Web Host Trafiği Hk. Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Ben ModaEvi işletmecisiyim ve web üzerinden firmamla ilgili bilgi ve modelleri sergiliyorum. T.Tic. üzerinden host kullanmaktayım. Fakat bu ay sayfa trafiğiniz çok fazla diye 350 milyon ek ücret talep etmeye başladılar. (2 yıldır hiçbir talepleri yoktu )

Benim sizlerden öğrenmek istediklerim,

*Eğer ben hostu başka bir firmaya taşırsam, Google PageRank olayını etkilermi.

*Google aramalarında web sitemin sıralamasında bir değişiklik olurmu, yani mevcut durumum 1 veya 2 nci sayfada çıkıyorum bu host değişikliğini yaparsam arka sayfalara düşermi acaba,

*Birde bana Trafik konusunda fazla sorun çıkatmayacak bir hosting firması önerebilirmisiniz. Ciddi firmalar olmasını istiyorum. Karşımda mutlaka muhatabım olmalı,

Lütfen bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım talep ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

google pagerank  aynı ip üzerinde olan sitelerde etkili oluyor

googlede sıralamanda falan bir değişme olmaz...

yabancı dilin varsa securemate.com dan alabilirsin 9 dolar gibi cüzi bir ücretle  sınırsız trafik veriyorlar

t.ticaret.net saten kazıkcının ilahıdır almak la hata etmişsin..

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Hocam securemate.com tek geçerim...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

aynen, securemate.com tavsiye ederim

turkticaret gercekten kalitesiz hizmet veriyor gerek güvenlik gerek hiz gerek support olarak yerlerde sürünüor... page rankinde google siralamanda bundan etkilenmez. kapali kalmanin ardindan 1-2 gün boyunca page rankin düsebilir ama sora yerine gelecektir

kurtar kendini bi an once

:)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    page rankın düşmez securemate iyidir ama application pooldan çok az işlemci veriyolar yasni sağlam bi siten varsa en ufak saldırıda "Service Unavaible" şeklidne hatayla karşılaşırsın ama saldırı vs gelmeyecek bi siten varsa securemate benimde bildiğim en iyi yabancı host firması türkiyede en iyi benim  :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Eklotje bunu yazdı:

bu ay sayfa trafiğiniz çok fazla diye 350 milyon ek ücret talep etmeye başladılar. (2 yıldır hiçbir talepleri yoktu )

350 milyon ha hemde bir moda evi sitesinde kullanılan bw için, gelde bu mubarek ağzını açma a.k

mesela ben mynetden kullanıyorum ama alan bw derken benimkide 350 milyonu buluyor ama bedava mal baldan tatlıdır :)

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek

Merhabalar,

sorcerer hocam  " google pagerank  aynı ip üzerinde olan sitelerde etkili oluyor "  bu cevabını biraz açarmısın tam anlıyamadım, aynı ip üzerinde ne demek oluyor acaba.

* Türk Ticaretden gelen mail (   07.2005 dönem için duygugelinlik.net web alanı trafik kullanımınız 10 GB üzerinde tespit edilmiştir. Trafik aşımınızın çok fazla olması nedeni ile ara ödeme yapmanız gerekmektedir.

Trafik aşım oranı : 42 GB
    Trafik aşım bedeli : 356.79 YTL )

* Arkadaşlar bu Türk Ticaret şimdiye kadar hiç site hakkında istatistik bilgilerini vermemişti. Şimdi hem parayı istiyor hemde isterseniz trafik bilgilerinizi ve hitinizi buradan takip edebilirsiniz diyor. ( 2 yıldır aklı nerdeydi anlamadım) http://www.duygugelinlik.net/webtrafik/usage_200507.html 

* Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bu Türk Ticaretden kesin kurtulacağım. Kurtulmam lazım yoksa böyle herseferinde 350 milyon vermek zorunda kalacağım.

* ir2 Arkadaşım siteme bir saldırı olacağını düşünmüyorum, sadece modelleri gösteren resimler mevcut, saldıran niye saldırsınki diye düşünüyorum,

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Eklotje hocam öncelikle turkticaretin soktuğu kazığı tüm üyelerimiz görmesi için şuraya yazmak istiyorum;

Trafik aşım oranı : 42 GB
    Trafik aşım bedeli : 356.79 YTL 

denmiş ... demekki GB başına 8,495 YTL alıyolar... sana en pahalı şekilde yapacakları masrafı göze alarak sölyiyim 512K bir hattı ay boyunca sürekli kulandığında harcadığın band 160GB dır 512 nin adsl fiyatı ise 70 ytl civarında ayrıca turkticaretin datacenterında ATM olduğu için özel bir hat çekildiğini düşündüğümüzde bu fiyat yarıya iner ancak diğer masrafları düşünerek 160Gb bandın türkiyede çok düşük hat(512) ile 100 ytl yi aşmadığını çıkarabiliriz... yani GB başına 1,6 ytl turkticaret ise doğru düzgün veremediği bir hizmet için bunun 6 katı fiyat istiyor...

sınırım açıklama yeterli olmuştur turkticaret kullanmayın kullandırtmayın.... ayrıca turkticaretin bi serverına THT olarak baskın düzenlemiş ve sitelerin yarısına index atmıştık (bkz: zone-h) güvenlik bakımındanda vasat bir firma...

ayrıca turkticaret eskiden sınırsız alan peketi sunuyordu bir abim var ona tavsiye ettim türkiyede sınırsız alan veriyolar diye arkadaş ftp ye 10 GB upload yaptık alanınız doldu dedi telefonla aradık orda adı geçen "sınırsız alan" anlık sınırsız alanmış lan alanın anlığımı olur o bandwith de geçerlidir... neyse önce dava sonra dayakla tehdit ettik paramızı geri ödediler o paketide sitelerinden kaldırdılar çok rezil bi firma sonuçta

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Tez elden geç securemateye... hem başın rahat olur hem sorunun kalmaz...

42 gblık ne cektiler bi gelinlik sitesinden onuda anlamadım...

10 milyona 1 gblık banwith veriorlar yuh a.k...

Turkticaretten aldığın her ftp accountu ile en azından 50-60 siteyi hackleyebilirsin. bütün serverları acık a.k. fso kapatmayı bilmeyen mail ordusu tarafından yönetilen aptal bi datacenterder orası...

350 milyona 2 tane dedicated server alınır yaw...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Zuahuauhauhauuah anlık sınırsız alanı türkiyede anca turkticaret verir. bole bi firma nasi buralara gelmis hala anlamadim zaten

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Eklotje
    Eklotje's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Tavsiyeniz üzerine ingilizce bilen bir arkadaş vasıtası ile securemate.com ile irtibat kurma çalışmalarımıza bugün akşam üzeri başladım.

Türk Ticaret gibi bir firma ile birdaha çalışmayı düşünmediğimi kendilerine ilettim, ayrıca bana tahakkuk ettirmeye çalıştıkları parayı bana haber vermeden böyle bir uygulama yaptıklarından dolayıda ödemiyeceğimi kendilerine mail ile ilettim, bakalım cevapları ne olacak onu bekliyorum.

Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı hepinize teşekkür edrim.

Toplam Hit: 4166 Toplam Mesaj: 18