si olarak çalışmak üzere ayarlanmış durumda.



  4. Adım: P2P programının ayarlanması

  p2p programının varsa protokol şifrelemesinin açık olduğuna emin olduktan sonra proxy ayarlarına girip socks5 proxy adresini 127.0.0.1, port’u da 1080 olarak girdikten sonra programı kapatıp açıp istediğimiz her şeyi indirebiliriz. eğer programda port değil de sadece adres girmek için yer varsa adresi 127.0.0.1:1080 şeklinde girebiliriz. Aynı ayar internet tarayıcımız için de geçerli.



  5. Adım

  Buraya kadar artık her şeyin çalışıyor olması lazım. Yanlız, örneğin bizim okulda herhangi bir websitesi üzerinde bulunan .torrent uzantılı dosyaları indiremiyoruz. bunun için tarayıcımızın proxy ayarlarını 127.0.0.1:1080 olarak değiştirebileceğimiz gibi daha basit yöntemler de var. .torrent dosyasının adresini cgi-proxy olarak geçen sitelere yapıştırırsak sitede login olduktan sonra dosyamız inmeye başlayacaktır.



  Cgi-proxy site adresleri için buraya(http://www.privax.us/) bakabilirsiniz.



  Yöntemi Engellemek

  eğer servis sağlayıcınız açısından sorun çıkabileceğini düşünüyorsanız, asla bu yöntemi uygulamayın. şifrelenmiş paketleri inceleyebilen yazılımlar yok değil, ama sisteme bindirdiği ek yük gibi sorunlar yüzünden fazla tercih edilmiyorlar. SSH erişimini sağlayan adresin bloklanması söz konusu olabilir, bu durumda da başka bir siteden ssh hesabı alabilirsiniz.

   

  Birde şu var buda bildirgeçten

  Üniversite ve şirketlerde torrent engeline son

  Etiketler: üniversite, şirket, torrent, engel, download, university, txtor



  çoğu üniversite ve şirket, kendi networkünde torrent ile download olmasın diye proxy seviyesinde bir engelleme yapar. söz konusu engelleme, torrent dosyasının header bilgilerinin ve uzantısının üni/şirket proxy serverlarınca çözümlenmesi ile olur. şu arkadaşlar(http://txtor.dwerg.net/) da bu soruna bir çözüm geliştirmişler. txtor adını verdikleri uygulama, halihazırda text dosyası olan torrent dosyalarını alıyor ve header bilgilerini değiştirerek proxy bilgisayardaki filtrelerin atlatılmasını sağlıyor. böylelikle indirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. yapmanız gereken tek şey, torrentin url'ini sayfadaki kutuya girip download tuşuna basmak.

   


  Hoşgörü
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ZuberonlinE
  ZuberonlinE's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2007
  Erkek

  Ağ Bağlantılarım'da Yer Alan (Kablosuz veya Yerel Ağ. Hangisi ile Bağlanıyorsanız) Bağlantınızın DNS'lerini Değiştirmeyi Dener Misiniz?


  Karanlığı Bulabilen Işığı, Işığı Bulabilen Karanlığı Bulabilir..
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ebter
  ebter's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ekim/2005
  Erkek
  BiLGeN hoca o konuyu ben açmıştm okuyacam saolasn

  //www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
Toplam Hit: 8154 Toplam Mesaj: 31