Web Sitesi Açmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

İyi günler arkadaşlar

web sitesi açma niyetim var bu sebebten mürid arkadaşlar yardım edebilir mi

domain ücreti ne olur sayfa içerik yönetimi vs

Sayfalarda resim ve video olacak genelde

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Domain fiyatları genelde 50-60 tl civarı yıllık. Wordpress üstünden oluşturabilirsiniz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı

Domain fiyatları genelde 50-60 tl civarı yıllık. Wordpress üstünden oluşturabilirsiniz.

Resim video ekleniyormu uzun süredir nette pek yoktum bıraktım takılmayı da

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Evet wordpress hazır şablonlardan oluşmuş ve güvenilir yönetim panelidir. Wordpressi kendi sitesinden indirdiğinizde kendi üzerinde 4 adet tema gelir. (3 de olabilir). Bunun üzerinden web sitenizi şekillendirebilirsiniz.

sayfa açarsınız, kategori açarsınız, blog tutarsınız, bu alanlara resimler videolar ekleyebilirsiniz. Üstelik türkçe bir panel.

Eğer üzerinde gelen tasarımları beğenmezseniz themeforest sitesi üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirebilirisiniz.

Kısacası yazılım ücretsizdir, üzerinde gelen tasarımlarda öyle ama diğer geliştiriciler bu sistem üzerine tema yapıp satıyorlar. Siz temayı satın alıp wordpress klasör dizninde themes klasörüne bırakınca site olduğu gibi değişiyor. 

Daha fazla detay için google a devam etmelisin ;)

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Teşekkürler bilgi için hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam içerik olarak ne yapacağına bağlı.

bir çok kişinin aksine host + wordpress yerine

domain + blogger yada domain + google sites öneriyorum.

mysql derdi yok ,phpmyadmin derdi yok , veri tabanı yok , dosya kaybı yok , host parası yok , host hızı yavaş hızlı uptime sıkıntısı yok. yönetimi kolay.

wp diyen paraleldir xD

PanxeR tarafından 28/Mar/19 16:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chappia
    Chappia's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

mysql derdi yok ,phpmyadmin derdi yok , veri tabanı yok , dosya kaybı yok , host parası yok , host hızı yavaş hızlı uptime sıkıntısı yok. yönetimi kolay.

wp diyen paraleldir xD

Ufak caplı, oto yıkama, oto lastik, küçük otel vb. siteler için "Google Sites" kullanımını önerir misiniz? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

wp diyen paraleldir xD

yapabileceklerin sınırlı esnek değil, kullanıcıya dosya uploadı yaptıramayacaksın, istediğin herhangi bir özellik ekleyemeyeceksin hatta eklemek istersen şunu satın al bunu satın al diyecek, temalar sınırsız ve özgür değil. Yok oğlu yok kısıtlı oğlu kısıtlı bir sistemi nasıl WP ile eş değer hatta WP'den daha iyi görebildin şaşırdım açıkcası :)) hani WP yerine Joomla v.b. gibi yine CMS açık kaynak kodlu ve özgür bir sistem önerseydin kişisel tercihler belki de derdim ama blogger ile WP altyapılar itibari ile aynı özgürlük ve esneklik olarak tamamen birbirlerinden farklı . 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

wp diyen paraleldir xD

yapabileceklerin sınırlı esnek değil, kullanıcıya dosya uploadı yaptıramayacaksın, istediğin herhangi bir özellik ekleyemeyeceksin hatta eklemek istersen şunu satın al bunu satın al diyecek, temalar sınırsız ve özgür değil. Yok oğlu yok kısıtlı oğlu kısıtlı bir sistemi nasıl WP ile eş değer hatta WP'den daha iyi görebildin şaşırdım açıkcası :)) hani WP yerine Joomla v.b. gibi yine CMS açık kaynak kodlu ve özgür bir sistem önerseydin kişisel tercihler belki de derdim ama blogger ile WP altyapılar itibari ile aynı özgürlük ve esneklik olarak tamamen birbirlerinden farklı . 

özgürlük anlayışımız birbirinden farklı , ben sorunsuz düzgn çalışan daha düşük maliyetli ve dediklerinin aksine bir çok değişikliğin yapılabildiği bir sistemi öneriyorum.

themeforest veya benzeri sitelerde wp için olan bir tema nın blogger için olanı da bulunuyor. hemde daha ucuz fiyata.

o ekleme yaptıracağın şeyler yani wp nin inciği ciciği ile oynama muhabbetleri web kullanıcısının %80-90 ını ilgilendiren şeyler değil neler mesela ?

reklam eklentisi ( blogger içerisinde zaten var =

sitenin hızlı açılması için gerekli performans eklentileri ( blogger de zaten var)

spam engelleme eklentileri ( yine blogger içerisinde kendiliğinden var )

bunun dışında dediğim gibi gereksiz olan hosting , veri tabanı , güvenlik zaaaflarının hiç biri yok.

fakat insanlarda bir wp alışkanlıgı var , çok spesitik ihtiyaçlarınız yoksa dediğim gibi bunların hiç biri lazım değil , varsada mecburen o tarza kaymak zorundasınız.

dosya upload meselesi ise tabiki mümkün şunu al bunu al diyen kim olacak merak ettim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek

logo banner falan pm atın hallederim hocam

boş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

godady 20 tl (domain)
    guzel.net.tr 30 TL (hosting)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 2077 Toplam Mesaj: 13
web sitesi web sitesi