folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Webdav Destekleyen Bulut Depolamaya Direkt İndirme Yapılabilir Mi ?

Webdav Destekleyen Bulut Depolamaya Direkt İndirme Yapılabilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    end bunu yazdı
    YekteranBaymedir bunu yazdı

mümkün

ancak, http to webdav, torrent to webdav kısmını kendin kodlayacaksın

hazır program olduğunu sanmam

torrent to webdav yapabilmek için kendi torrent istemcini yazman da gerekir

torrent, yapısı gereği veriyi parça parça alır (örneğin 2 mb'lık parçalar halinde)

hangi parçaları indirmeye başlayacağın, torrent istemcinin tercihine ve peer'ların hangi parçalara sahip olduğuna bağlı

bu işlemi yapabilmek için torrent parçalarını sıralı indirmelisin ki torrent download hızını büyük ölçüde düşürür bu durum

Bulutta nasıl tek parça haline getirecek?

bu sorunun sebebi; Bulut'ta istemci çalıştırılamadığından dem vurmak mi, yoksa parça parça gelen torrent dosyalarını  birleştiren yapı'nın ne olduğunun merak etmen mi? 2ncisiyse ,benim tahmin ettiğim, torrent istemcisi hem parça parça gönderiyor hem gelen parçaları birleştiriyor. Yoksa öyle değil mi? @.o,) bunda başka sistemin yada protokolün dahli var mı?

-0-

Yalnız, @YekteranBaymedir 'in iletisinde sondan bir önceki paragraftaki "sıralı" kelimesine takıldım; Kaynak dosya bir tane dahi olsa sıralı yada sırasız olmasının ne önemi var. Neticede ,veri blok'unun yada torrent parçasının Hedef sisteme gelmiş olması, ve orada birleştiriliyor olması önemli değil mi?(hız, önemli değil varsayıyorum)

Evet, bulut depolama taşınabilir bir usb gibi. Eğer sağlayıcı ekstra bir şeyler tasarlamadıysa os, client falan çalıştıramıyoruz. Baydemir hocam da o sebepten dolayı sıra mevzusuna takılmış olsa gerek. Program partlara ayıracak, upload edip eski partı silecek.

Kaynak dosya: asd.mov - 4 gb

Diskteki boş alan: 512 mb

Dizin aç: asdmov (vpste ve cloudta)

part1: part1.mov 4096-512 mb

part1 upload et, diskten sil

part2: 4096-2*512 mb

part2 upload et diskten sil.

Gibi gibi

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

o yüzden sıralı dedik

https://en.wikipedia.org/wiki/Torrent_file#Multiple_files

peer'lar ellerinde ne varsa onu göndermek ister

ben torrent'i henüz indirmeye başlamamışsam, A peer'ının elindeki 100. piece benim işime yaramaz

ya indirir ram'de bekletirsin, ya geçici dosyada bekletirsin hdd çok çok ufak değilse, ya da o piece'i almayı şu an için reddedersin

kimde 1. piece var onu sorgularsın, ondan çeker, webdav'a chunked olarak yollarsın

webdav http tabanlı olduğu için, chunked upload'ı destekliyor olması gerekiyor

buradaki asıl soru, bu kadar uğraşa değip değmeyeceğidir

hdd'si daha büyük vps'e terfi etmek mi, bokunla güreşmek mi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    end bunu yazdı

Evet, bulut depolama taşınabilir bir usb gibi. Eğer sağlayıcı ekstra bir şeyler tasarlamadıysa os, client falan çalıştıramıyoruz. Baydemir hocam da o sebepten dolayı sıra mevzusuna takılmış olsa gerek. Program partlara ayıracak, upload edip eski partı silecek.

part1: part1.mov 4096-512 mb

part2: 4096-2*512 mb

Gibi gibi

Sabahleyin mantik hatasi yapmisim. 

Part sayisini tespit et: 4096/512 (8)

part1: part1.mov  4096-7*512 mb

Part sayisi sayacini bir kucult ve indirilen toplam dosya boyutunu ana boyuttan cikart

part2: 3584-6*512 mb

Part sayisi sayacini bir kucult ve indirilen toplam dosya boyutunu ana boyuttan cikart

part3: 3072-5*512 mb

part3 upload et diskten sil.

vs.

end tarafından 30/Nis/19 17:16 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

o yüzden Sıralı dedik.

https://en.wikipedia.org/wiki/Torrent_file#Multiple_files

peer'lar ellerinde ne varsa onu göndermek ister

ben torrent'i henüz indirmeye başlamamışsam, A peer'ının elindeki 100. piece benim işime yaramaz

ya indirir ram'de bekletirsin, ya geçici dosyada bekletirsin hdd çok çok ufak değilse, ya da o piece'i almayı şu an için reddedersin

kimde 1. piece var onu sorgularsın, ondan çeker, webdav'a chunked olarak yollarsın

webdav http tabanlı olduğu için, chunked upload'ı destekliyor olması gerekiyor

buradaki asıl soru, bu kadar uğraşa değip değmeyeceğidir

hdd'si daha büyük vps'e terfi etmek mi, bokunla güreşmek mi 

Merak ettiğim başka bir şey (yapı yada protokol) daha var, adı nedir bilmiyorum; bir dosyayı indirmeye başladığında ve bir miktar daha indirdikten sonra, bağlantı bir şekilde koptuğunu düşünelim. 

Aradan bir müddet daha zaman geçti diyelim. Yine aynı kaynaktan aynı dosya(tek ve büyük boyutlu diyelim) daha önce yüklendiği miktarın üzerine indirilmeye devam ediyor, yada kaldığı yerden devam ediyor. Bu yapı'nın Adı ne?

yukarıda bold yaptığım yer mi ( Http chunked upload mı)? yoksa başka bir adı var mı?

-0- 

bir de, başlık özelinde değil ama; video dosyası olmadığını varsayalım. Herhangi bir Veri dosyası iletilirken torrent vasıtasıyla Ha 1. piece ile başlamış, ha 100. piece ile başlamış(150 parça olduğunu, sadece 2 peer olduğunu dolayısıyla bunlardan 1tanesinde veri'nin bütün(seeder) diğerinin de alıcı(leecher)olduğunu düşünelim(evet 2 peer ile çok etkin değil belki ama)); bizde indirme tekrarı yaşatmadan en kısa yoldan parçaları ,Sırasız indirmesinin bir zararı var mı? yada mıdır?

-0- 

bir de sanki @CataPat 'in sorusunda başka bir eksiklik var gibi. yada eksik veri, var gibi.

Catapat bunu yazdı

WebDAV özelliği olan bir bulut depolama alanım, ve bandwidth sorunu olmayan ancak depolama alanı kısıtlı olan bir VPS'im var.

Sorum şu; VPS 'e,  bulut depolamayı WebDAV protokolüyle bağladığımda, indirmek istediğim büyük boyutlu dosyaları VPS'e hiç uğratmadan (o kadar depolama alanım yok) (Başka bir) buluta aktarabilir miyim ?

Ya da bu sorunu başka şekilde halledebilir miyim ? 

RitmFarbRacourci tarafından 01/May/19 01:14 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

-0- 

bir de sanki @CataPat 'in sorusunda başka bir eksiklik var gibi. yada eksik veri, var gibi.

Catapat bunu yazdı

WebDAV özelliği olan bir bulut depolama alanım, ve bandwidth sorunu olmayan ancak depolama alanı kısıtlı olan bir VPS'im var.

Sorum şu; VPS 'e,  bulut depolamayı WebDAV protokolüyle bağladığımda, indirmek istediğim büyük boyutlu dosyaları VPS'e hiç uğratmadan (o kadar depolama alanım yok) (Başka bir) buluta aktarabilir miyim ?

Ya da bu sorunu başka şekilde halledebilir miyim ? 

Tekrar okudum eksik veri yok hocam. Yazdığım gibi; herhangi bir dış kaynaktan gelen büyük boyutlu veriyi, VPS'e bağladığım buluta aktarmak istiyorum.

Toplam Hit: 1663 Toplam Mesaj: 16
webdav